Drevo oreh

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

tema odprta - 20. jul 2009 17:48 | ogledi: 3.113 | odgovori: 5

Smo pred izdelavo projekta. Imamo oreh star cca. 60 let, odločili smo se, da ga obdržimo (čeprav so plodovi piškavi, ampak senca je zlata vredna ). Malo pa nas skrbi zaradi njegovih korenin. Baje so zelo dolge in lahko poškodujeje temelje oz. stene kleti.

Koliko m stran bi morala stati hiša, da bi bilo varno ?

Hvala za nasvete.

Lili

lili A.

neznan uporabnik

20. jul 2009 22:22

Če se prav spomnim, je bilo po TV res enkrat govora o koreninah oreha, ki menda sežejo do 50 metrov in so zelo agresivne. Sem bila prav začudena zaradi teh 50 metrov, zato sem si to tudi zapomnila. Se pa da nekako izolirat menda, če gradite novo hišo? Kako, tega se pa ne spomnim, pozanimaj se. Oddaja ni bila reklamna o izolacijah ali kaj podobnega ampak o drevesih, tako da bo najbrž kar držalo. Orehu želim, da preživi, vam pa, da si zgradite lepo hišico. japaja

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

21. jul 2009 0:12

Evo, in še vedno sem v dilemi zaradi korenin. Japaja, hvala za nasvet, se bom pozanimala glede izolacije. Vem, da sem že prej težila glede oreha, pa nisem tega našla. Če bomo tako zakomplicirali pri zidavi kot z orehom , bo kriza. Sem upala, da mi bo Rimljanka povedala, da pri orehu, ki je že toliko star, korenine ne rastjo več . Lili lili A.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

21. jul 2009 0:27

Piši rimljanki naravnost na zasebna sporočila, tako bo najhitreje opazila, da želiš njen odgovor.

tulka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jul 2009 7:46

Pri nas je šel rakom žvižgat, ker je garažo dobesedno spodjedal, je dobila razpoke kot ob potresu, no, pa še trohneti je začel in sršeni so si ga izbrali za svoj dom (vedno znova, čeprav smo jih deložirali). Smo pa posadili novega in v 5ih letih je dobesedno ponorel z rastjo, imamo spet super senco. Zdaj ima 12 let in se je malce unesel z rastjo. Očitno smo izbrali pravo lokacijo. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti