Torta pikapolonica???

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. jul 2009 14:04

Jelenckova je napisal/a:
Atina, jaz imam vok iz Špara, tistega na točke. Samo ima plastičen ročaj, kaj to se vseeno lahko da v pečico na 180 stopinj?Jelenckova

Saj ima snemljiv ročaj, a ne? Jaz dam brez ročaja.

Atina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. jul 2009 14:30

Upsi, to pa nima. Potem je pa to druga ponvica od Tefala. Gasilci bi bili zelo dobrodošli pri meni. Jelenckova

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. jul 2009 14:58

Hehe, jaz imam za vsak slučaj kar gasilskega poveljnika pri sebi

Hm, potem je tale moj vok bil kupljen pri 'sosedovi' akciji.

 

Čeprav, po moje bi ročaj zdržal 180 stopinj. (250 pa tudi AMC ročaj ne zdrži, preverjeno , ampak neke škode ni bilo, le malce se je pričel taliti).

Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 22. 2009 14:58

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

20. sep 2009 12:57

No, pikapolonica pri meni bo kmalu v delu. Sedaj pa sem še v fazi razmišljanja. V Črnučah sem kupila rdeče in črno barvilo - tekoče, 125 ml. Črne pike že imam. Sem kar jafa piškotom odstranila žele in zadnji del pomočila v čokolado, kamor sem vmešala tudi črno barvilo. Pride črno, ampak se ne sveti lepo -verjetno zaradi barvila. Zato sem jih premazala z oljem ;)) Bilo bi OK, če bi pikice položila na pikapolonico, ki bo premazana s smetano. Ampak, če v smetano vmešam barvo - bo šlo zellooo veliko barve, da bo rdeča, pa še redko bo... Imate kakšen predlog? Nočem roza pikapolonice. Tičino mase nimam. Razmišljam pa o tem, da bi naredila ponarejeno tičino maso (mleko v prahu + sladkor v prahu + voda) in da bi kar čez s čopičem pobarvala to maso.... Kaj menite? tanyči

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

20. sep 2009 13:24

Za tole pikapolonico http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=EFBnJEyIn sem uporabila kar navaden okrogel pekač. Že narejeno sadno torto sem obrezala z električnim nožem. Obrezke, ki jih je bilo sicer kar nekaj, pa sem zmečkala, naredila kroglice in jih povaljala v kokosovi moki. Take ostanke pri nas vedno radi pojedo.

S smetano še nikoli nisem delala tako močne barve, tako da ti ne vem povedati, koliko bi bilo to tekoče. Ponarejeno tičino maso sem že precejkrat delala. Zame ima precej boljši okus kot kupljena tičina, se pa z njo nekoliko teže dela. Hitreje se trdi, pa ni toliko elastična. Z nanašanjem barve s čopičem na ponarejeno tičino maso nimam dobrih izkušenj. Se kupljena tičina lepše barva. Če pa vmešaš barvo v ponarejeno tičinko, pa ni problema.

Nena

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

8. okt 2009 15:48

tanyči je napisal/a:
No, pikapolonica pri meni bo kmalu v delu. Sedaj pa sem še v fazi razmišljanja. V Črnučah sem kupila rdeče in črno barvilo - tekoče, 125 ml. Črne pike že imam. Sem kar jafa piškotom odstranila žele in zadnji del pomočila v čokolado, kamor sem vmešala tudi črno barvilo. Pride črno, ampak se ne sveti lepo -verjetno zaradi barvila. Zato sem jih premazala z oljem ;)) Bilo bi OK, če bi pikice položila na pikapolonico, ki bo premazana s smetano. Ampak, če v smetano vmešam barvo - bo šlo zellooo veliko barve, da bo rdeča, pa še redko bo... Imate kakšen predlog? Nočem roza pikapolonice. Tičino mase nimam. Razmišljam pa o tem, da bi naredila ponarejeno tičino maso (mleko v prahu + sladkor v prahu + voda) in da bi kar čez s čopičem pobarvala to maso.... Kaj menite? tanyči
Tudi s čopičem bi se dalo premazati tičino, ja. Je vseeno bolje, kot pa smetana, ker boš dobila roza pikapolonico. Za samo barvanje pa ne boš potrebovala tako veliko barve, kot pa da obarvaš celo tičino. Moja pikapolonica... http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Pikapolonica-5 Jaz spečem kar biskvit v navadnem okroglem pekaču, ga dam v skledo, torej plast biskvita, krema, ...itd, naslednje jutro poveznem, oblijem s čokolado, oblečem v tičino. *petra*

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

3. maj 2015 21:15

Pozdravljeni,

 

bom kar nadaljevala v začeti temi. Namreč hčerki bi za 1. roj. dan naredila pikapolonico. Problem je, ker "zahtevnejše" torte že dolgo nisem pekla.

Biskvit in krema načeloma nista problem, problem je okraševanje. Na forumu sem že našla nekaj idej in tem, pa me zanima, če bi poznavalke lahko pokomentirale izbiro spodnjih fondatov- barve bela, rdeča in črna? A so dovolj intenzivne? Res bi rada intenzivne barve, kot sem jih videla na slikah torte pikapolonice (in ne roza barvo).

 

http://www.peki.si/trgovina/ticino-ticino-fondan

http://www.peki.si/trgovina/ticino-ticino-fondan

 

Ali priporočate katere druge? Kakšne?

 

Hvala in pozdravček vsem

tamara

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. maj 2015 0:09

Renshaw so res intenzivnih barv. Meni ta firma, ko si jo nalepila, ne odgovarja preveč, ker mi je premehka

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

4. maj 2015 9:22

A se renshaw dobi kje v slo? Bi rabila do sobote

 

DBpek super, hvala, tale mi je veliko bolj všeč. Samo črne imajo tako zelo veliko. A bi se dalo kje dobit manjše pakiranje? Rabim samo za pike in glavo.

 

Hvala obema za pomoč.

tamara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti