Krema za pisanje po torti

božiček  

član od: 9.12.2002

sporočila: 3

tema odprta - 15. jun 2003 11:36 | ogledi: 9.871 | odgovori: 22

Ali ima mogoče kdo od vas, recept za kremo s katero se lahko piše in riše po torti. Vem da slaščičarske kreme vsebujejo dosti margarine da so bolj obstojne oblike, mene pa zanima če je še kak drugi način razen margarina.

šajn vesna

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

16. jun 2003 9:44

V trgovini se dobijo barve, s katerimi se da pisati direktno na torto. Sama še jih sicer nisem poizkusila. Stanejo okrog 700 SIT, notri so pa 4 barvne tube. Lp

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

16. jun 2003 10:50

Te barve sem že uporabljala. Ker pa bo to otroška torta v obliki Pokemona, mora biti celotna v rumeni barvi, zato sem mislila če bi z brizgalko za krofe, z zvezdastim nastavkom naredila kupčke eden zraven drugega kot so včasih na tortah. Ne vem pa ali bi se obneslo, če bi zakuhala moko v vrelo mleko-bolj gosto maso in na koncu dodala malo margarine, vanili in sladkor ter stem pisala in risala. vesna š.

lenka  

član od: 9.10.2001

sporočila: 6

16. jun 2003 11:49

Za pisanje po torti sem uporabila že tudi stepeno sladko smetano, ki sem ji dodala poljubno barvo iz tube. Torto lahko premažete s takšno smetano ali pa delate rozete kot ste si zamislili. Pozdrav! Lenka

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

16. jun 2003 11:59

Najboljša bi bila verjetno rastlinska smetana, ker je bolj trda. vesna š.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

16. jun 2003 13:10

Hoj! Tole z obarvano smetano se ne obnese ravno najbolje. Sama sem pred časom delala torto v obliki Pikachuja (enega izmed Pokemonov). V smetano sem stisnila ogromno jedilne rumene barve, pa je bila namesto lepe sončne rumene še vedno bleda in neizrazita, pa še okus je imela zaradi jedilne barve spremenjen. Tole z zakuhavanjem moke ne vem če bi bilo preveč posrečeno. Najboljše bi bilo, če bi torto premzala s kremo ali smetano, ter jo zelo na gosto posula z rumenimi "mrvicami", ki se jih tudi dobi med tortnom dekorjem. Malo daržje pride, ker mora biti tega za celo torto kar precej, barva pa je zagotovo lepa.

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

16. jun 2003 13:35

Noa! Tudi jaz imam namen narediti Pikachuja, pa me zanima kako si ga ti naredila. Lep pozdrav vesna š.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

16. jun 2003 18:06

Ahoj! Moj Pikachujcek je bil cista improvizacija, pa je kar uspelo. Torta je bila čokoladna, pač po enem iozmed mojih najbolj priljubljenih receptov. Spekla sem okroglo, v modelu premera 28cm. Iz internetove uradne Pokemon strani sem snela slikico pikachujeve glave. Potem pa sem poskušala naredit čimbolj podobno zverco. Material, ki sem ga odrezala, da sem oblikovala prikupni obrazek, sem potem uporabila za izdelavo ušesc. Jaz sem se spravila barvat smetano z jedilno barvo. Nisem bila preveč zadovoljna, ker so bile barve blede. Sedaj ga moram naredit še za hčerkico in bom poskusila z mrvicami različnih barv. Pri drugih oblikah tortic sem jih že uporabila in je izpadlo zelo lepo! Kar korajžno se ga loti! Lahko si prej izdelaš šablono iz kartona, jo položiš na pečen biskvit in izrežeš! Lahko pečeš biskvit tudi v pravokotnem pekaču, če misliš da ga boš lažje oblikovala tako. Lep pozdravček!

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

17. jun 2003 8:05

Mislim da sebom odločila kar za varianto Pikachuja iz interneta. Samo rumene mrvice še moram najti. vesna š.

skrlj  

član od: 13.9.2001

sporočila: 24

17. jun 2003 8:47

Jaz sem pred časom delala Mojstra Miho. Torto sem namazala z belo smetano. Nato sem s čokolado narisala risbo. Ko se je strdila sem jo pobarvala z obarvano želatino. Stvar poteka podobno kot risanje na steklo. Čokolada je nekakšna kontura ali obroba, zato mora biti povsod sklenjena, da se barve ne razlivajo. Želatino sem obarvala z jedilnimi barvami in jo nanašala s pomočjo iinekcijske brizgalke. LP simi

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

17. jun 2003 11:31

Simi, lahko prosim napišete, kako ste želatino pripravilo, da je bila ravno prav gosta? Poskušala sem že z želatino zgostiti kreme, pa se ni najbolj obneslo. Zato me zanima katero želatine ter koliko želatine in vode ste uporabili in na kateri temperaturi jo topite. preden začnete pisati se mora najbrž želatina malo strditi? To s kremo za pisanje me res zanima in bi bila vesela odgovora. Hvala. Tadeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti