16. jul 2009 21:38
O grozljivih posledicah poroštva je le malo napisano, ima pa bistveno hujše posledice kot kredit, ki ga najema posameznik.
Kot porok namreč nimaš informacije, če kreditojemalec plačuje obroke in po koliko. Če si sam dobil denar, si zanj nekaj kupil. Imaš interes,da dolg poravnaš.
Običajno poči ob sklepu o izvršbi, ko se izkaže, da dolžnik ne plačuje.
Dolžnik( tisti, ki je dobil denar ), prikriva, da ne plačuje obrokov. Ima edini korist od denarja. Sram ga je, da nima denarja. Včasih pa se mu preprosto fučka za plačilo, ki ga obesi drugemu.
Prvi korak:
Na smrt resno vzamite vsa pisanja od sodišča, zlasti sklepe, ki imajo zgoraj zapis I ( črka I). Roki za ukrepanje so namreč kratki. Poiščite enega pravnika, finančnika, ki bo pojasnil, kaj se dogaja. Upnik, ki je običajno Zavarovalnica, ima pravico terjati od tistega, ki ima denar. Torej od poroka. Običajno je izvršba in rubež na plačo.
Kaj je žesnka kupila za ta denar? Ima še kako premoženje ? Ima skupno premoženje s partnerjem? Je odtujila kaj, da bi zmanjšala možnosti upnika ?
Kaj storiti:
1. Najprej poslati zahtevo in svojo številko računa s pozivom, da v 8 dneh poravna dolg.
2. Vložiti tožbo in nato izvršbo na drugo njeno stvar ( avto, stanovanje ipd., vse račune pri Bankah, delnice ), za vračilo plačanih obrokov.
3. Spremljati, da delodajalec od plače ne pobere denarja nad minimumom, ki zagotavlja preživljanje družine.
4. Čeprav gre za denar, upnik lahko rubi tudi - stanovanje.
5. Pisati vse pomembne okoliščine. Torej datume prejema pošte, datume in vsebino pogovorov.
Drugače pa velja: v teh časih ne podpisujte poroštva za kredit, če zadaj ni jamstva ( hipoteke, plombe ) na kako nepremičnino.
Vsi sodni postopki stanejo, da ne govorim o obrestih, ki se nabirajo. Skušajte čimprej plačati, da ne bo obresti in se pogajati za odpis obresti.
F r i n a
Sporočilo je spremenil(a) frina dne 16. 2009 21:43