Vročinski dodatek

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

tema odprta - 16. jul 2009 9:04 | ogledi: 2.589 | odgovori: 12

Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje na katerega sama nisem našla odgovora in sicer;ali delodajalec mora v zelo vročih dneh kot so bila ta teden,izplačati t.i. vročinski dodatek,saj so temperature v hali preko 35 stopinj.

toppy

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

16. jul 2009 9:06

Prvič slišim za tole:) l e a

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

16. jul 2009 9:12

Noben vročinski dodatek ni v nobenem zakonu omenjen. Delodajalec vam mora po Zakonu o varnosti in zdravju pri delu zagotoviti normalne pogoje za delo. Kakšni so v vašem primeru ti pogoji, naj bi pisalo v Izjavi o varnosti z oceno tveganja, ki jo mora imeti vsaka firma. In tudi, ko ste delali zdravniške preglede, ste jih opravili z navedbo teh pogojev za delo in glede na to dobili potrdilo, da ste primerni za takšno delo/delo v takšnih pogojih. Ognjič

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

16. jul 2009 9:22

Kaj pa "mrzlinski" dodatek za tiste, ki delajo zunaj tudi pozimi? Tudi v pisarnah je v teh dneh marsikje 35 stopinj. Treba se je pač malo prilagoditi vremenskim razmeram, ni druge. Jelenckova

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

16. jul 2009 11:25

Sem se prav nasmejala ,na to vprašanje,če bi bilo to res ,bi pri nas čez poletje izplačevali vsak mesec.Zna potegnit do 40 stopinj,da komaj dihaš,pa lepilo smrdi in "garat orenk"ker je trak...pa nekak "zguramo",smo še vedno...

lp goga

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

16. jul 2009 15:31

Sama delam v proizvodnji kjer brizgamo plastične izdelke za hišne aparate.Temperatura v teh dneh niti ponoči ne pede pod 38 kaj šele čez dan. Da bi zaradi tega dobili kak dodatek se nam niti ne sanja.Še malice si ne smemo mal podaljšat oziroma narediti vmes kak 10 minutni odmor. Za tak dodatek nisem slišala še nikoli.Vem pa ,da ,ko je še moja mama delala v eni firmi so jim dovolili podaljšanje malice,če je prišla temperatura nad določeno višino. kriznana

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. jul 2009 16:43

Vročinski dodatek je lahko stvar: podjetniške kolektivne pogodbe, lahko tudi posamične pogodbe o zaposlitvi.

Meni je pojem vročinskega dodatka znan, saj pomenijo visoke temperature poseben pogoj za opravljanje dela.

Najbolj butast dodatek, za katerega sem kdajkoli slišala, pa je dodatek za tiste, ki nimajo nobenega drugega dodatka, zdi se mi, da v šolstvu, zanesljivo pa v negospodarstvu. To je povedal nekdo po TV, ko so usklajevali plače.

Torej: pogledati pogodbe, je pa pa možno in predvsem dopustno.

F r i n a

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. jul 2009 17:24

6. Temperatura v prostorih 25. člen (1) Delodajalec mora zagotoviti, da temperatura zraka v delovnih prostorih med delovnim časom ustreza fiziološkim potrebam delavcev glede na naravo dela in fizične obremenitve delavcev pri delu, razen v hladilnicah, kjer upošteva kriterije za delo v mrazu. (2) Pri izpolnjevanju zahtev iz prvega odstavka tega člena delodajalec upošteva standarde za toplotno udobje. (3) Temperatura zraka v delovnih prostorih ne sme presegati +28 °C. Izjema so t.i. vroči delovni prostori, kjer temperatura zraka lahko preseže +28 °C, vendar mora delodajalec v tem primeru poskrbeti, da temperatura zraka v pomožnih prostorih, hodnikih in stopniščih, ki so v povezavi z vročimi delovnimi prostori, ni višja od +20 °C. ycrna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. jul 2009 17:26

č) prostori za občasno ogrevanje delavcev 73. člen Delavci, ki delajo v hladilnicah, morajo imeti v bližini delovnih mest na razpolago ustrezno opremljen prostor za občasno ogrevanje. ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti