Česen v marinadi

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

21. jul 2009 9:25

Jaz delam česen z olivami in olivnim oljem; v litrski kozarec dam natrt česen,ter olive in to delam dokler ni kozarec poln,nato to vse skupaj zalijem z olivnem oljem,zaprem s pokrovčkom ter dan za 3 tedne na sonce.Potem jo hranim v kleti ali hladilniku. Nam je to vrhunska stvarca,posebej paše na pico,k mesnim jedem,narezkom... ninkica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. jul 2009 9:32

Romanad, vsako leto prodajajo tak česen na sejmu Flora v celju. Letos sta ga kar dva proizvajalca, oba izz bivše zahodne meje, iz Gorice. Z raznimi začimbami, slasten, v kozarčkih, pa tudi v rinfuzi, se mi zdi. No, do naslednjega sejma je še nekaj časa.........

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

21. jul 2009 10:41

romanad! vsako leto prodajajo ta cesen tudi na stojnici v sklopu ljubljanskega camping - caravaning sejma, videla pa sem jih tudi na sejmu turizma v ljubljani. vedno imajo vec razlicnih vrst cesna - v razlicnih marinadah, razlicnih pakiranjih in tudi na kg. na isti stojnici lahko kupis tudi odlicne susene paradiznike z zelisci - potem jih samo se das v olivno olje in so odlicen dodatek za na sendvice, kruhke iz pecice... prodajalce sem lani povprasala od kod prihajajo, pa sta povedala da iz italijanske gorice. mogoce jih lahko obisces naslednjic in se pozanimas kje natancno je trgovina. verjetno so to isti ljudje o katerih pise rimljanka. lp. a Sporočilo je spremenil(a) julijasi dne 21. 2009 10:42

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

21. jul 2009 15:25

Jaz ne bi rada česna kupila ampak sama pripravila.Če mogoče kdo ve za recept se priporočam!

Lep pozdrav in hvala Romanad

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

19. nov 2009 8:40

Pred dnevi sem bila v knjižnici, malo sem listala kuharske knjige in naletela na recept za vložen česen. Spomnila sem se, da je nekoč na Kulinariki nekdo spraševal za recept, pa bom napisala še tega, ki sem ga našla (sem pozabila v kateri knjigi, je pa bila tuja), če bo komu koristil. Vložen česen Sestavine: 1 kg česna, 1 l vroče vode Marinada: 1/2 l vode, 1/2 l jabolčnega ali vinskega kisa, 1 jedilna žlica popra v zrnu, 1 jedilna žlica gorčičnih semen, 1 jedilna žlica sladkorja, 4 dag soli Postopek: Česen prelijem z vročo vodo oz. ga poparimo ter odcedimo. Marinado pripravimo tako, da zavremo vodo s kisom in začimbami ter dodamo še česen. Vse skupaj kuhamo 5-10 minut in nato napolnimo kozarce. V vsak kozarec damo na koncu še žličko olja in zapremo. Če želimo, lahko dodamo v vsak kozarec še vejico rožmarina. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

20. nov 2009 13:33

no pa še moj recept: 1/2l vinskega(destilaranega sadnega) 2 žlici soli 1kg česna Kis in sol damo v posodo in vremo 2-3 minute nato odstavimo z ognja in ohladimo.Česnove stroke ločimo in blanširamo da odstranimo lupino.Glavice prerežemo čez pol,česen blanširamo 1 minto v vreli vodi nato ga odcedimo in vložimo v kozarce dolijemo kis obložimo in zapremo.česen lahko ponudimo po enem mesecu. runo01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti