Brezglutenska pizza

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

tema odprta - 14. jul 2009 21:55 | ogledi: 11.582 | odgovori: 5

Nasla sem staro temo o celiakiji ampak tocno to kar jaz iscem ni.

Tudi na uradni strani celiaksev sem nasla en recept ampak mene zanima res kaksen preizkusen.

Zanima me kaksen recept, ze preizkusen doma, za testo za pizzo brez glutena??

Jutri popoldan jo bom namec pekla za nas,rada pa bi jo spekla tudi za tasco, da ne bo samo gledala,kako jo mi mazemo :)-

LeINA

sovica  

član od: 21.12.2006

sporočila: 20

14. jul 2009 23:04

Recept za pico brez glutena, ki ga uporabljamo doma. Rezultat ni popolnoma enak navadni pici, vendar je vseeno okusen. 100g brezglutenske moke (Schär tip B panmix) kanček manj kot 75 ml vode šcepec soli ena slaba jedilna žlica olja pecilni prašek (1/5 vrečke) V posodi zmešaš moko, pecilni prašek in sol. Dodaš olje in vodo ter zmešaš z žlico. Pregneteš testo. Testo mora priti lepo, gladko, suho, vednar se ne sme drobiti ali razpokati. Testo na tenko razvaljaš na pladnju (ali pa že kar v pekaču - najlaže gre na peki papirju). Naprej delaš kot z normalno pico; dodaš paradižnikovo mezgo, začimbe, sir in ostale dodatke po želji. Pečeš približno 12 min na 220-250°C. Ta pica pa izgleda približno tako: sovica Sporočilo je spremenil(a) sovica dne 14. 2009 23:05

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

15. jul 2009 8:36

Jaz ga naredim v bistvu ravno tako kot za navadno pico. Dam 15 dag moke, 1 jajce, malo olja, cca 1/2 dag kvasa, in toliko mleka, da je testo voljno. Testo nato razvaljam na pekač in pustim počivat. Testo na pekaču je dobro, da vzhaja vsaj 1/2 ure, je pica veliko boljša- to mi je povedal kuhar iz picerije kjer delajo brezglutenske pice in preverjeno drži. patka

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

15. jul 2009 9:15

Hvala vam! patka to mislis 1/2 kocke kvasu? Ali 5g kvasu? LeINA

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

15. jul 2009 9:25

Prav točno koliko kvasa dam niti ne vem, ker ga nikoli na tehtam in delam vse bolj po občutku. Od kocke kvasa odlomim majhen delček, ne vem mogoče če ga zdrobiš ga je za eno kavno žličko, pa ne vrhano. Kvas pa kar zdrobim v moko in z vsem skupaj zgnetem testo. Naj ti dobro uspe, taščo je pa ja treba malo razvajat a ne. Pa poročaj o uspehu. patka

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

16. jul 2009 9:08

Misija uspela :))) Prilagam dokaz. Naslenjdic pa poskusim se po sovičinem receptu. V glavnem tasca je bila zadovoljna ;) [url=http://www.shrani.si/?2r/TI/1OdBwDsu/picture-691.jpg][/url] LeINA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti