Resnica o prašičji gripi

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

16. jul 2009 18:19

Da ne bo pomote, ne bentim čez vso farmacevtsko panogo, sem prebrala še enkrat, mogoče je tako izgledalo. Sem pa skeptik, od vedno. In se strinjam z Dolores. In jasno mi je, da z novim zdravilom/izdelkom/storitvijo ustvariš trg za še bolj nova zdravila/izdelke/storitve. V tem smislu mi je popolnoma jasno delovanje trga, multinacionalk, lobijev. In ja, Vanja, res je fajn da obstajajo zdravila, pripomočki in ostalo za daljšanje življenja, so pa seveda prav 'zdravila' (v širšem smislu) tista, ki so pomagala živilski industriji do boljših, večjih, okusnejših, barvitejših itn izdelkov in posledično do novih bolezni. Tudi jaz se ne obremenjujem s tisto tableto, ki mi kdaj pomaga pozabiti bolečino... Lep dan, Mateja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jul 2009 21:29

gasperp je napisal/a:
Znanstveno je dokazano, da se noben virus z živali ne prenaša na človeka (razen, če je žival samo prenašalec). Vgasperp

Kje pa so navedeni ti znanstveni dokazi? Mi lahko navedeš relvantne vire, prosim.

rimljanka - zasebno mnenje

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

19. jul 2009 9:09

Dokazov trenutno ne morem pripet, ker sem to zvedel od nekaterih, ki so se izobraževali na medicinski fakulteti in so jih tako učili! gasperp

KaTeK_x3  

član od: 29.8.2008

sporočila: 49

19. jul 2009 22:11

Kar se mene tiče, nimam pojma zakaj taka panika zaradi gripe. Saj se jo da preboleti tudi doma, kot vsako gripo.. Saj je tista bolnica, ki je bila okužena z to novo gripo, brez problema prebolela ali kako že :) Kar se pa teh farmacevtskih podjetij tiče, ravno danes smo se pogovarjali o tem, da obstaja več zdravil kot pa bolezni xD in da je možno da namenoma ustvarjajo paniko da bi prodali zdravila, pri tem pa je toliko stranskih učinkov da seveda ponovno zboliš.. xD "piramidni sistem" xD v glavnem.. Menim da je vsa ta panika odveč :) KaTeK_x3

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. jul 2009 22:17

Pa ne ga lomit, KaTeK_x3!

 

Jaz si pa samo želim, da bi bila viška zdravil, o katerih govoriš tista za Alzheimerjevo bolezen, Parkinsonovo, Multiplo sklerozo, raznorazna rakasta obolenja, sladkorno, obolenja ščitnic ipd. Pa da ne bo pomote, za sladkorno bolezen še vedno ni zdravil. tisto kar obstaja je samo v pomoč telesu, da koliko toliko funkcionira.

 

 

Vanja

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

20. jul 2009 15:57

Točno to Vanja. Ukvarjajo se s takimi boleznimi, ki jih lahko odležiš doma, ampak te bolezni napadejo veliko ljudi. V tem je vir njihovega dobička. Če pa naredijo še malo panike, kupi vsak zdravilo sam in tako prišparajo še zavarovalnice. Lahko bi se začeli ukvarjati z resnimi boleznimi in tako rešili kar veliko življenj, ampak zakaj bi pa se, če to ne prinese dobička! gasperp

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jul 2009 20:33

No, ni vse tako zelo črno.........................je le treba (marsi)kaj vedeti o boleznih......... primerjati bakterijsko bolezen in diabetes, kar se tiče zdravil? Ne, ne gre. Pozdraviti diabetes bi pomenilo, da bi telo spet imelo celice, ki proizvajajo inzulin. In to ni tako lahko (no, vseeno je težko) kot narediti zdravilo za eno bakterijsko bolezen. Kjer gre v bistvu za ubijanje (ali vsaj preprečevanje razmonoževanja) bakterij. In prav vse pač ni v zaslužkih, no.

Da se razumemo, veliko delajo na tem, da bi vzgojili beta celice trebušne slinavke, matične celice dajejo upanje....realno upanje.

In še mimogrede: medtem, ko z antibiotiki pobijamo ene bakterije, druge izkoriščamo, da nam pridelujejo inzulin, recimo. Oboje je v domeni farmacevtske industrije.

 

rimljanka - zasebno mnenje

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. jul 2009 21:03

Rimmy, saj veš da se jaz nič ne pritožujem nad farmacevtsko industrijo. Več  kot jasna mi je razlika med boleznimi. Meni samo ni jasno, da se nekateri kar naprej pritožujejo nad farmacevtsko industrijo, vsi pa tako ali tako rabimo zdravila. Če ne redno, pa vsaj občasno. In nekateri jih pošteno izkoriščajo.

Pa naj imajo dobičke. Namesto pritoževanja nad njimi, naj tisti raje par evrov vložijo v to inustrijo, pa si ga bodo delili. Spet, brez zamere.

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jul 2009 21:26

Ni letelo nate, Vanja, saj veš................

rimljanka - zasebno mnenje

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. jul 2009 21:42

rimljanka je napisal/a:

Ni letelo nate, Vanja, saj veš................

rimljanka - zasebno mnenje

 

Se mi je zdelo...

 

 

Sem med prebiranjem Newsweeka spet naletela na reklamo (na treh straneh!!) za zdravilo na recept, ki menda  izboljša rast trepalnic!

 

Nekje sem pred par meseci prečitala, da so prišli do tega "zdravila" po naklučju, ko so ga testirali za nekaj drugega. Glede na to, da je cena $125/na mesec in da dvomim, da bo zavarovalnica plačala, se bom držala svoje maskare za nekaj več kot $4  na 2 meseca.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20. 2009 22:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti