Kosila za vroče dni

neznan uporabnik

14. jul 2009 19:33

Res, Nola! Sem se zgražala nad tem, dokler nisem enkrat te žolce (v solati), krasne mrzle, ledene, v živo probala. Tudi mrzle mrzle tufahije (!) lepo sedejo. No, tudi mrzel sataraš (varjanta paradajz paprika čebula) s koščkom kruhka je praktičen. Naši otroci (moji, ki niso več otroci in otroci moje žlahte, ki so še otroci) si pa poletnega zajtrka ne morejo zamisliti brez putra in marmelade, čeprav je sicer ne obrajtajo nevemkoliko. zdele spet ne vem na pamet ampak zdi se mi, da je po nekih raziskavah hrana razdeljena na vročo in hladno in da se ta razdelitev kar precej razhaja z našimi vsakodnevnimi predstavami o tem, kaj te hladi in kaj te greje.. japaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. jul 2009 20:01

Evo, vidiš Nola, zdej pa imam slabo vest: ribje žolce še nisem naredil!

ežoj

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

14. jul 2009 20:06

Moycaa je napisal/a:
Riževe in testeninske solate - po načelu - pospravi hladilnik. Moycaa
Se podpišem. pa še bučke inmelancani na žaru al pa kar grilu doma. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. jul 2009 20:11

japaja je napisal/a:
Menda je dober tudi gazpacho, pri katerem paradižnike nadomestiš z lubenico? Nisem še poskusila, a pravijo, da je fajn.Zdej pa ne se smejat: meni poleti zelo paše goveja juhajapaja

 

Japaja, tegale poskusi. Nam je res dober in ni tako, kot bi šopsko solato zmešal v mikserju.

 

http://www.kulinarika.net/recept/juhe_in_zakuhe/Gazpach

 

 

Vanja

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

14. jul 2009 21:20

Prav danes sem skuhala špagete v paradižnikovi omaki,z baziliko in olivami, super stvar za vroče dni. Tudi tortilje so vredu stvar za vroče dni, pa kakšna kumarična solatka z jogurtom zraven. Drugače smo pa čez poletje bolj na solatah in jedeh z žara (ražnjiči, pleskavice, čevapčiči in razni steaki). krinolina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. jul 2009 16:55

Midva vsak dan jeva zelenjavno kremno juhico. Zelo paše v tej vročini. Potem pa paradiznik z moccarelo, pa ajdove palačinke polnjene z zeleno solato in sirom, kaka zeliščna omleta, mlad krompir s stročjim fižolom in popraženo čebulo, danes bom porabila zadnji lanski krompir, naredila bom njoke, Vsak dan si privoščiva kako dobro mešano solato z različnimi prelivi skratka, idej kar ne zmanjka. Za zajtrk pa obvezno slano francosko maslo z rezino dobrega francoskega sira ali brez, pa metin napitek z limeto in javorjevim sirupom. lp Vesna

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

16. jul 2009 13:51

Meni je pa super velika solata s hladnimi piščančjimi prsmi in obvezno tekoči jogurt po vsem tem! Jogurt si lahko prelijete tudi čez solato in dodate čisto malo kisa. Tisti kupljeni prelivi so ponavadi čisto premastni... Pa da ne pozabim na široke rezance z gobovo omako in rukolo, kus-kus z zelenjavo ali pa dobro zelenjavno pico. Do kosila pa itak vedno jem samo sadje, ker mi to res zelo zelo ustreza. Pa spijte res veliko vode. Moja sladko razvada pa so ledene sadne lučke iz Eurospina (upam da to ni reklama)!! l e a

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

16. jul 2009 14:03

Kuhan krompir in fižoleti s kislo smetano (najboljše jogurtovo). Odlično, lahko in osvežilno! Zraven super paše tudi gorgonzola. LP, Eva Sporočilo je spremenil(a) Mikrob dne 16. 2009 14:03

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

17. jul 2009 18:03

Od zelenjave najbolj hladi zelena. Poleti prija nekaj naribanega gomolja zelene med drugo solato. lp Boris booris

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. jul 2009 7:15

Sem se v Turčiji naučila, da mora ob vročini biti lahka juhica, pa naj bo piščančja ali kakšna koli.

potem pa eksperimentiram. malo v smislu pospravi hladilnik: razne testenine, tole ali hladne, pa solate z razno surovo in pečeno zelenjavo, pa kakšne lahek sendvič, rižota, mesek na žaru, pa ribje jedi.....pa kakšna slastna sadna pita, lahka mrzla tortica....

joj, idej je nešteto, niti vse to poletje ne pridejo na vrsto.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti