Vrtec med počitnicami

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

tema odprta - 14. jul 2009 7:13 | ogledi: 3.842 | odgovori: 35

Pozdravljeni,

soočam se z eno težavo in sicer nevem mogoče je že kje na forumu bila odprta taka ali podobna tema.

Otroka imam že od 11 meseca v vrtecu, ker žal ni drugih možnosti varstva. Po mesecu dni joka, se je lepo navadila in z veseljem hodila. Tudi zdaj med počitnicami bo hodila (razen teden dni ko gremo na morje). Težava pa je v tem da so se vzgojiteljice menjale (nadomeščanje z drugih enot) in tudi otroci so mešani iz drugih enot, zdaj pa že nekaj dni zjutraj joka, že ko jo dam v avto, ko pa vidi zgradbo, pa je groza, komaj jo spravim iz avta in v glavnem jo potem vzgojiteljice komaj pomirijo. Saj pozneje je potem že dobro, ampk jutra pa so krizna. Gotovo ni treba povdarjati da se zaradi tega tudi jaz počutim grozno.

Zdaj avgusta bo vrtec odprt v drugem kraju in res nevem naj jo vozim tja, ali pa si nekako poskušamo urediti tri tedne dopusta!! Nevem kaj je sprozilo to reakcijo??? Bo boljše da bo tri tedne doma ali pa bo potem še hujše ko bo potrebno ponovno iti.?? Kakkšne izkušnje imate vi, se je mogoče kdo soočal ali se z podobnim problemom??

Hvala za vaša mnenja že vnaprej.

dalea

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

14. jul 2009 7:55

Dalea, kaj pa če bi vzela nekaj dni v službi prosto in šla z njo v vrtec in bila dopoldne z njo tam in se postopoma umikala iz igralnice. Navadno smo v vrtcu, kjer sem delala, med počitnicami tudi to prakticirali. Moycaa

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

14. jul 2009 9:15

Pozdravljena ,joj ful se mi smiliš glede tega ,ker sem sama imela namreč isti problem ,hčero sem začela vozit v vrtec isto pri 11 mesecih in ne boš vrjela kako se je drla ,pa smo jo postopoma navajali ,prvo samo po 1-2 uri nato po tednu pa je komaj spala in ne boš verjela bolj so jo nosile ,cartale bolj se je drla in to cel mesec ,tako da so se vzgojiteljice že z njo skupaj jokale in jaz sem se potem odločla ,da če se to ne bo uredilo pa bom poiskala pač "neko varstvo",ker sem bila popolnoma uničena in takrat mi je ena starejša gospa še povedala ,da se celo na sprehodu dere in joka po celi vasi takrat pa sem šla v vrtec in se odločila da jo vzamem ven in konec ,pa mi je vzgojiteljica rekla ,da jo naj pripeljem še ta teden ,pa bom videla ,da se bo uredilo in res vzrajala sem še 2 dni in potem smo se prerodili vsi skupaj od takrat gre ful z veseljem v vrtec in je ful samostojna ,ter pridna punca pa je zdaj stara že 5 let tako ,da meni osebno ni žal ,da sem takrat vztrajala ,ker sedaj komaj čaka ,da lahko gre v vrtec in to res z veseljem upam,da boš uspešno rešila problem -vztrajaj saj z vztrajnostjo res nekaj dosežeš lp harmonika

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

14. jul 2009 9:44

Po moje ni slaba ideja kar ti je predlagala Moycaa, ker s tem , da si boš uredila dopust za te tri tedne boš po mojem mnenju samo preložila vse teževe in jok. Sama imam tri otroke in lahko rečem, da smo vstop v vrtec preživeli brez problemov. Vsi trije otroci so od prvega dne radi hodili v vrtec. Se je pa zalomilo, ko sem med drugim porodniškim dopustom v poletnem času sina imela doma. Ko smo se podveh mesecih vrnili v vrtec je bila prava katastrofa jok, jok in še enkrat jok. Pa smo vztrajali po zelo podobnem sistemu kot pravi Moycaa in uspeli. Velja poizkusit. Pa vso srečo in predvsem moraš sasma verjeti da delaš prav. patka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

14. jul 2009 10:03

Hvala vsem za nasvete. Moycaa, nevem kako bi se vzgojiteljice strinjala s tem da sem jaz tam, ker že na začetku ko smo imeli uvajanje, je bilo tako da si jo pripeljal tja in potem jo kar pustil, na začetku za 10 min, potem za pol ure, pa za dve uri, tako da je prišlo do 8 ur, tak dolgo je tam. Morala bi jih vprašati in bi vidli, samo bojim se da če bi jaz bila tam, bi se me držala kot klop, tako da ko bi šla bi spet bile težave. Harmonika,patka: saj se zavedam da nisem osamljeni primer, ampak že na začetku ko je bilo uvajanje, pa se je tudi naša mesec dni drla mi je bilo zelo tezko, zlasti ker sem jaz tista, ki jo vedno zjutraj vozim, in potem se je stanje umirilo in je tudi ona rada šla, zdaj pa so te počitnice vse pokvarile. Naša bo zdaj septembra stara dve leti. Tudi mož se strinja da je ne bi smeli jemati ven, ker se mora vsega navaditi, meni pa je zelo težko, saj ne bo zaradi tega imela kakšnih težav pozneje ali??? vem da določeni dogodki iz otroštva lahko vplivajo na kasnejši razvoj, mogoče zdaj mislite da sem smešna da sprašujem takšne stvari ampak pri otroku se marsikaj skrbi. bomo pa vidli še je dva tedna do morja, kako se bosta ta dva tedna obnesla, mogoče pa se bo umirilo, ker vem da če bo skupaj mesec dni doma, bo septembra itak spet jokala. Moti me edino to, da so glih najmanjši skupini dali vse tuje vzgojiteljice, medtem ko je pri starejših ostala domača, naša pa je zelo nezaupljiva do tujih ljudi. Ali se zaradi tega lahko kaj pritožim oz. prosim za spremembo ??? dalea

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. jul 2009 10:39

Ja, poznam to. Tudi pri se za en mesec preselijo v drugo enoto. Prvo leto je bila kriza, ceprav je poznal vse vzgojiteljice (iz dezurstev) predvsem v tistem tednu ko njegove vzgojiteljice in pomocnice ni bilo. Nikoli prej se nisem spoprijemala s takim obupnim jokom in drzanjem okoli vratu. Ja, tudi jaz sem se pocutila grozno. Ven ga nisem vzela, razen v tistem tednu ko sta bili obe njegovi vzgojiteljici na dopustu, pa se takrat samo za konec tedna in tudi tega nismo obesali na velik zvon. Malcki prehitro dojamejo kaj deluje . Drugace pa sem vztrajala, le popoldne sem si vzela se vec casa za igro in crkljanje. Zdaj je vecji in gre prav z navdusenjem v drugo enoto – ker so tam drugacne igrace, vrtec ima vecje igrisce,…. Kaj sprozi tako reakcijo? Ne vem tocno kaj. Predstavljam si, da ko je otrok se majhen se ne igra se z ostalimi v skupini, ampak se naveze predvsem na vzgojiteljico oz. pomocnico. Potem je pa kar naenkrat ni vec in ne ve, da ta sprememba ni stalna, ampak samo zacasna. Tudi vzgojiteljice same niso tako sigurne, ne poznajo vseh otrok enako dobro. Verjetno je tudi njih strah, pa se mogoce tudi to odraza na otrocih. Kot tudi strah in nezaupanje starsev. Vsakic ko berem "pritozbe" starsev ugotavljam da imamo veliko sreco z vzgojiteljicami, kar je verjetno posledica tudi odnosov v kolektivu. Nase (ce lahko tako recem) res gledajo na otroke, tako prejsna leta kot zdaj (vmes smo imeli tudi menjavo) in usklajujejo dopuste tako, da je vedno vsaj ena iz skupine prisotna. Se pa zavedam da to ni vedno mozno. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

14. jul 2009 11:02

dalea je napisal/a:
Moycaa, nevem kako bi se vzgojiteljice strinjala s tem da sem jaz tam, ker že na začetku ko smo imeli uvajanje, je bilo tako da si jo pripeljal tja... dalea
Vzgojiteljica mora pustiti otroku in staršu toliko časa da se otrok navadi na skupino, na okolje, na nove ljude. Ker v splošnem, če 11-mesečnega otroka ali pa 4-letnika pustiš pri tujih ljudeh, tujem okolju, brez da mu je nudena pomoč pri navajanju na novo okolje so kršene njegove pravice. Kar bi vzgojiteljica morala vedeti. Smo imeli primere, ko je 11-mesečnik brez joka, nasmejan že od prvega dne bil sam brez kakršnega koli uvajanja. so bili pa 4-letniki, ki so potrebovali po 3 mesece, da so sprejeli druge ljudi in otroke okrog sebe. Lp! Moycaa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. jul 2009 11:31

No, moja punči je že 1. dan sama jedla v vrtcu, začeli smo pri 3. letih, ja... Drugi dan je spala, midva sva hotela uvajat, pa ni bilo potrebno, saj ji je bilo grooozno všeč. Je pa res, da se veliko, veliko pogovarjamo in preden je šla v vrtec smo ji ene pol leta prej "prali" glavo, kako bo tam, kaj bojo jedli, kako se bojo igrali. Ona je šla v vrtec polna pričakovanja in upov... Kar se je obrestovalo, full. In zdaj, ko imajo takole združeno ji je tudi super ql, brez problema. Ko je bila pa ona drugje za ene praznike, v drugi enoti, ji je bilo pa sploh mega in je vprašala, zakaj ni ona skos tam... Pa si jo naglej, to malo žemljo... ??? In sem se spomnila, koliko nam je prihranjenega, ker nimamo teh zadev zjutraj. Res, veliko živcev... In sočustvujem z ostalimi. Samo predlagam: Kaj pa če bi se recimo vsak dan malo pogovarjali o vrtcu? Ampak otrok vam mora zaupat, da bo povedal. (meni moja hčerka pove vse živo, kar se dogaja, midva jo pa potem usmerjava, kako naj naredi naprej. PA so to male stvari, ko recimo ne dobi sladice repete, pa se tako pritoži doma, da je joj... Pa ko se je z eno punčko zlasala... ipd.). lidka [sonce]

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

14. jul 2009 11:54

To pa nisem vedela da so lahko starši zraven, meni so vedno rekli (pa tudi jaz sem imela takšen občutek) da bi bilo potem samo slabše ker prej ali slej bi itak morala iti. lidka, moja deklica bo septembra stara komaj 2 leti in tako se ne govori, da bi mi ona zdaj povedala kaj se dogaja. Saj govori besede pa kakšne krajše stavke ampak iz tega jaz ne morem nič razbrati, poleg tega pa vse pogovajranje kak bo tam lepo, pa se bo igrala, pa ko pride domov se bove midve igrale in gledale nOdija in pesek itd itd nič ne zaleže, histeričen jok in mama mama mama........... Kriza!!! dalea

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

14. jul 2009 13:33

Dalea, samo ti najbolje poznaš svojo deklico in sama najbolje veš kaj je zanjo najboljše. Tako, da če ti vzgojiteljica reče, da ne moreš biti zraven, vztrajaj pri svojem. Ker je bolje, da si ti en teden z njo v igralnici, da se počasi privadi, kot pa jok celo poletje. Zanima pa me, kdo ti je rekel, da ne moreš biti zraven? Lp! Moycaa

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

14. jul 2009 14:35

Dalea kaj pa če bi jo v vrtec peljal mož. Pri nas je bilo tako, če sem sina v vrtec peljala jaz je tulil kot da ga iz kože dajejo, če ga pa je peljal mož je bilo pa čisto OK. Pa vzgojitelice so se tudi malo bolj ukvarjale z njim prvih 5 minut potem pa je bilo vse v redu. Poskusi. reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti