Vrtec med počitnicami

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. jul 2009 14:36

Naš Matic je danes prvič po 14ih dneh šel prostovoljno v igralnico, včeraj so ga še z dudo spustili, ker drugače ni šlo. Vsaka sprememba je težka, samo čez dan pa v skupini z njim nimajo nobenih težav. In če se spomnim nase, sem se na vse pretege drla in upirala še v mali šoli, pa je bilo pe cca 10ih minutah vse pozabljeno. Do naslednjega jutra. Loni Makaroni

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. jul 2009 14:46

Po moje ima mala preveč "kontrole" nad tabo. Se sliši banalno, ampak s svojim jokom hoče samo več tvoje pozornosti.

Jaz bi jo prav na hitro oddala in izginila. Očitno neha jokat, ko tebe ni zraven...

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. jul 2009 14:50

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Po moje ima mala preveč "kontrole" nad tabo. Se sliši banalno, ampak s svojim jokom hoče samo več tvoje pozornosti.

Jaz bi jo prav na hitro oddala in izginila. Očitno neha jokat, ko tebe ni zraven...

 

[pika] Vanja
Zna biti, da je kaj na tem. Predvsem pa verjajmem, da se otrok hitro umiri, ko starši odidejo in jih ne vidi več. Mi smo, na priporočilo vzgojiteljic, zadevo rešili preprosto: otroku smo rekli, da mu bomo z zunanje strani okna pomahali, preden odidemo. In tako je bilo nekaj dni, dva "zblojena" starša sta malčku mahala skozi okno, on pa niti nazaj ni pomahal, čez kak dan ga pa niti k oknu ni bilo več. Sva bila potem midva potuljena, ker nama ni hotel priti mahat.... Kakorkoli, manj kompliciraš, bolje se izteče. čeprav ni slaba zamisel, da se dogovoriš, da si nekaj minut ob punčki, preden se posloviš. Boš vsaj ugotovila, ali ima morda težave pri vključevanju v igro z drugimi. Mamamia mamamia

neznan uporabnik

14. jul 2009 15:06

Pri nekaterih mojih znancih se je obneslo, da je otroka peljal v vrtec oče (povezano s "kontrolo" nad mamico?) Pri nas se je obneslo, da sem šla z otrokom v sobo in sem se vsedla v kot in bila pri miru in tiho in po približno 15 minutah neopazno odšla ven in zunaj za vsak slučaj počakala še nekaj časa. V dveh dneh je bila zadeva rešena. Ta dežurstva so v bistvu nove in drugačne razmere in četudi prej z vrtcem ni bilo težav, se zdaj začne spet vse tako kot od začetka. Otroci pa pač ne znajo povedat drugače kot z jokom. japaja

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

14. jul 2009 15:41

V našem vrtcu je pa tako, da gredo nekatere vzgojiteljice zraven z otroci v tisto enoto, kamor se pač združijo. Tako da otroci nikoli ne naletijo na čisto tuje tete. Od kod pa ste, če smem vprašat?

Titta

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

14. jul 2009 15:41

Dalea, jaz mislim, da če imaš otroka namen imeti v vrtcu še naprej, da vztrajaš pri tem, da se navadi. Drugače bo vsakič znova problem, ker se bo naučila, da ji ni treba iti, če joka. Verjetno bo to pustilo več posledic, kot pa če se enkrat navadite in se držite redu. Prosi vzgojiteljice, da ti pomagajo in poiščejo najboljšo rešitev za vašo težavo. feferon

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

14. jul 2009 20:24

feferon je napisal/a:
Dalea, jaz mislim, da če imaš otroka namen imeti v vrtcu še naprej, da vztrajaš pri tem, da se navadi. Drugače bo vsakič znova problem, ker se bo naučila, da ji ni treba iti, če joka. Verjetno bo to pustilo več posledic, kot pa če se enkrat navadite in se držite redu. Prosi vzgojiteljice, da ti pomagajo in poiščejo najboljšo rešitev za vašo težavo. feferon

Z vsemi se strinjam, s tem pa najbolj.

Je že nekaj časa, kar je bila ena tema na vrhu, se mi zdi, da je bilo govora o neješčih otrocih, ne vem točno...

Bistveno pri teh stvareh je, da otrok ne začuti, kako ti je grozno.V bistvu moraš SEBE najprej prepričati, da ja tvoji hčerkici v vrtcu lepo. Pa še to: midva poskušava življenje otrokoma prikazati tako, kot je. Brez olepševanj, pa tudi brez "ogrševanj - se ne spomnim primernejše besede". Ti moraš v službo, ona mora v vrtec, tako to je!

Aha, pa še nekaj: vsekakor se z njo pogovarjaj. Tudi če še ne govori, razume veliko. Če jo med pogovorom gledaš v oči, oziroma, če vzpostavita očesni stik, boš takoj vedela, kdaj razume. Pa še bolj ti bo zaupala.

Pa kar pogumno!

strippy

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

14. jul 2009 20:25

Še tole sem pozabil: toplo ti odsvetujem, da narediš premor.

strippy

Sporočilo je spremenil(a) strippy dne 14. 2009 20:26

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

14. jul 2009 21:02

JAz pa mislim, da tvoja hči čuti, ˝kako je revica ker mora v vrtec, ker ni drugega varstava, pa že z 11-timi meseci..˝. Zato ti svetujem, da najprej sama s sabo razčistiš, da je vrtec nekaj sijajnega za tvojo hčerkico, tam se bo socializirala, veliko naučila , spoznala prijatelje...( to sem pač razbrala iz tvojega pisanja, če se motim se opravičujem) Ampak otroci to čutijo. In šele potem bo stvar stekla. Pa pogovarjajta se, vsaka mamica razume kaj ji želi otrok dopovedati tudi , če ne zna govoriti. Prisluhni ji. Brez veze ji je zjutraj prigovarjati, kaj bosta počeli po vrtcu, to verjetno stvar še poslabša. Povej ji kaj lepega bodo počeli v vrtcu...poišči pozitivne stvari. Z vzgojiteljico si zaupajta, tudi s to ki je samo med dopusti. Vsaki vzgojiteljici pripada dopust in najlažje ga izkoristijo takrat, ko je v vrtcu najmanj otrok. Tudi tiste vzgojiteljice od starejših skupin bodo šle na dopust, pač kasneje. Če jo boš imela toliko časa doma, boš septembra začela znova. LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

14. jul 2009 22:51

Hvala vsem za odgovore in mnenja, res mi veliko pomenijo, ker sem že nakaj dni full s tem obremenjena in včeraj smo že imeli doma pogovore kako bomo si urejali dopuste. Zdaj pa ko sem vidla vaša mnenja in izkušnje pa sem se kar nekako odločila da bomo nadaljevali z vrtcem (razen tisti teden ko smo na morju seveda). Itak je kriza samo tistih prvih 15 minut potem pa se umiri, jaz pa jo predam pa po hitrem postopku ven, da ne bo vidla da mene še bolj boli terezija, žal možnosti da bi jo kdo drug peljal, md mož ni, ker dela v drugem kraju in gre z doma že uro predenj se vrtec sploh odpre, jaz pa imam drseči delovni čas, pa nissem tako vezana. titta; prihajamo iz Prekmurja. Kot pa se že ugotovili je res da si mala pri meni dosti več upa, kot npr. pri možu in me tudi manj uboga in tudi ko joka, sem jaz tista ki jo vzame v roke. Vstrajali bomo, pa tudi z vzgojiteljico se bom poskusila malo pomeniti o tem. Res pa je tudi da sama nisem najbolj privržena vrtcu (jaz sem hodila samo eno leto) in nekak mam odpor do njega. Zelo sem vesela da sem se odločila vprašati za mnenja. Bom poročala kako bomo napredovali. dalea

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti