Razmnoževanje sivke

branka171

sporočila: 218

28. jul 2013 16:34

Jaz jo namočim v olivno olje skupaj z posušenim rožmarinom. Po treh tednih precedim in uporabljam za masažo.

branka171

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

28. jul 2013 17:06

Rimljanka

Mene pa zanima, ali je potrebno pri teh 2/3, ki prideta v zemljo, liste na sivki odstranit, ali jih pustimo.

Ali je vseeno

Johanna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. jul 2013 17:29

Jaz vse pustim.  Čimmanj kompliciranja, narava potem poskrbi za vse. Samo, če je suho, je pa treba zalivati, to pa že. Po mojih izkušnjah zacvetijo taki grmički že prvo leto. Najboljši čas je konec marca ali začetek aprila (letos je bil še sneg in se je vse zamaknilo na poznejši čas), takrat sivkinie grmičke obrežem, odrezane vejice po šopkih posadim (včasih kar v kortito za rože, na 40 cm zanesljivo vsaj 15 ali 20 šopkov, pa nekam, kjer ni preveč sonca, pa vseeno svetlo dam, po potrebi zalijem. Take grmike lahko, previdno, jeseni ali naslednjo pomlad posadimo na stalno mesto. Lahko pa, če imamo pripravlje prostor, potaknemo tudi kar na stalno mesto.

Povsem enako postopam z žajbljem.

rimljanka

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

28. jul 2013 18:14

Joj, Rimljanka, hvala ti.

Sama imam izkušnje samo z gojenjem pušpana. In lahko povem, da se to odstranjevanje listov ne obnese.

En čas sem še sledila tej propagandi po različnih medijih...mi pa več pomeni tvoje mnenje.

Tako da ja, spomladi gremo v akcijo - ljubitelji sivke. Ob upoštevanju tvojih nasvet, verjamem, da nam uspe.

Še enkrat, hvala ti Rimljanka. 

 

Johanna

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

30. jul 2013 8:45

Potem, če prav razumem zdaj porežem samo cvetje in grmičke obrežem spomladi? Jaz sem jih vedno obrezala jeseni, saj sem se bala, da jih bom spomladi preveč, saj vse deluje nekako suho, posušeno. Naj se ne bi zarezalo že v star les. Drži?

Brgita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti