Prekmurska jed

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

tema odprta - 10. jun 2003 14:49 | ogledi: 3.410 | odgovori: 6

Zanima me ali mi lahko kdo napise kako se pripravi prekmurska jed, ki mi je znana pod imenoma doduli ali ozenjeni zganci.....

Sem jih ze nekajkrat dobila na krozniku in so bili dobri (1x edino so imeli okus po sami moki , drugace pa super krompircek malo drugace).

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

10. jun 2003 20:31

Dödöli je prekmurska jed za krompirjeve žgance. Naredi se jih pa takole. Krompir se olupi, ter se ga skuha v vreli slani vodi do mehkega. Nato se malo vode odlije (shranimo za kasneje) ter dodamo moko, po občutku. Sedaj začnemo krompir in moko mešati, ter jo narahlo tudi pretlačimo malo z tlačilko za krompir. Če je masa presuha, dodamo še malo vode, ki smo jo shranili, da se tudi moka lepo razpusti. Na koncu zabelimo z vročimi ocvirki ter ponudimo. Dober tek!!! Lp Saša

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

11. jun 2003 8:25

Ne-mesojedci pa jih zabelimo s praženo čebulo, kar je prav tako njam :) lp

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

11. jun 2003 12:29

TUDI JAZ BI RADA NAREDILA KROMPIRJEVE ŽGANCE AMPAK NE ZNAM JIH SKUHATI PO "OBČUTKU". PROSIM ZA RECEPT S KOLIČINAMI. HVALA.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. jun 2003 13:29

Za krompirjeve žgance res zelo težko napišeš količino. Sem pa poiskala recept Ivana Ivačiča: -poldrugi liter slanega kropa -2 srednje debela krompirja -pol litra in ena pest pšenične moke (najbolje je če je pol ostre in pol mehke) -in ocvirki Jaz osebno jih zabelim takole: V ponvi zagrejem zaseko in na njej razpustim kislo smetano. Vse skupaj nato prelijem čez žgance. Lp, Silva.

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

11. jun 2003 14:16

Silva, hvala. Sedaj imam vsaj idejo kaj kuhati. Lp

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

18. jun 2003 10:14

hvala za pomoc pri pripravi. tudi sama sem bolj kolicinsko potrebovala koliko cesa, da bi dosegla ta pravi okus Sama sem jih jedla sicer brez ocvirkov smo pa zraven jedli kumarcno omako. In kislo smetano je vmesala ze v ponev in sicer proti koncu kuhanja. Glavno kar imam sedaj je kolicine - to je bil moj problem. Nisem hotela velikokrat poskusat saj ni bilo dobro in vedno stran metat je to ze polomija HVALA!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti