Riž, riževe jedi

neznan uporabnik

23. apr 2002 7:03

Anja, pri nas moja sestra za vsako žurko pripravlja riževo solato, v kateri pa ne sme manjkati tuna. Odlično je. Poskusi še tuno dodati za spremembo. Morda je še kakšen dodatek, ma se ga ne spomnim. larisa

kilya  

član od: 2.2.2003

sporočila: 2

2. feb 2003 12:19

Poskusite bel riž s česnom - česen spražite na olju, da zadiši, dodate riž, vodo in sol ter skuhate. Zelo je okusen!! natasa

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

2. feb 2003 19:57

Jaz pa naredim zelenjavno rižoto takole: na kocke narežem bučko, na manjše kocke korenje, sesekljam čebulo in česen. Čebulo prepražim, dodam česen, da zadiši, nato dodam bučko in korenje ter pražim kakšno minutko, zraven pa mešam. Nato zalijem z vodo in pokrijem za 5 minut. Dodam govejo ali kokošjo kocko, riž ter zalijem z vodo, da voda vse prekrije. Dodam ostale začimbe po okusu (bazilika, sol...) Kuham oz. dušim še cca 15 oz, da voda povre. Če je zelenjava že mehka, vode pa še vedno kar nekaj, dodam žlico moke in žlico kisle smetane (za okus). Na koncu dodam sveže narezan peteršilj in ponudim. Ponavadi zraven jemo zrezke - je čisto drugače kot krompir in zrezki. Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti