Riž, riževe jedi

neznan uporabnik
tema odprta - 2. feb 2001 11:21 | ogledi: 9.883 | odgovori: 13

Ima kdo kakšen dober rižev recept?

neznan uporabnik

15. feb 2001 15:25

Doma imam knjigo Riž na 100 načinov. Recepti v njej so v glavnem preprosti in uspejo. Lep pozdrav. Martina

neznan uporabnik

15. feb 2001 18:47

Tudi jaz imam rada riz naredim pa ga takole:čebulo narežem navečje kose,ter jo popražim na olju,dodam pišččančje meso,riž ter govejo kocko zalijem z vodo in kuham dokler ni kuhano.Medtem naredim mešana jajca ki jih dodam rižu ko ga imam že na krožniku.Namesto mesa lahko daš tudi škampe.Pa dober tek

neznan uporabnik

28. mar 2001 17:16

Riž s tuno (za 4 osebe) 2 pora 1 svežo papriko 2 mali konzervi tuninih filetov 1 velika žlica limoninega soka parmezan 1 čajna žlica masla 4 kavne skodelice riža 8 kavnih skodelic vrele vode Por narežemo na kolobarje cca. 5mm široke in ga dušimo na maslu. Dodamo papriko, ki smo jo narezali na 1 cm široke trakove. Dodamo riž, mešamo da riž postekleni, dodamo vodo in kuhamo toliko časa, da riž vpije vodo. Odstavimo z ognja in dodamo ocejeno in zdrobljeno tunino ter limonin sok. Premešamo in postrežemo z naribanim parmezanom. Izredno okusno!

neznan uporabnik

10. apr 2001 11:46

Riž z jajco Razno zelenjavo popražiš na maslu,jaz dam mešano zelenjavo Minestrone, ki jo lahko kupš v trgovini.Ko je popražena dodaš kuhan riž in ga pečeš z zelenjavo cca.5 min med pečenjem moraš neprestano mešati saj se ti drugače riž zažge.Po 5 min dodaš 4 jajce (za 4 osebe) in pečeš še kakšnih 5 min.Ko se jajce malo strdijo daš celo posodo v pečico (100 °C) in pustiš da se še v pečici malo zapeče.

neznan uporabnik

29. mar 2002 14:44

Jaz ponavadi delam rižoto, včasih pa tudi skuham bel riž in ga dodam kakšni omaki. če pa mi bel kuhan riž ostane, naredima maso: riž, dodam 2 jajci, sesekljan peteršilj, malo šunke in sira in začimbe po okusu... oblikujem manjše kroglice in jih spaniram ter opoham v vročem olju. Idealno. larisa

neznan uporabnik

30. mar 2002 8:44

na www.unclebens.com imate več kot 1000 receptov lppl

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

30. mar 2002 20:37

Moja rižotka pa izgleda takole (na žalost je najboljša le sredi poletja, ko je dovolj sveže zelenjave): Kupim celega piščanca, ki ga razrežem na kose (ponavadi za to prosim mesarja :)). Beder in perutnic ne uporabim. Meso prepražim s kožo in kostmi vred in pokuham do mehkega. Vodo oz. tekočino prihranim. K mesu dodam na kocke narezane paradižnike (ponavadi 4) in dve papriki (svetlo rumeni - poletni, druge niso dobre, ker grenijo) in kuham toliko časa, da se zelenjava omehča. Vse skupaj pride bolj tekoče kot ne, ampak to ne sme biti problem. Riž skuham posebej, zalijem ga z vodo, ki mi je ostala pri kuhanju mesa. Ko je riž skuhan, ga zmešam z mesom in zelenjavo in ni je boljše rižote... Če vas kosti motijo, lahko celega piščanca nadomestite s filejem, čeprav se okus spremeni. Pozimi, ko zelenjave ni toliko na razpolago, pa uporabim džuveč v konzervi (Eta) in pripravim po enakem postopku, le da zelenjavo samo pogrejem, ker je že skuhana. Rižota je hitro pripravljena, sploh če imate na voljo ekonom lonec in je primeren recept za tedensko kosilo. Zraven seveda obvezno ponudim zeleno solato. Rižota, ki je malo bolj mokra, je zelo okusna tudi hladna. Dober tek tistemu, ki jo bo preizkusil :))

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

6. apr 2002 1:29

Hojla! Razne rižote - zelo odlične in zdrave jedi. Moja otroka pa imata riž najraje kuhan v mleku in nato posipan z benkotom ali cimetom. Če ostane pa naredim rižev narastek z naribanimi jabolkami. LP - Ažokoh!

neznan uporabnik

19. apr 2002 19:25

Jaz sem se že naveličala enoličnih rižot, ki jih kuha moja mama in sem si enkrat zmešala skupaj kuhan riž, narezano hrenovko, malo majoneze in kisle kumarice. Ne morete si mislit kako je bilo dobro! Petra ***

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

22. apr 2002 22:52

Ja tudi jaz si pripravim solato iz riža, narezane šunke, sira, naribanih kumaric, nasekljane paprike in prelivom iz jogurta ali s tatarsko omako Anča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti