Obrazec za vpis nepremičnine v zemljiško knjigo

brigitao  

član od: 28.12.2006

sporočila: 21

tema odprta - 9. jul 2009 14:11 | ogledi: 9.741 | odgovori: 18

Vljudno vas prosim, če mogoče kdo ve kje bi dobila obrazec za vpis nepremičnine v zemljiško knjigo na Hrvaškem. Ali bi ga mogoče dobila preko interneta, sem že nekaj iskala pa ne najdem.

Zahvaljujem se vam in vas lepo pozdravljam.

brigitao

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jul 2009 14:43

Da se tole najde, sicer ni kakšna blazna kunšt.... legalis.hr ima pravo za laike in tudi obrazce ima naložene (tudi za gruntovnico): http://www.legalis.hr/modules/news/ Nevertheless je pri takih poslih bolj pametno, da stranka, namesto, da išče obrazce za vpis v gruntovnico (kot se ZK-ju reče pri sosedih), poišče odvetniško pisarno, ki dela vpis v zemljiško knjigo, oziroma, ki zna hrvaško pravo. Bodisi da vzame pisarno na Hrvaškem, pa tudi pri nas nekatere pisarne delajo te posle. Vendelina jr.

brigitao  

član od: 28.12.2006

sporočila: 21

9. jul 2009 14:57

Zahvaljujem se Vam gospa Vendelina jr. Ker nisem tako vešča interneta sem se obrnila na vas. Sicer pa tudi za odvetnike vem da obstajajo, samo sem si hotla kakšno kuno prihraniti. Včasih se z malo trud lahko prihrani kar nekaj denarja. Saj veste kako pravijo, da odvetnik samo takrat zastonj zine ko mu iz žlice dol pade. Pa oprostite in še enkrat hvala lepa za pomoč. brigitao

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

9. jul 2009 15:29

Brigitao, se pa močno bojim, da si zna človek v silni želji privarčevati kak evrček ogromno težav nakopati na glavo, ki so največkrat predvsem zelo koštljive, če niso zadeve dodelane do konca.....preveč takih primerov imamo že na lastnem dvorišču..žal.

rrr

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jul 2009 15:42

Pri stvareh, kot so prodaja neprimičnin vse v povezavi z temi, pa vpisovanje v zemljiško knjigo, se ne varčuje na evrčkih, ker si lahko ob veliko evrov. Naj so zadeve na videz še tako preproste, nikoli se ne ve. smo v sosednji državi pred leti vpisovali služnost, pa je pravnik pri hiši, a smo raje najeli odvetnika in se je izkazalo za zelo modro odločitev (ker je opozoril še ne nekaj "umazanih" podrobnosti, na katere naš pravnik, četudi zelo izkušen, ne bi niti pomislil). Razni obrazci na netu in priročniki so po mojem mnenju dobra opora zgolj za pripravo na kak postopek, izvedba pa - notar ali odvetnik. Mamamia mamamia

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

22. okt 2009 10:35

Upam, da se mi javi kakšna lady, ki ima pravne izkušnje s tem. In sicer situacija je sledeča: v hiši so 4 stanovanja (2 na vrhu, 2 spodaj). Sem lastnica stanovanja na vrhu. Podstrešje naj bi bilo skupno s spodnjim sosedom, ampak je prehod samo skozi moje stanovanje. Na podstrešju smo pred leti, na polovici, ki nam pripada, uredili 2 sobici (cca 20 m2). Sedaj pa vpisujemo stanovanja v zemljiško knjigo. In tu se je pojavila težava: Geodeti, ki so naredili izmero stanovanj bodo to mansardo knjižili čisto posebej in pravijo, da moram od prejšnjega lastnika odkupiti še ta del podstrehe. Meni pa se zdi logično, da ko smo pred leti kupovali stanovanje, da nam pripada tudi polovica podstrešja. In naslednja težava: če podstrešje ni moje in posledično polovica od spodnjega soseda, čigava je streha - oz. kdo krije stroške menjave strehe? Hvala in lp! Moycaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. okt 2009 11:23

Moycaa, taki ladies, ki imajo tozadevne izkušnje, so odvetnice. Tvoj problem se ne rešuje s kuhalnico, tvoje zadeve rešuje odvetnik ali odvetnica, ki pač pogleda dokumentacijo in na temelju tega izvaja postopke. Takole na počez in "kaj smo mi pred leti kupovali"....se težko kaj doseže. . Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

22. okt 2009 11:33

Hja, Vendelina to vse vem, ampak kaj ko nekateri mislijo, da je vpis v zemljiško knjigo nekaj takega kot če bi šel po izpisek iz matične knjige. Kar se mene tiče, bi najela dobrega odvetnika oz. službo ki se stem ukvarja, plačala toliko kolikor je potrbno in da mi ni potrebno letati z nobeni papirji nikamor (no ja, nekaj je že potrebno najbrž). V bistvu moram najprej pregledati pogodbo kaj je v njej zapisano. Bi pa s kuhalnico nekoga po buči, ki nima osnovnih pojmov o vpisovanju v zemljiško knjigo in misli, da je to tako kot če bi šel v trgovino po kruh. Hvala vseeno! Moycaa

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

22. okt 2009 12:44

Moycaa, geodeti imajo (imamo) prav. Glede na zapisano (vsega tako ne vem in ne morem podati natančnega odgovora): streha je skupna last, zanjo skrbite vsi, enako kot npr. fasada, če pa je iz podstrešja nastala sobica, ki ni več skupna last (niso več skupni prostori, če so to prej bili-tega ne vem na daleč), jo moraš od nekoga odkupiti.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

22. okt 2009 13:39

Tortica, v pogodbi piše, sem ravnokar preverila, da mi pripada solastniški delež skupnih prostorov - se pravi, da je 1/4 podstrešja moja. Saj je ok, če je vknjiženo posebej, ampak zmotilo me je to, da zakaj bi morala svojo četrtino podstrešja še enkrat od nekoga odkupiti, ko sem jo vendar že plačala. Spodnji sosed pa nima dostopa do podstrešja, razen skozi moje stanovanje - ni zunanjega vhoda. Hvala in lp! Moycaa

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

22. okt 2009 14:25

Moycaa, seveda ti pripada solastniški delež, vendar gre za skupne prostore in gre za idealen delež- nikjer ni označeno do kod je vaše in od kod dalje ne več. Niti kateri del je točno vaš. Tudi hodnik npr je skupna last in imate nek delež, a ne morete del hodnika zagraditi. Seveda je situacija malo drugačna ker je vhod v skupne prostore le iz vašega stanovanja..Govorim na pamet, ker ne poznam detajlov. A smiselno je odkupiti in s tem se zmanjšajo skupni prostori vsem. Odgovorni geodet bo lepo pojasnil. jaz na daleč kaj več ne morem....in tudi ne bi tule..Lahko pa se pozanimate tudi na GURS če vas geodet ni prepričal. Kataster stavb je relativno nova evidenca in še ni vsem poznana. Saj je razumljivo da če ste že plačala da ne bi še enkrat a kaj pa spodnji sosed, ki je tudi solastnik in je plačal del podstrešja, pa ga ne more koristiti ker ne more hoditi skozi vaše stanovanje? Morate se tudi skupaj vsesti in pogovoriti/spremeniti pogodbe v nadaljevanju. laično/na daleč, bi moral biti denar vrnjen spodnjemu sosedu. Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 22.okt 2009 14:38

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti