Obiski vinarne ali/in pivovarne

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

tema odprta - 8. jul 2009 22:37 | ogledi: 4.110 | odgovori: 25

Zanima me, če kdo pozna vinograd/vinarno in/ali pivovarno v Sloveniji, ki omogoča oglede radovednim turistom. Kakršnekoli informacije bom zelo vesela. Hvala.

 

 

Vanja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. jul 2009 22:50

Istenič (penine) na Bizeljskem, Vinska klet Leskovec/Krško, Vinska klet Mastnak Sevnica (gospod je zaslužen, da ima cviček ceno, kot se spodobi in priznano tradicionalno poreklo), Jeruzalem, Goriška brda...morda še kaj katera napiše. Bila sem pri Isteniču in je enkratno vodenje, zelo pohvalijo Jeruzalemsko klet. Ognjič

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. jul 2009 23:07

Tulči, sis, super hvala. Sama z googlanjemnisem nič našla.

 

Ognjič, srce si. Kje je tale Istenič? In-ali mi lahko daš koordinacije/kontakt  za Jeruzalemsko klet?

 

Obe si zaslužita .

Vanja

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

8. jul 2009 23:58

Kaj točno pa te zanima? V Vipavi imaš vinsko klet (Vipava). Imaš lahko voden ogled in degustacijo. Drugače pa veliko vinogradikov v Vipavksem okolišu nudi degustacije in ogled lastnih kleti. Margot

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. jul 2009 7:46

Po moje v enem letu ne boste gotovi, če se tega lotite sistematično, Vanja................ Je pa zanesljivo več na temo vina kot piva. No, v Laškem sem pred časom bila, ampak, to je megindustrija, mislim, varjenje piva je povsem avtomatizirano.......je pa vseeno zanimivo......

http://www.haler-sp.si/splet/index.php?haler-o Tudi ni za odmet, ogledi pivovarne po dogovoru. Pa si mimogrede ogledate še staro lekarno v Olimju. Zraven je (pravi Blanchy, mene ogled še čaka) krasen zeliščni vrt. Aja, zraven je še Čokoladnica Olimje..........vsaj za očke pasti......

Če imate kondicijo (ali več dni časa, vsaj dva), lahko zavijete še na vinsko cesto.

http://www.turizem-podcetrtek.si/index.php?vinsk

 

rimljanka - zasebno mnenje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. jul 2009 8:02

rimljanka, ta varianta je bila super, smo šli na sindikalni izlet, bili smo tudi v Vipavski kleti, marsikje v Goriških Brdih. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jul 2009 8:47

Vanja, ne pozabi na Štajersko in njene vinske ceste, razen Jeruzalemske kleti ti priporčam Ptujsko klet, ki zadnje mesece pobira najvišje ocene na svetovnih ocenjevanjih vin (od Decanterja in Londona naprej). Če potrebuješ stike, mi javi na zasebno pošto. Sicer pa je vredna ogleda tudi Vinagova klet v Mariboru, ena večjih, sredi mesta se nahaja, in tu se je pred časom porodila ideja, da bi do železniške postaje napeljali vinovod - to je bilo še v časih, ko se je tod pridelovalo ogromno grozdja in vina, zdaj je tega manj. In ne pozabi: V Mariboru, na Lentu, raste najsatrejša vinska trta na svetu, je lepo zaščitena in varovana, vsakoletna trgatev pa je pravi družabni dogodek. Več na www.maribor-tourism.si. Res pa je, da štajerski vianrji niti približno niso tako marketinško spretni in posledično uspešni kot tisti z vipavskega konca. Mamamia mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

9. jul 2009 9:01

Če bi jih peljala oz. bila gostiteljica jaz, bi predlagala Olimje z ogledom stare lekarne (kjer je možen nakup raznih čajev,zeliščnih krem itd.), Čokoladnica (čudoviti izdelki, ročno delo), tudi to je tam in vredno ogleda: http://www.jelenov-greben.si/index.php?informaci in seveda čudovita cerkev (lani so jo še obnavljali, ne vem, kako je zdaj) v neposredni bliožini Čokoladnice in zraven tist prekrasen zeliščni vrt: http://napoti.blog.siol.net/2007/11/10/olimje/ potem pa v Staro vas pri Bizeljskem na degustacijo in ogled vinarstva Istenič. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti