Camino de santiago

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

tema odprta - 8. jul 2009 17:37 | ogledi: 3.141 | odgovori: 6

pozdravljeni!

v bliznji prihodnosti se odpravljam na camino de santiago. pa me zanima, ce ima kdo od vas, ki vas vsak dan berem na kulinariki, kaksne izkusnje z omenjeno potjo. aja se pojasnilo: ne odpravljam se z namenom romanja ampak bolj iz radovednosti in zelje po kvalitetno prezivetem dopustu.

lp.

a

a

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

8. jul 2009 18:40

Nisem šla peš po tej poti, sem se pa lani vozila po severni Španiji in srečala mnogo ljudi, ki so tam pešačili. Mislim da mora bit kar huda, sploh če greš poleti, ko pripeka sonce, kar nekaj te poti pa je speljane tudi po asfaltiranih in precej prometnih cestah. Več ti žal ne znam povedat, sem pa vtipkala Camino de Santiago v googla in je kar precej stvari ven vrglo, med njimi tudi forumi, kjer ljudje iz lastnih izkušenj pripovedujejo o poti.

Sem pa bila v Santiagu, ki je lepo mesto, s tisto čudovito katedralo, pred katero na armafleksih ležijo  bosonogi popotniki in uživajo na cilju svoje poti. Jih je fajn gledat, imajo take vesele in zadovoljne obraze. Kaj jih ne bi imeli, ko pa so premagali tako pot :)

saša

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

8. jul 2009 18:56

Poglej na naslednjem naslovu in magari kontaktiraj z njim http://nagaju.com/ Je šel že parkrat sodelavec od mojga - tudi lastnik te strani. Gre po mesec dni in baje da je super. Lp

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jul 2009 19:09

Lani je bil sodelavec z ženo, še predtem prijateljica z možem. Še nisem slišala slabe besede o vsem skupaj. Loni Makaroni

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

8. jul 2009 22:09

http://stasa.blog.siol.net/2009/01/22/camino-moja-samotn Tukaj Staša Lepej Bašelj opisuje svoj Camino, pred meseci je izšla tudi njena knjiga Camino - moja samotna pot. Mogoče se kaj najdete na poti, saj se po 20. 7. znova odpravlja na pot. Lp, Aja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jul 2009 12:28

Sama sem omenjeno knjigo prebrala - mi jo je omenila znanka - in nekako ne morem pozabiti fotk od poti ožuljenih stopal (jaz, vernica pedikure) in napotek, da ga ni čez dobre pohodne sandale (po možnosti hibridne, da lahko hodiš z obuvalom tudi v vodi), pa prsti spredaj morajo biti zaščiteni. Drugače pa maksimalno podpiram take projekte, kjer je pot bolj pomembna kot cilj. Eni grejo na pohode, drugi smo bolj plovilne sorte, ampak način ni tako važen, namen je tu pomemben. Anyway, če si se odločila za tak tip dopusta ti želim, da boš na koncu tega pohajanja imela oblikovana vprašanja. Ker odgovori so itak že v tebi. Vendelina jr.

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

9. jul 2009 13:49

Lani sem camino prehodila, šla sem brez posebnih načrtov in velikih pričakovanj, vrnila pa sem se z močno in neponovljivo izkušnjo. Nekaj praktičnih napotkov: nahrbtnik naj bo čim lažji, zelo malo stvari zares potrebuješ (kot tudi sicer v življenju), vse pa moraš tovoriti na hrbtu. Kupi si kar se da kakovostne visoke čevlje, spalno vrečo in drugo opremo, a vsega minimalno. In se prepusti, imej odprte oči in srce, srečala boš čudovite ljudi, povezana boš z naravo kot redko kje, vzemi si čas. Če te vleče, ne oklevaj in pojdi. Danca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti