Katere piškote in kekse peči?

konjiinples  

član od: 8.7.2009

sporočila: 2

tema odprta - 8. jul 2009 17:18 | ogledi: 6.030 | odgovori: 9

Zdravo!

Sem začetnica glede peke in me zanima katere kekse se nej spravim pečt, ker vse kar sem se zdej spravla pečt mi ne rata....:( In pol sm sam jezna... Predvsem si želim narediti brizgano pecivo, delala sm po dveh receptih pa nč ne rata, ker ko dam v pečico se vse razleze.:( Pa čeprav je bil komentar pod receptom, da je zlo fajn in da je super, ker pecivo dejansko obdrži obliko, ko ga daš pečt...

Prosim za nasvet.

Lep pozdrav;) Začetnica

konjiinples

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

8. jul 2009 17:33

Začetnica predvsem korajžo, tudi nam, ki imamo v teh zadevah kar nekaj kilometrine, se občasno kaj sfiži. Včasih improviziraš in rešiš zadevo, včasih pa še za pse ni dobro(kot se temu bi lahko reklo). S časom pridobiš občutek za recepte, nekateri žal niso spisani prav. ''Tudi sama sem se kot mala smrkla en dan spravila pečti kruh, prvič in ni bilo dovolj ena vrsta, 3 so morale biti. Vse so ratale za v smeti, danes pečem kruh tudi brez navodil in ga večinoma pojemo do zadnje drobtinice.''

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. jul 2009 17:37

Za začetek: če se ti pecivo razleze, je očitno preveč masla v testu, ali pa temperatura pečice ni prava (previsoka). Pod Brizgani piškot v bazi najdeš recept zanje. (i se je nekje med tipkanjem izgubil, tako da je ime recpet piškot namesto piškoti ...) Sicer pa se za začetek loti najbolj preprostih piškotov. Vsi smo šli skozi to fazo, da se je kaj ponesrečilo. Ampak iz vsakega takega poskusa se nekaj naučiš, potem pa ugotoviš, da je peka piškotov čisto preprosta zadeva, sploh ko se navadiš osnovnih pravil: kakšno je testo na otip, primerna temperatura pečice (vsaka ima svoje štose, navedene temperature ob receptih so le izhodišče) in to, da je treba piškote vzeti iz pečice, ko so še mehki, saj se med ohlajanjem še malce sušijo in bi bili pretrdi, če bi iz pečice jemali preveč pečene kekse. Bom poiskala en link do debate o peki piškotov, pa si preberi in boš tam lahko našla številne izkušnje bolj ali manj izkušenih pekaric. Pozdrav, Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jul 2009 17:50

In zdaj veselo na delo, pa prepričana bodi, da ti bo uspelo.............................

rimljanka - zasebno mnenje

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

8. jul 2009 20:08

In ti bo uspelo... petardica

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. jul 2009 20:11

kaj prav morajo bit brizgani piškoti? naredi raje kakšne orehove kifeljčke, al kej takega, da se ti ne bo ponesrečlo testo in brizganje razlezlo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. jul 2009 7:59

Moji prvi piškoti so bili kokosovi, tiste običajne kroglice, so še zdaj eni mojih najljubših. Loni Makaroni

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. jul 2009 23:10

Najprej opusti uporabo pecilnega praška. Brizgani piškoti krasno uspejo brez.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti