Pooblastilo

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

tema odprta - 7. jul 2009 20:16 | ogledi: 2.220 | odgovori: 8

ojla!

nekej me zanima:tašča bo pooblastila sina ,da lahko namesto nje upravlja prijavo-odjavo družinskih članov.ali to pooblastilo moramo overit pri notarju?lp

jagodna pita

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jul 2009 7:20

Točno tako, jagodna pita. To se uredi pri notarju, kjer notar v dogovoru s tistim, ki pooblašča, sestavi tekst take listine in jo overi. S tem, da ti v tej zgodbi nastopaš samo v primeru, da si TI tašča, ki pooblašča drugo osebo, da nekaj postori. To sem omenila zaradi tega, ker iz tvojega vprašanja ni nedvoumno jasno, koliko akterjev naj bi bilo v tej zgodbi (tašča=ti, sin, notar - ali tašča, sin, ti in notar). Vendelina jr.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

8. jul 2009 7:27

Overitve delajo tudi na občinah. Pa še ceneje je. Samo ne vem, kako je točno v tem primeru, je pa pred kratkim znanka hčerka pooblastila očeta in je to potrdila na občini. Pozanimaj se.

Sonja

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

8. jul 2009 10:17

Z bratom sva pred dobrim letom morala overiti list na katerega sem napisala da bo del zemljišča,ki je pisan name prenesen nanj,overit sva šla na upravno enoto in je papir veljaven.Za dve podpisa sem plačala 2,12€ med tem ko bi pri notarju32€.Pozanimaj se na upravni enoti kako je s tvojim primerom.Sama podobne papirje ovirjam kar na upravni enoti. chappy

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

8. jul 2009 23:16

Kaj pa pooblasilo za vožnjo na Hrvaškem? Dolores

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

9. jul 2009 11:39

če si starš ni treba ga imet.če pa tretja oseba pelje tvojega otroka,pa ga ne bi imela. jagodna pita

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. jul 2009 11:46

jagodna pita je napisal/a:
če si starš ni treba ga imet.če pa tretja oseba pelje tvojega otroka,pa ga ne bi imela. jagodna pita
???????? Ma jst sm cist blond. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. jul 2009 13:15

V primerih, ko zakon izrecno določa, da velja samo notraski zapis, se listine overijo pri notarju. Ostali PODPISI, ne vsebina listin, pa se lahko overijo tudi na Upravnih enotah.

Kolikor vem, pooblastilo za prijavno odjavno službo, kjer se lahko prijave opravljaljajo samo s strani lastnika oz. pogodbeno določene osebe, ne zahteva notarske listine. Odjaviti pa stanovalcev ni mogoče.

V pooblastilu naj bo razvidno, kdo pooblašča, za katero opravilo pooblašča, trajanje pooblastila in za katero stanovanjsko enoto velja pooblastilo.

 

F r i n a

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

9. jul 2009 21:38

sonchika je napisal/a:

Overitve delajo tudi na občinah. Pa še ceneje je. Samo ne vem, kako je točno v tem primeru, je pa pred kratkim znanka hčerka pooblastila očeta in je to potrdila na občini. Pozanimaj se.

Sonja
Na občinah pa ne vem če se "ukvarjajo" z overitvami....verjetno si imela v mislih upravne enote... lp Follow your dreams....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti