Gobova juha (za drugi dan)?

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 7. jul 2009 19:30 | ogledi: 21.881 | odgovori: 15

Nabrala sem par jurčkov, pa me zanima ali lahko skuham gobovo juho danes,za jutrijšnje kosilo?

Pravijo da se postanih gob ne sme jest.

Hvala

Teka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. jul 2009 19:35

Mislim, da mi je mojster Goljat enkrat rekel, da se gob ne sme pogrevat. Že tako ali tako so baje težke za jest. Jaz bi juho skuhala kar jutri. Ziher je ziher. Jelenckova

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

7. jul 2009 19:49

Meni je bilo enkrat rečeno, da se gojene gobe lahko pogreva. Da tistih nabarnih v gozdovih pa ne, ker se bi naj naredla neka membrana ali kaj te vem kaj in nam je lahko zaradi tega slabo. Kolko je resnice v tem nimam pojma ... Petya

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. jul 2009 20:02

Najlepša hvala vsem. Loni hvala za super link. Jih bom blanširala in dala v skrinjo. Teka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. jul 2009 20:04

Kaj pa tisti, ki jih blanširajo, zmrznejo in nato kuhajo. Tudi te so "pogrete".

 

Vanja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

7. jul 2009 20:28

Hvala bogu, da je Loni pripela ta link, ker vedno se začne: pa sem pogrevala - nikdar ni nič bilo; pa smo jedli naslednji dan - nič ni bilo; pa danes več ne veljajo te teorije... in še in še.

Od kar pomnim se je o gobah govorilo - ne pogrevat, ne jest naslednji dan, gobe prirejat samo kot dodatek..., ne nabirat v najlon vrečkah temveč v košaro... in še in še.

 

Loni, še enkrat hvala.

 

Pozdravček!

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

8. jul 2009 7:52

Zanimivo. Pri nas včasih nismo pogrevali gobove juhe. Zdaj pa zaradi časovne stiske naredimo tudi to. In do sedaj ni bilo še nič narobe. Se bomo pa v bodoče izogibali pogreti gobovi juhi. Včasih so tudi rekli, da pražen krompir ne smeš pogrevati. Ali krompir v juhah ali prilogah. Ampak vidim, da se to tudi sedaj dela. Kako pa da imajo v gostilnah vedno gobovo juho na jedilniku ali pražen krompir? Ali imajo tam vedno sveže pripravljene obroke?????? LP rolada

neznan uporabnik

8. jul 2009 8:26

Jaz imam dober želodec, kot se temu reče. Lahko pojem kar vse po vrsti. Odkar sem pa ostale člane skoraj zastrupila in sinu onemogočila pomemben izpit in hčeri 10 dni prostovoljstva v Estoniji, ga ne žgačkam več. Grejo viški in ostanki sumljive hrane direkt v smeti, s tem, da se mi seveda srce trga pri tem početju ampak imam čudežni stavek: Škoda je mene pa tebe in ne hrane. Tudi ostankov (kot klasična gospodinja) ne pojem več iz kastrole, sem se prav po hinavsko zredila ravno za toliko, da mi pri najljubših hlačah ob oprijeti majčki tista dva milimetra mehkega špehka nagajata izza pasu. Kar se pogrevanja tiče na splošno, bolje je stvar dodobra prevreti in ne samo nekaj na pol pogreti. Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 08. 2009 08:34

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. jul 2009 8:32

Pol je pa čudno, da še živim ! In da se moja mama včakala 82let!

Kyara

neznan uporabnik

8. jul 2009 8:42

Moja mama jih je dočakala skoraj 100, oče pa je umrl, ko sem bila skoraj še najstnica. In to točno zaradi želodca! In jaz še danes lahko jem postan na pol zmrznjen tenstan krompir (če pozimi dam posodo na balkon in jo pozabim tam) pa mi nič ni. Tudi želodčkov nimamo vsi enakih, enim se peha po kumarah, suhi salami, drugi po zaužitju svinjine dobijo mozoljčke, ene peče zgaga, tako da... japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti