Gobova juha (za drugi dan)?

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

8. jul 2009 13:56

Povem primer, ko se je v družini znancev zaradi pogretih gob (praženih jurčkov) zastrupil dedek, hvala bogu je bil konec srečen! Balenka

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

28. apr 2015 9:15

...Vem, da je malce pozno, a pri nas dostikrat jemo 2 dni isto gobovo juhico, glede krompirja pa je tako - iz prve roke, da v večini gostiln dobiš tudi po 1 teden dni, ali več star pripravljen krompir (na žalost). Zato ko gremo ven običajno jem samo solato in skušam travme iz gostinstva čimbolj "odmisliti " ...

 

mačka27

anasteele  

član od: 20.4.2015

sporočila: 78

3. maj 2015 9:09

No, midva ko občasno v nedeljo prineseva domov domačo gobovo juho (skuhano ob 11h), sicer z zamrznjenimi gobami, in jo pojeva HLADNO (jaz) ali pogreto (dragi), nama obema ne naredi dobro v želodcu. Včasih tudi istočasno letiva na WC, nočete vedet kako zabavno...  Aja, zakaj jo vzameva domov in pojeva, če veva da nama v 90% ne bo naredila dobro? Ker je božanskega okusa :):) tast enostavno naredi res najbolj božansko gobovo juho...

"Sam da je sladk pa kofe!"

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

3. maj 2015 20:09

Ne bom dolgovezila, bom povedala naše izkušnje. Že več kot 4 desetletja, jemo gobovo juho tudi naslednji dan in v njej je tudi krompir... morda imamo konjske želodce ??? Nič ne prepričujem: Enkrat v mladih letih sva z možem bila na Zbilju pri enem starejšem sorodniku... Tako vesel je bil najinega obiska, da naju nikakor ni izpustil iz svojih krempljev... poćakajta, gobovo juho bom vzel iz skrinje in jo pogrel... se mi je želodec obračal, ampak, ker je to bil sorodnik mojega ljubljenega moža, sem rekla: naj ti bo.... Takrat naju je podučil... nikoli te juhe ne prevrita, lahko jo v nedogled pogrevata, ne bo vama škodovala...in nama do danes resnično ni, vi pa se odločite sami...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

4. maj 2015 11:53

Vedno naredim juhe za dva dni; nam še nobenemu ni nič škodilo.

Lakica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti