Ameriške palačinke

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

tema odprta - 6. jul 2009 21:24 | ogledi: 11.605 | odgovori: 4

Pravkar sem za večerjo prvič pekla ameriške palačinke. Tu sem našla res super recept! Sem se spraševala kako to poteka, koliko morajo biti debele, kdaj se obrnejo..itd..No po 4 palačinkah vrženih v smeti sem našla tale video, upam da bo tudi vam v pomoč :)

http://www.videojug.com/film/how-to-make-american-pan

LP

meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

samanty  

član od: 13.2.2015

sporočila: 14

13. feb 2015 13:19

živjo... jutri za valentinovo nameravam presenetit svojga fanta, in mu spečt ameriške palačinke. javorjev sirup imam, sestavine tudi, bojim se samo, da mi ne bi uspele. receptov je tukaj gor ogromno in ne vem, na katerega naj se 99% zanesem, da mi bo uspelo? :(

 

predvsem se bojim glede gostote testa, ker imam samo veliko ponvo, kakšnega oboda pa nimam...

hvala vsem za nasvete!

samanty

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. feb 2015 13:32

Ne vem, zakaj rabiš obod - če pogledaš zgornji video, boš videla, da je testo precej gosto tekoče - flikneš malo na vročo ponev, z žlico oblikuješ manjšo palačinko in veselo pečeš!

lp

cervus

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

13. feb 2015 18:31

Ameriške palačinke delam po receptu NATALIJE A. Masa je gosta,ne potrebuješ oboda,vzamem največjo ponev in pečem tri palačinke v njej naenkrat,res niso popolni krogi ampak ne rabijo biti...

nxyz

samanty  

član od: 13.2.2015

sporočila: 14

16. feb 2015 10:53

Da povem, delala sem palačinke po čisto klasičnem receptu s tukaj gor, merila z lončki vse... testo je bilo krasno, palačinke so se super pekle (delala sem jih pa v voku, za vsak slučaj da se mi ne bi preveč razlezle :D ) in tudi nastale take puhaste debele...

Z javorjevim sirupom so odlične, pa gozdni sadeži zraven <3 perfekcija!!!

samanty

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti