Dojenček pri 38-ih

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

6. jul 2009 14:58

mamaF, ti bi bila kulska mamica tudi dojenčku. Brez skrbi! Yoy, če imaš željo po otročku, sploh ne odlašaj! Če pa je katera nima, pa tudi nič hudega. Naju so tudi vsi, ko sva povedala, da se poročiva, spraševali, če bova zibala in mene gledali v trebuh. Nekateri počnejo to še zdaj (rečem, da imam v trebuhu samo kosilo in mogoče še kaj zajtrka), drugim bolj vsiljivim, sem malo zamašila usta (ni šlo zlepa, je šlo zgrda, kaj čmo), tretji so modro tiho (česar se v takih situacijah poslužujem jaz, ker me to nič ne briga). Mislim, pa kaj je res tako nenormalno, da se človek danes poroči in ni noseč pred poroko?! Niti potem še kakšno leto ne?! Jelenckova

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jul 2009 15:00

Pri taki razliki med prvim in drugim otrokom, boš imela 2 "edinčka". Če sta pripravljena na to, je vse ostalo OK.

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jul 2009 15:07

Hecno, jaz sem se pri 25, koje bil na poti prvi otrok, čutila sila odraslo in odgovorno (sem že bila v redni službi, stanovanje je bilo povsem nared, le atek še ni bil v vojski ...), ko pa danes nekdo pri 25 reče, da bo imel otroka, se mi zdi, kot da bo otrok imel otroka. Se pa meja, ko se mamam rojevajo prvi otroci, itak pomika rahlo navzgor. Je tudio dvisno od tipa človeka. Nekdo je resen in "star" pri 27, nekdo šele po 30 ali pa še takarat ne. Svakinja je prvič rodila pri 30 in še danes pravi, da morda prezgodaj , nekdo ima pri 30 že tretjega. Takšni pač smo, različni. Drugega smo imeli pri mojih 28 in moževih 29, tako da sva oba neizmerno uživala v vragolijah in imela dovolj energije,moči in živcev ter predvsem idej za vse mogoče neumnosti, ki smo jih zganjali. Jaz sem vedno za otroke, a tudi za odgovorno starševstvo. mamamia mamamia

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

6. jul 2009 16:11

Jao, sem mislila, da bo Vendelina napisala, da nikar ne sprašuj take stvari na forumu, da moraš biti sama dovolj zihr, pa če sprašuješ, da verjetno nisi čisto čisto sigurna.... No, bom pa jaz to napisala: Sama moraš biti prepričana v to. Nihče ti ne more dati kakšne podpore v smislu "ja, zakaj pa ne, če si zdrava in tako naprej, pa da ne boš najstarejša na roditeljskem..." Samo ti veš, kaj in koliko zmoreš. Sicer se pa strinjam z Vendelino v tem, kar je napisala. Čeprav sem imela otroke med 21 in 24 letom in sta zdaj že najstnika. Verjetno bi jih pri teh letih drugače vzgajala, ampak kljub temu mislim, da nam je kar dobro ratalo In, najbolj se strinjam s tem, da morajo otroci čimprej na svoje. Če bodo potem radi prihajali na obisk, bom vedela, da sem dobro opravila. Yoy, srečno! korenckova

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

6. jul 2009 16:37

Yoy, moja teta je imela pred 2 leti (dopolnila 40 let) 3 otročička. Oba sinova imama 19-21let. Tako da kar pogumno! Upam da se vama želja čimprej uresniči!! LP mina20

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

6. jul 2009 17:16

helow,helow 1. Yoy- v naši daljni žlahti se bo kmalu rodil dojenček mamici stari 42 let (en otrok ima 21 let),vsi navdušeni in polni energije 2. Košuta- mi je kar malo lažje pri srcu,ko slišim,da še drugim težijo kdaj mislijo povečat družino ATNES

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

6. jul 2009 17:45

Yoy, o materinstvu pri 38-ih imam izkušnje in to dobre. Midva z možem sva se odločila za otroka pri teh letih in ni nam žal. Tako sem rodila povsem zdravo punčko - tretjerojenko, ki je celi družini v veliko veselje. Zato lahko rečem le: "Nikar ne odlašaj!" Kaj več pa lahko na ZS. Balenka

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

6. jul 2009 18:03

mamamia je napisal/a:
Hecno, jaz sem se pri 25, koje bil na poti prvi otrok, čutila sila odraslo in odgovorno (sem že bila v redni službi, stanovanje je bilo povsem nared, le atek še ni bil v vojski ...), ko pa danes nekdo pri 25 reče, da bo imel otroka, se mi zdi, kot da bo otrok imel otroka. mamamia
Ko sem hodila v 5. razred OŠ, smo delili hodnike z gimnazijci in so se mi zdele punce v višjih letnikih že odrasle in "stare". Takrat je bilo med njimi kar nekaj nosečnic. Danes se mi zdijo punce pri 18 še smrklje... Tako pač je... se staramo, ane? feferon

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. jul 2009 19:34

Z mano je bila v porodnišnici mamica, ki je pri 38ih in šestnajstletnem sinu rodila punčko... sin je bil sprva neroden, zdaj je krasen starejši brat... in ta mami je pred par tedni povila še enega fantka :)

Še ena prijateljica pri 42-ih pričakuje četrtega otroka, ostali trije so že kar veliki... in še ena druga se pravkar vrača s porodniške; dobila je sina, hči pa pravkar končuje fakulteto.

Vsi otroci (razen tretjega pri prvem primeru) so bili zaželjeni, načrtovani... pri vseh je bilo nekaj kritike in čudnih pogledov s strani okolice... in vsi so srečni ter zadovoljni.

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jul 2009 19:57

Joj,  mojo mamo s tudi malo čudno gledali, ko se je sprehajala z vozičkom pri svojih 41-ih letih (skoraj 28 let nazaj). Potem je vsem prav ponosno povedala, da je to njen vnuček. Mislim pa, da so se danes časi spremenili. Ne me ustrelit, ampak mislim, da sem jaz danes veliko mlajša, kot je bila pa recimo moja oma ali celo moja mama, ko sta bilimojih let.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti