Kako očistiti športne sandale iz nabuka?

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 5. jul 2009 22:42 | ogledi: 3.959 | odgovori: 6

Imam svetlo sive ecco športne sandale. Rada bi očistila notranji del, ki se je sčasoma umazal nekaj zaradi znoja, nekaj zaradi prahu, ki pač lahko pride čez odprte sandale. Kako bi jih lahko očistila, ali mogoče obstaja kakšno sredstvo za čiščenje, ali jih mogoče lahko potopim v vodo in očistim s krtačo?

Hobotka

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

6. jul 2009 11:29

jaz bi jih kar potopila v vodo...sicer pa jih sama celo operem v pralnem stroju. Kot tenis/športne copate. Res pa je, da je po pranju tak sandal bolj trd. sicer pa za nabuk obstajajo "radirke" za čiščenje. Torej najprej radirka, če ne gre pa dalje kaka krtačka, vlažna krpica in kot zadnji ukrep: pranje v vodi. Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 06. 2009 11:58

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. jul 2009 12:37

Samo ne v stroj! Jaz sem ene eccice "zasračkala" na ta način, jih tudi nisem lepo mogla spucat in vrgla na 30 za športne copate, figo, črna barva zbledela, pa ni več na otip isti material:( Imam pa še ene na podoben način kot opisuješ, pa jih na zunaj s sprejem, ki sem ga kupilo zraven in gobico - "radirko", morda rahlo z gobico (za posodo), za notri pa mislim najbolje da obrišeš z vodo in morda malce prila, pa namontirat vložke da se ne ponovi oz bo manj. Glede stroja in namakanja v vodi so me pri zadnjem nakupu posebej opozorili! lp

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

7. jul 2009 21:51

Hobotka , kakšna pa je podloga, usnjena ali iz blaga ? Sicer pa poslušaj majamarko, usnje se ne sme preveč razmočiti sicer izgubi svojo prožnost, pa seveda barva se tudi spere. LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

marymary  

član od: 2.3.2006

sporočila: 30

9. jul 2009 9:29

Jaz sem za nubuk v Peku kupila nek kamen oz. radirko. Izgleda malo kot plovec za podplate, ampak je mehkejši. Eden najboljših nakupov. Z njim sem očistila čevlje, ki sem jih imela na neki poroki, tako, da sem imela na njih polno črnih črt od gume (od štorastih soplesalcev :) in umazanije. Zdrgneš in gre dol. Najprej se bojiš, da boš čevlje uničil, ampak sem jih že precejkrat čistila s tem, pa jih po treh letih še vedno nosim. S tem kamnom sem očistila tudi zimske škornje, ki so bili blazno zabarvani od kavbojk, ki so puščale modro barvo. Letos sem prvič z njim očistila moje Teva usnjene sandale, ki imajo notranji podplat iz nubuka. So se mi od prahu in ostale umazanije na podplatu kar svaljki delali. Dobro sem jih zdrgnila in tiste svaljke (ne moreš verjet koliko!), ki so nastali potem s staro zobno krtačko stran pometla. Čevlji se nosijo kot novi, nobenih svaljkov več, pa tudi usnje ni nič poškodovano. Lp, mm ps. sem pa tudi teve pred tem oprala v vodi s praškom, pa jim ni bilo nič. Perem tudi nubuk superge v stroju, dam malo več mehčalca in so kot novi. marymary

neznan uporabnik

9. jul 2009 9:55

Pa gre s temi radirkami ven tudi neprijeten vonj? japaja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. jul 2009 11:03

Japaja, seveda radirka ne odstrani neprijetnega vonja. Za odstranitev vonja priporočam, da v nogavico ali pa direktno v čevelj vsujete večjo količino sode bikarbone (pol kg pakiranje ima na zalogi Eurospin) in pustite delovati. Soda veže nase neprijetne vonje. Potem se čevelj posesa z najtanjšim nastavkom in obriše s krpo namočeno v dezinfekcijsko sredstvo. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti