Breskve

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jul 2009 12:45

Vem, punce, vem, saj ravno zato sem se pa spomnila na indijske bučke, lani sem se toliko cajta obirala, da je bila sezona bučk že mimo. Pa tako so. Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jul 2009 12:48

Američani poznajo sladico, ki ji rečejo peach cobbler in tam je fazon, da daš narezane breskve, maščobo, moko....in še kaj, mislim, da bo Vanjič to vedela, in spečeš. Je bolj tako pecivo na hitro in za začetnike. Aja, pa breskve in jagode zmiksaš in imaš doma narejen smoothie. Sama sem trenutno bolj v dekonstruktivistično-konstruktivistični (razgrajujem običajne recepte in sestavine kombiniram na novo) fazi in evo-ti-ga-na, nekaj, kar se da uporabiti. Sicer sem to probala z nefotogeničnimi nekatarinami, ampak v osnovi gre tudi z breskvijo: 1. Breskve narežeš, opečeš na maslu, potreseš z rjavim sladkorjem in cimetom in ta vroča stvar se lepo kombinira s skutinimi žličniki. 2. Koščke breskve in koščke paprike (na malo masla) pečeš v pečici 40 minut na 90 stopinj, dodajš karamelizirane mandlje in cimet, pečeš še 40 minut na 140. Gre super k belemu mesu (svetujem, da belo meso mariniraš v svetlem balzamiku in dodaš mlet ingver in to opečeš), gre pa tudi super k o losoovemu fileju. 3. Breskve, bučke in naribana jabolka pečeš, vse skupaj spasiraš z mešalnikom, mlačnemu dodaš malo kislega mleka, počakaš, da se ohladi in imaš poletno kremno hladno juho (dodajaš začimbe po izbiri). Hope this helps. Vendelina jr.

kozamurnik

sporočila: 2311

9. jul 2009 13:22

fresh je napisal/a:
. Bučke lahko tudi v naprej paniraš, potem pa jih zložiš na peki papir in pladenj ter jih zamrzneš. Ko so zamrznjene jih lahko daš v vrečko (se ne bodo sprijele). Lahko jih tudi po dolgem prerežeš, izdolbeš in zamrzneš čolničke za različna polnjenja. Bučke se da tudi fantastično vložiti in so okusna priloga v zimskih mesecih h kakšnim salamam,... Mislim, da je recept v bazi. fresh
Fresh, verjetno si mislila po dunajsko, z drobtinami , drugače si ne predsatvlajm. Ali čolničke prej prevreš ali bodo v redu kar surovi? Hvala vnaprej. kozamurnik

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. jul 2009 17:48

Tako je, klasično dunajsko paniranje. Čolničke zamrznem kar surove, brez kuhanja. Enako postopam s paprikami (jih izdolbem in očistim), potem pa prazne zamrznem. Takoj, ko jih vzamem iz skrinje, napolnim in vložim v omako ali dam v pečico. fresh

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

12. jul 2009 22:12

Živjo! Moj predlog je, da breskve zrežeš in zamrzneš, ker je pozimi pravi balzam za dušo kompot iz breskvic z veliko cimeta:). Lahko pa jih daš v skutine cmočke (notri daš še rjavi sladkor in cimet) samo to vzame veliko časa. Lahko pa narediš PECIVO NA SUHO ali SANJSKO NEKTARINO. Oba recepta sta tu na kulinariki:) LP l e a

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

13. jul 2009 22:51

Ali morda kdo ve, kakšna je letos cena breskev za vlaganje? Balenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jul 2009 22:55

Saj jih še ni, pravih......kalanke jim rečemo pri nas (ker gredo tako lepo od koščice, pri kateri so temno rdeče, meso je pa lepo rumeno). Prve so bile, dostavljene na dom, krasne, sladke,....po 1€. Jih tudi z vašega konca k nam pripeljejo, no, te o katerih govorim, so pa malo bliže nam zrasle, na sončnem pobočju nad Savo, pri Loki. Računam, da bodo tudi kalanke enake, ali vsaj podobne, cene.

rimljanka - zasebno mnenje

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

13. jul 2009 23:50

Nekaj nasvetov sem že realizirala in vidim, da je ta kulinarika zakon. BISERKA55

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. jul 2009 5:05

Naše še niso zrele. Lani sem jih porabila trde za kompot za zimo, mehkejše za peciva in sladoled. Najbolj mehke pa sem skuhala krasno marmelado. Še nekaj majhnih glažkov je ostalo in je še boljša kot marelična. Tako pravijo naši domači. Ja nekaj pa je šlo v skrinjo. Z ozirom, da je letos bila toča, bomo videli, koliko jih bo letos. Lani jih je bilo za cel kamion.

Kyara

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

14. jul 2009 10:00

Hvala, rimljanka, da vem malo za orientacijo. Jaz jih grem danes iskat v KK, kjer so že zrele tudi kalanke (redhaven), ki so meni najboljše. Tudi sorta suncrest je zanimiva za vlaganje, kjer je pri koščici rahko rdeča in pride v kozarcu zelo lep kompot. Dober pa tudi. Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti