Korenje

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

31. avg 2012 9:28

Moja izkušnja: ko je bil sin star 12,13 let je imel noro rad pijačo MultiSolo. Popil jo je sigurno po eno ta veliko plastenko na dan, včasih. če je imel veliko športnih aktivnosti tudi več. Čez ene pol leta pa sem opazil, da postaja rumen. Zanimivo, da so se rumeno obarvale najprej roke, dlani . Seveda smo takoj ukinili pijačo, ki je vsebovala čuda božjega med drugim tudi veliko korenčka. Zadeva se je dokaj hitro umirila in spet je postal normalne farbe tako da sem prepriča, da od korenja lahko postaneš rumen. Verjetno je to odvisno od človeka do človeka ampak zadeva drži. 

hedonist

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. avg 2012 9:49

Korenja je v MultiSoli približno toliko, kolikor je Arthur Dent sumil, da je njegov najboljši prijatelj Ford Prefect doma z Betelgeze - torej prav nič. Vsebuje po podatkih pivovarne Union 12% zgoščenega soka devetih vrst sadja (pomaranč, limon, ananasa, belega grozdja, marakuje, marelic, banan, manga in guave), rumen postaneš pa slejkoprej še najbolj od dodanega barvila (najbrž je sicer res eden od karotenov, ki se v živilski industriji pogosto uporabljajo za rumeno in oranžno barvo). lp, proxima

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

31. avg 2012 10:11

OK sprejmem poduk , ampak gre pa za karoten in dejstvo je, da te lahko pofarba .

hedonist

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

31. avg 2012 21:48

Ja res korenje obarva.Moja dva kot dojenčka sta rada jedla korenček.Pasiranega,recimo špinačo sta pljuvala.In seveda postala rumena.Zdravnica v posvetovalnici, me vpraša a jesta korenje, da sta rumena? Ja jesta.Potem smo malo omili korenje.

dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti