Korenje

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

5. jul 2009 0:05

Obarvanosti kože v nasprotju s splošnim prepričanjem ne povzročajo barvila v korenju, ampak čiščenje jeter in njeni odpadki. Tega ne trdi booris sam, pač pa je to zapisano v nekaj strokovnih knjigah, člankih ipd. Namesto olja pri pitju korenčkovega soka ali pri grizljanju korenja priporočam nekaj jedrc orehov, lešnike ali, še bolje, pest golih bučnih pešk (tistih črnih), ki pri moških blagodejno delujejo tudi na prostato. LP Boris booris

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

5. jul 2009 17:46

Hvala vsem.Sok tudi sama mešam največkrat z jabolki pa malo limone.Kar pa se obarvanosti kože tiče, pa sem prebrala,da se koža rada,obarva,če se tega korenčka,preveč poje in popije soka. Midve s hčerko popijeva na dan en kozarec,z dodatki jabolka in limone, bom pa zdej začela uživati še malo surovega,ja pa še to, na solato ga tudi sama naribam, pa še malo koruze zraven. Lep dan vsem še naprej. MOON

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jul 2009 8:35

booris je napisal/a:
Obarvanosti kože v nasprotju s splošnim prepričanjem ne povzročajo barvila v korenju, ampak čiščenje jeter in njeni odpadki. Tega ne trdi booris sam, pač pa je to zapisano v nekaj strokovnih knjigah, člankih ipd. booris

Lahko navedeš vire, prosim, ker res ne verjamem, Imamo ledvica v te namene, pa žolč tudi........

rimljanka - zasebno mnenje

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

6. jul 2009 10:06

Odgovor za Rimljanko: Takoj iz glave lahko napišem enega samega avtorja, to je Alois Kolar (članki v publikacijah Znanost življenja), isto sem bral tudi v več drugih naslovih (spomnim se še knjige "Sadni in zelenjavni sokovi", avtorja se ta hip ne spomnim). Za bolj verodostojen odgovor bi moral obiskati knjižnico in si izpisati naslove, avtorje in stran, kje je to navedeno. Ampak se mi res ne da, za kakšno bolj pomembno temo bi se še morda potrudil, a na koncu mi je čisto vseeno, zaradi česa se koža obarva po daljšem pitju korenčkovega soka. A razlaga pravi, da je korenčkov sok izredno čistilen in čistilno deluje tudi na jetra. Njeni očiščevalni odpadki pa da obarvajo kožo. Ne me strokovno prepričevati, da to ne more biti res, ker nisem strokovnjak na tem področju, zapisal sem pač, kar sem prebral. LP Boris booris

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jul 2009 15:10

Hvala, viri me niso prepričali, bom kar pri svojem vedenju ostala in te ne bom prepričevala.

rimljanka - zasebno mnenje

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

6. jul 2009 23:48

Alois Kolar, B.HSe. je diplomirani praktik naravnega zdravja z diplomo na kanadski univerzi. Zdaj živi v Peruju. Zdi se mi dovolj verodostojen vir. Seveda pa lahko vsakdo ostane pri svojem prepričanju. O tem je res škoda zgubljati besed. LP Boris booris

branka171

sporočila: 218

29. avg 2012 21:07

zdravo,bom kar tu napisala čeprav je druga tema

A je tu kak ljubitelj korenja iz Mb ali okolice? Preveč ga je zraslo, pa ga raje komu podarim (ali zamenjam za kako rožico) kot vržem na kompost.

branka171

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

29. avg 2012 21:42

Ko sem bila majhna sem pojedla do 7 korenčkov na dan pa se nisem pofarbala tak da je ta teorija zmotna. Ko je z ledvicami nekaj narobe, se najprej oči obarvajo rumeno, nato pa cela koža. Sem vidla že ene parkrat.

 

Korenje pa jem kar surovo poleg filma in ga še zdaj obožujem!!! Sem pa iz Maribora tako da se toplo priporočam.

 

Monika7

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. avg 2012 21:51

Monika7 je napisal/a:

Ko sem bila majhna sem pojedla do 7 korenčkov na dan pa se nisem pofarbala tak da je ta teorija zmotna. Ko je z ledvicami nekaj narobe, se najprej oči obarvajo rumeno, nato pa cela koža. Sem vidla že ene parkrat.

Ni zmotna, ni. Pa ne z ledvicami, jetra so tista, ki imajo pri obarvanju (ampak to je ciroza ali pa hepatitis) prste vmes pri obarvanju na rumeno. Lahko pa tudi karoten iz korenja, sem videla na lastne oči taka dekleta, ki so od korenja živela.

rimljanka

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

30. avg 2012 15:39

Ja, ampak mora biti nenormalno velika doza korenja, da se pozna... Mi, ki jemo uravnoteženo dieto in si zgolj kot velik posladek privoščimo korenje, nimam straha, da bi oranžni hodili po svetu.

Monika7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti