Pletenica

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

tema odprta - 2. jul 2009 22:51 | ogledi: 2.161 | odgovori: 5

Dobila sem zelo lepo pletenico-iz kvašenega testa, premazana z jajcem, preden je bila pečena. Rada bi jo ohranila in sicer tako, da bi jo posušila, je pa kar precej velika, zato me zanima, če ima kdo kakšen predlog, kako, da je ne bi napadle kakšne živalice ipd....

Lp

tejka77

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

3. jul 2009 8:52

Po moje bo najboljš, da vprašaš tisto tetko, ki ti jo je spekla (predvidevam, da je to gospa T., ki ima/je imela tudi tam pri vas nekaj svojih izdelkov razstavljenih...pa jaz in dva kul slo poba smo se pri njej učili delat tiste lepe kvašene košarice in vsako leto pobere kakšno zlato medaljo na Dobrotah slov. kmetij na Ptuju...). Ognjič

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

3. jul 2009 16:57

Oj, Ognjičeva, sva se danes pogovarjale s to tetko- misliš na pravo , (ona mi je svetovala lak za lase) in sem ji omenila, da sem na internetu postavila vprašanje o tej stvari. Tudi njo zanima, če ima še kdo kakšen predlog..... Lp tejka77

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. jul 2009 18:54

Bo čisto OK, če boš najprej temeljito posušila in POTEM temeljito poškropila z lakom za lase, ker bo v nasprotnem primeru (če boš poškropila svežo) v njej ostala vlaga, pa se bodo razvile plesni, skratka, splesnela bo. In, seveda, hraniti jo moraš v suhem prostoru, tudi svetloba ji ne bo koristila, barve bodo obledele (pa čeprav le barva pečenega testa).

rimljanka - zasebno mnenje

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

10. jul 2009 15:11

Nekakšno pletenico v obliki srca sta dobila za poročno darilo moja sestra in njen mož. Pletenico sta posušila in šele nato posprejala z lakom. Rezultat? Pletenica ni zdržala. Poklicala sta v pekarno, kjer je bila pletenica izdelana in vprašala za nasvet. Rekli so jima, da je potrebno pletenico takoj posprejati z lakom. Ker jima je bilo darilo precej ljubo (in sta ga dobila v darilo od staršev :), sta ponovno naročila identično pletenico in upoštevala nasvet. No, pa tudi ta reč ni uspela in sta tako ostala brez pletenice.. :)) Poročena pa sta zaenkrat še zmeraj ;) tejch

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. jul 2009 16:02

kaj pa ce bi jo polakirala z lakom za les? LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti