Darilo za ljubitelje melancanov

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. jul 2009 21:00

Ja, dragička, gredo sicer v lonec, kjer se pa kuhajo. Meni je boljše, če se prej malo popražijo.... Sicer pa pri mojem prejšnjem sporočilu manjka tole: .

Zdej pa, dragička, čisto resno: a ti čisto resno z unim E-lapsusom????

lp

cervus

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

5. jul 2009 21:49

Ehhh draga moja lapsus, sej vidiš,. da se je zmotila Ognjič

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

6. jul 2009 6:34

Soryyyyyy, 100x.... za tisti ...LAPSUS!

Saj veš, da potrebujem očala, jih pa ne nosim. Ni bilo zanalašč. - Greška u koracima -

Vidiš, kdo me pozna, takoj v moj bran. 

 

Pozdravček!

 

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jul 2009 19:19

Ognjič je napisal/a:
ežoj, če boš takšne počenjal, boš kmalu moral še kak krožnik več kupit, pa lonec tudi večji...In buhve, če ne bo celo ogrožen tvoj samski stan...Ognjič

Ma Ognjič, to sem tudi jaz mislil, to bo dren okrog mene, pa sva se nekje uštela: sploh ni posebnega drena, sploh ne vem kaj je narobe ( pa ponoči puščam vse odprto ( če je kakšna bolj sramežljive sorte, pa spim na robu postelje, čist do stene, tako, da se takoj vidi, da je še mesta..........pa nič, brez uspeha. To pa moram nekaj ukrepat ( sem si rekel ), pa dejmo poskusit s še enim darilom.

Potrebujemo ( seveda, spet kraljeva množina: mi, ežoj........ ):

In kaj bomo s tem počeli in kaj naj bi ratalo?

En star recept turške kuhinje, ki ga je polno na internetu, kar v googlajte: imam swoon, ali imam bayildi, pa še dva recepta nista enaka. Torej delamo jed, ki bi je poslovenili nekako " škofa je vrglo " ali " kardinalu se je zavrtelo ", pa bodoči, da mi ni znana čist natančna hierahija pri katoličanih, pri muslimanih še manj, odtod sploh ne vem kateremu "činu" v RKC ustreza imam, pustimo jed kot: imama je vrglo. Zakaj ga je vrglo, so tudi zgodbice, od tega, da je jed tako dobra................ do čist banalne razlage: zaradi dragih sestavin, predvsem olivnega olja ( Ognjič, če še tole ne bo nobene vrglo pol pa res ne vem kako naprej ).

Kaj naj počnemo s melancani olupljenimi na znan način? Po receptu jih potopimo v slano vodo za cca 45 min. Po pojasnilih rimljanke, o novih sortah, ki ne grenijo ( meni zares ne grenijo, nikoli nisem nič čaral okrog solenja in odcejanja, razen pri teh receptih ), sem se odločil, da jih ne bom potapljal v slano vodo, vi pa kakor hočete.

Torej na nekaj žlic olivnega olja pražimo čebulo, ogenj zmanjšamo, dodamo drobno nasekljan česen, mal pražimo na nizkem ognju da čebula omehča, ne sme pa zarumenet, dodamo paradižnik:

dodamo nasekljan petršilj, po nekaterih receptih še kopra zraven, jaz pa dodam luštrek :

dodamo poper ( frišno zmlet ) in sol po okusu. Še dušimo na nizkem ognju cca 10 min in odstavimo.

Na nekaj žlic ( rekel bi: na nekaj več žlic olja, recimo......šest, sedem ) pražimo cele melancane, do zlatorjave barve:

No te so že, na preostalem olju prepražimo razpolvljeno papriko ( očiščeno semen, ki je ( papriko ) večina receptov sploh ne rabi ):

Melancane v pekaču zarežemo po dolgem, pazimo, da ne prerežemo do dna in da preveč ne zarežemo na krajih, moramo dobiti nekakšen žep za fil:

dobljeni žep, čim bolj nafilamo s prej pripravljenim filom:

pokrijemo s pečeno papriko, pokrijemo z alu folijo:

in damo v segreto pečico, na 220 stopinj za eno uro.

Ops, tole je iz ega drugega recepta.

Tole bo pa prav:

 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jul 2009 19:24

Prej predstavljeno je delano tretjina recepta. Pravijo, da je jed boljša hladna, lahko se uporabi kot predjed ali glavna jed. Dober tek!

ežoj

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. jul 2009 19:36

Spet sem lačna, ma čuj Ežoj zakaj ne spraviš te lepe slikice - postopki v tvojem fotoalbumu? A tudi ti nimaš več prostora?Jaz vsak dan kej zbrišem in za vsako zbrisano slikico jočem pol ure.

Ja, pa tudi kakšnega recepta bi lahko poslal  tuki a ne?

 

 

Anamarija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. jul 2009 19:52

Ežoj, tole bi še angleško kraljico vrglo, ne samo cerkvenih poveljnikov!

Ker si pa že začel dražiti s sliko neke jedi iz boba, te prooooosim - nadaljuj!

Mojca

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

7. jul 2009 20:16

Jaz sem  , sem brez besed. 

 

Pozdravček!

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. jul 2009 8:50

Bravo Ežoj! Si mi obudil spomine in skomine po Turčiji, kamor zahajam vsako leto, le letos je izjema, ker grem na Balkan, made in Srbija.

Kar nadaljuj, mislim da bomo vsi veseli! Meni je turška hrana zakon, posebej razne jedi in predjedi iz melancan in njihovih malih bučk. Da o baklavah ne govorim!

Kyara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. jul 2009 14:37

Evo Ognjič, zdaj pa imamo, od snoči se naš Ežoj ni več javil in bog si ga vedi, če je res še na robu postelje, kot je še pred nekaj urami trdil. Tale jed mora bit res slastna in kdo bi vedel, koga je vrglo. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti