Darilo za ljubitelje melancanov

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. sep 2009 15:42

kobra 1, ne vem kako naj to razumem, a to ti morebit ( bi bil obed........ ) na kaj napeljuješ?

Ja elaphus, veš, da se mora kuhar tudi okrepčat.

Poglejmo pa tole, kaj bo iz tega ratalo ( dragička ) nič povedat:

evo, ratalo je pa tole:

Opsssss......... pa kako se to zmeraj neki zameša, tole bo prav:

Če ne marate česna, lahko je le en strok ali pa brez, česn obvezno iztisnuti s stiskalnico.

Tole pa jaz že dolgo časa pripravljam, pa nisem niti vedel, da se temu reče " revežev kaviar ", kot je rimljanka obelodanila v eni temi in prilepila povezavo ( in potem jaz pridem kot en revež ):

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2767

Tam je recept, piše da se je hladno, pri meni nikoli toliko ne počaka, zmeraj se poje toplo, danes bom res mal pustil, da poskusim.

 

 

ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 29. 2009 15:48

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jan 2010 17:37

Kaj je ljubitelji melancan, bomo kaj jedli?

Evo, nekaj dni nazaj, vidim v trgovini melancane. Kupim dve, eno spoham ena mi še ostala:

rabim, nekaj žlic majoneze, melancano, sok limone, dva stroka česna, sol in poper po okusu.

melancano dam peč, v 190 stopinj segreto pečico, za ene pol ure ( ali mal več )

 

ežoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

18. jan 2010 17:46

Ni mi jasno kaj reklamiraš - malancah ali Bosch. Grem stavit, da je "tabeli" tanovi, nočeš se pa hvalit. Kaj?

 

Pozdravček!

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jan 2010 17:49

Napačno dragička, nov je " ta erdeči ".

ežoj

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. jan 2010 17:50

Ti si duša in srce Kulinarike, ampak sem jezna nate...zakaj pa ne pošlješ recepte? Jaz čakam že dve leti enega tvojega, ki si obljubil , da ga boš poslal,  vsak dan pogledam pa ga ni in ni. Kaj se je zgodilo?

 

Če je problem pisanje, ni problem, bom jaz napisala, pa spustila ene par sestavin, pa bo

Taki so najboljši...

 

Anamarija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jan 2010 18:41

Jaz pa poznam oni dve, ki sta zaslužni, da je ežoj prah obrisal s svojega belega lepotca. Si bosta pripeli res zaslug za narod, pardon, ežoja.....

rimljanka - zasebno mnenje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. jan 2010 18:50

Kr delite skomine s temi mumu al mumini al kaj za enim ....ž prou, ž prou....

lp

cervus

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. jan 2010 18:54

Juhuuuuuuuu ežoj se je odločil, da bo delal fudge. Ežoj sam men se zdi, da si čist napačne sestavine pripravil, al bo pa to fudge z okusom melancane?

Aja pa nič ti ne verjamem, da maš belega in erdečega.

jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 18. 2010 18:54

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jan 2010 19:52

Ko je melancan pečen, pustimo, da se shladi ga olupimo/iztisnemo meso ( v knjigah učeno rečejo pulpo ), morebitno " vodo " odlijemo ( jaz je ne ), dodamo sok od pol limone ( ali mal manj ), iztisnemo dva režnja česna, dve žlici majoneze, žlico olja, sol in poper ( po okusu ):

vse skupaj premešamo, in to je to. Dobili smo namaz od melancane, je se hladno ( meni bolj paše toplo ) je se s kruhom, verjetno bi šla tudi kakšna druga kombinacija ( morda riž ).

Tole je objavila Joan Nathan v knjigi The Foods of Israel Today. Pravi tudi, da je na tem koncu sveta, ( bližnji vshod ) melancan najbolj doma. Pravi tudi, da nekateri arabci na tem koncu menijo, da se punca ne more poročit, če ne zna pripravit melancan na 101 način. Misli, da je to mal preveč, ampak vsaj na sedem načinov bi pa lahko bilo.

jade, jade, kaj mi delaš, kaže, da sem res nekaj zmešal s sestavinami, po sem mislil nekaj zmučkat, ti me pa razkriješ.

Drigič bom bolj pazljiv, pripravil bom fudge, če ne prej, pa v čast Vanjinega prihoda.

 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti