Kivi

repica  

član od: 2.10.2008

sporočila: 27

tema odprta - 1. jul 2009 15:43 | ogledi: 4.760 | odgovori: 8

pozdrav, živim v okolici Ljubljane imam več let nasajena dva kivija saj upam da moški in ženska

nikoli ni niti cvetel potem sem kupila kivi ki ne rabi opraševalca,tudi ta niti ne cveti imam ga že dve lete ,obe sorti pa zelo rasteta tako da imajo panoge dolge več metrov ,kaj bi lahko bilo narobe

repica

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

1. jul 2009 17:15

Pri nas po štirih letih pričakujemo prvi pridelek kivijev, smo pa tudi že obupavali, da sploh kdaj bo kaj. Torej potrpežljivo! Obrezujem pa že v februarju. LP Boris booris

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. jul 2009 18:13

Na tvojem mestu bi vse skupaj posekal in posadil kaj bolj ziher- jablano ali hruško. Je pa očitno nekaj zelo narobe saj če ti niti ne cveti potem gre za povsem jalova drevesa in ni šans, da bi kdaj jedla sad z njiju. Tko da razmisli in sekiro v roke. To je moj nasvet. Če nekaj ne rodi pač ne rodi . LP hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. jul 2009 19:16

hedonist je napisal/a:
Na tvojem mestu bi vse skupaj posekal in posadil kaj bolj ziher- jablano ali hruško. Je pa očitno nekaj zelo narobe saj če ti niti ne cveti potem gre za povsem jalova drevesa in ni šans, da bi kdaj jedla sad z njiju. Tko da razmisli in sekiro v roke. To je moj nasvet. Če nekaj ne rodi pač ne rodi . hedonist

Veš kaj, hedonist.....od kod ti pa ideje, da obstajajo jalova drevesa? Konec koncev kivi ni drevo, je vzpenjalka. pa tudi te niso jalove. Pravzaprav jalovih rastlin (semenk) ni, vse cvetijo, slej ko prej. Z obeh kivijev res ne bo jedla plodov (moške rastline jih pač ne rodijo, njih vloga je drugačna, saj veš, kajne), z ženske rastline pač ja. Saj tudi jablana ne rodi prvo leto, no. Katera od sort na ultra šibki podlagi morda, prava, klasična jablana pa gotovo ne. Saj še korenje cveti šele drugo leto. Kivi je pač trajnica, ki potrebuje svoj čas (in pravilno obrezovanje), da cveti in rodi.

repica, nikar s sekiro na delo.......

rimljanka - zasebno mnenje

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

1. jul 2009 19:52

oj.... tudi jaz sem kupila tisti kivi ki ne rabi opraševalca....upam da bo kaj iz tega tudi to boš lahko prišla papcat....

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

1. jul 2009 20:51

Imam dva kivija že mislim da 8 let.Pet let ni bilo nič, potem prvo leto 72 lani 44 letos pa sem jih naštela 110.Kivi rabi več let da zacveti,moški ima menda miljon cvetov,ženska pa elegantno tu pa tam.Je pa zanimivo, da se oprašijo čisto vsi cvetki ki so zacveteli. Upam da ti uspe.Ja še to .Pri nas imam od pomladi do jeseni namakalni sistem, vsake tri sekunde kapne ena kapljica vode,ker raste pod streho in ne dobi vode iz okolja. petardica

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

25. feb 2010 11:37

Zanima me, ali mi lahko kdo pove, kako in kdaj obrezuje kivi. Jaz sem lani posadila tri "kivete", ki so zelo lepo zrastle (nad dva metra). Lepo sem jih ovijala okoli stebra. Sedaj pa mislim, da bi bil čas, da jih malo obrežem. Prosim za nasvet, lep pozdrav baška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti