Večerja za obletnico poroke

urskac  

član od: 27.2.2006

sporočila: 85

tema odprta - 30. jun 2009 12:10 | ogledi: 6.954 | odgovori: 11

Z možem bova v teh dneh praznovala obletnico poroke....

Ker sva zaradi majhnih otrok prisiljena biti doma (prej sva se vedno kam odpravila), sem se odločila, da ko otroci zvečer zaspijo, da nama pripravim en tak prigrizek ob kozarčku vinčka. Zdej me pa seveda zanima, če imate kakšno idejo....

No zamislila sem si pa npr. en tak bučkih karpačo, popečene kruhke al pa foccacio (odvisno, kaj mi bo časovno zneslo nardit) en domač tamar namaz v olivnem olju z zelišči....zdej pa rabim od vas nadaljevanje za kaj konkretnejšega, pa seveda ni potrebno, da se kuha :)

Za vsako idejo, vam bom hvaležna.

K.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. jun 2009 12:25

- bučke popeci in jih mariniraj z meto, česnom, limono in olivnim oljem - smokve in pršut, mozzarela, bazilika, olivno olje, poper in malo balzamičnega kisa - breskve (polovičke) popečeš v žar ponvi in jih serviraš s pršutom in rukolo - olive odcedi in mariniraj s svežimi zelišči - kozji sir mariniraj v olivnem olju z zelišči - nabodalca z mariniranimi in popečenimi škampi (mariniraš s česnom, olivcem in malo čilija (svežega) - lubenica in feta z dodatkom mete je "match made in heaven" - mini paradižnički, mini mozzarelice in baziliko natakni na palčke (ali pa klasičen capresse) - paradižnik in hren gresta super skupaj - avokado+ škampi+ rukola (prelij z limono in olivcem) in serviraj v martini kozarcih - itd. In seveda šampanjec in jagode ali pa appletini (sveže stinjen sok zelenih jabolk zmešaj z martinijem) Prijetnopraznovanje! fresh

urskac  

član od: 27.2.2006

sporočila: 85

30. jun 2009 12:55

mmmmm bere se dobro hvala sonček

janesa  

član od: 27.5.2007

sporočila: 20

30. jun 2009 13:40

kaviar in šampanjec Lp janesa

tinazg  

član od: 5.5.2009

sporočila: 59

30. jun 2009 13:47

Čau, tudi kakšen bolj fin sirček, grozdje, orehi in fina bageta (navadna ali pa tiste, ki so polnjene z zeliščnim ali pa česnovim namazom) bi zraven pasali :) Lep pozdrav tinazg

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. jul 2009 12:53

Jaz vama čestitam za obletnico. Nevertheless, a so otroci (a so trije in več, ker se o njih referiraš v množini?) kolikor toliko okej in zdravi in jih lahko daš komu, da jih pazi? Or better yet, a lahko organiziraš kakega sorodnika, če že ni sitterjev v tvoji lokalni skupnosti (ne vem, od kod si), da bi jih malo popazil? Ker, draga moja, tvoj praznik, tvoj dan državnosti, tvoj ilinden in tvoj 4. julij....je v tem kontekstu predvsem to, da gresta z možem nekam, kjer ni otrok na dohvat ruke. Ker, tudi če imaš doma hiperseksi večerjo in hiperromatniko, bo slejkoprej v sosednji sobi ali nekdo zajokal ali se premaknil in "mami js sm žejen" ob pol enajsti zvečer.... in bo šel trenutek k vragu in se ne bo vrnil. In ti povem, šampanjec in kaviar na eni strani in zbujen otrok na drugi strani, to se slabo kombinira. Zato ti bolj kot seksi jedilnik (vsi jedilnik do sedaj so drugače zelo uporabni) predlagam, da si z možem organizirata življenje tako, da bosta vsaj malo sama. Da bosta imela kakšen zmenek. In v takem kontekstu bo tudi najbolj džank fud čisto seksi. In ni nujno, da je to samo za obletnico poroke. Malo začnita spet hoditi na zmenke, da bosta videla, kako stojita s konverzacijo. Veliko parov se namreč pozabi pogovarjati in se pogovarjajo skozi otroke in potem tečejo leta in ljudje kar naenkrat vidijo, da se s partnerjem nekako ne znajo več pogovarjati in da jih stališča in vedenje partnerjev blago do neverjetno čudijo. Tiste super nasvete o jedilnikih si shrani. Ker boš to rabila, če ne prej, ob prvem rojstnem dnevu ali kakšnem drugem prazniku. Pred tem pa pojdi na zmenek s svojim možem. In na takem zmenku se pa ne kuha. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. jul 2009 16:50

Lahko pa ga "skuhaš" ... Mamamia mamamia

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

1. jul 2009 17:47

ce organizacijsko ne bos speljala priporocil, ki jih je dala vendelina, lahko poskusis tudi tole: pol kg argentinskih kozic (brez glav ampak se v lupini) na hitro popeces v ponvi na mesanici olivnega olja in masla, stisnes zraven nekaj strokov cesna, posujes z nekaj zlicami belih drobtin, zalijes z dobrim suhim belim vinom (kupi vec buteljk da bosta istega zraven pila), posolis, popopras, par minut pokuhas. ce je omakica preredka dodas se malo drobtin. potem pa kar iz ponve z rokami jemljes rakce in pomakas bel kruh v omakco. ce imas 'pizza pan' lahko zadevo naredis na balkonu. hitro in okusno. lp. anja

urskac  

član od: 27.2.2006

sporočila: 85

2. jul 2009 12:40

Hvala vsem za uporabne nasvete! sonček

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. jul 2009 13:58

Za zvečer sem se odločila bolj fensi večerjico naredit za naju, ker sva sama doma. (sem ob 15:30 v vročini lezla na ljubljansko tržnico po sestavine, da je bilo vse tako, kot je potrebno). Fige prelite z balzamičnim kisom, prerezane dvakrat po vrhu, uzbočene v cvet, polnjene z zvitki/cvetovi pršuta, posute z drobljenim feta sirom, prelite z medom in olivnim oljem. Za posladek pa pečene breskve z vanilijevim sladoledom. :) Pila sva belo vino, nimam pojma kakšno, za to je skrbel on. : Eh, sem videla jedilnike od Fresh, njeni so itak najboljši, pa sem se spravila delat. : ) Ker midva se potrudiva, da ne pozabiva, kako se mava fino skupaj, : ) Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 02. 2009 14:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti