Sedežna garnitura

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

6. okt 2010 5:07

Imam sedežno garnituro od proizvajalca Štrukelj in sem povsem nezadovoljna. Stara je kašnih 6 ali sedem led. Mikrofibra je tam kjer so debelejši robovi taka kot bi jo namazali s špehom, pa kljub temu, da je pregrnjena. Tudi vzmetenje je na delu kljer se več sedi slabo. Sicer jo 1-2 krat letno temeljito sčistim s kakšnim čistilom za oblazinjeno pohištvo in na kritičnih mestih zdrgnem s krtačko za nohte, ker se kaj bolj agresivnega bojim uporabljati. Mislim pa da ne bom ponovila nakupa pri njih. Pa tudi še nekaj mojih znancev je z njihovimi sedežnimi garniturami v mikrofibri popolnoma nezadovoljnih. tedyka

tikica  

član od: 8.11.2009

sporočila: 50

6. okt 2010 6:57

Tudi mi smo v nakupu nove sedežne, sedaj imamo tomovo že 18 let in je že kar zdelana. Smo v dilemi ali naj kupimo usnjeno ali spet iz mikrofibre kakšne vaše izkušnje z usnjenimi bi nam prav prišle. Lep in prijazen dan želim. tikica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. okt 2010 8:30

Jaz se zaklinjam, da mikrofibre nikoli več. Imam že drugo iz tega materiala, seveda sem izbrala najdražo različico, ker so me prepričali, da je vse več in bolje...

Prva (opečnata) in druga (bež), razlićni proizvajalci, obe narejeni po meri in vse, ampak mikrofibra kar vleče nase prah in obe sta zelo hitro posiveli. Saj se da pobrisati z mokro krpo iz mikrovlaken, ampak počasi se tisti prah zažre not.

Vzela sem material, ki naj bi bil odporen na madeže - japajade. Še ena stvar, ki meni osebno ni všeč (čisto vizuelno) je pa to, da imajo dlačice od blaga "smer ležanja" ali kako naj drugače razložim. Če  roko pobožaš blago v eno smer, bo mat in svetlejše, če ga pobožaš v drugo smer, bo temnejše in rahlo svetleče.

Zagotovo bom naslednjič nabavila usnje, ali bo pravo ali umetno, še ne vem. Mnogi zelo pohvalijo umetno usnje, pa še cenejše je.

Zagotovo pa iz osebnih izkušenj mikrofibre nič več.

tjas

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. okt 2010 9:53

Pri sedežni garnituri je treba gledati naslednje:

- vzmetenje, ozrioma, kaj je spodaj in ne vidimo: garniture, ki dajo kaj nase, imajo minimalno štiri različno goste pene, zložene tako, da en material omejuje drugega in posledica tega je, da se sedenje in naslonjala na udirajo in da ima stvar še po več letih tako obliko, kot na začetku.

- kako je stvar oblikovana in kako gre v prostor - ne jemljite nekaj, kar je preveč glomazno za prostor, ker bo potem ta glomaznost pojedla cel prostor. Pa izogibajte se kakšnim okroglinam, naborkom itd, ker bo tam, kjer bo vrhnji material naguban, že zelo kmalu prah in umazanija in bo vse skupaj delovalo malo umazano

- material: vsak material je dober, če gre za goveje usnje. Kakorkoli obračamo, tehtamo pluse in minuse, ga ni čez leder. Tu pa opozarjam (tudi na lastni izkušnji, ker sem hotela masleno bež garnituro, nikoli več), da je usnje treba negovati. Tako kot usnje na čevljih, torbicah, oblačilih. Usnje ima rado čiščenje (jaz uporabljam kar poceni gel čistilo za kožo in to zmešam z vodo in potem nanesem s krpico) in ima rado tudi kaj hranilnega (recimo, otroško olje in potem se kakih 12 ur ne sme nihče usesti tja, še bolje pa več časa, če je možno). In svetlo usnje ne mara temnih oblačil, zlasti ne džinsa, ker pušča madeže in jih je potem treba čistiti s kisom in upati, da bodo šli ven. Tako da boste morali v teh primerih sedeti na kakšni oddeji, položeni na garnituro. Če igrate na zanesljivo, je bolj komot črno usnje, pa tudi barve čokolade v formatu sedežne garniture dosti prenesejo.

 

 

Vendelina jr.

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

6. okt 2010 10:23

Se strinjam z zgoraj napisanim od Vendi.Koža, je koža in to goveja.Za v hišo sva kupila garnituro iz goveje kože v bordo barvi in jo ne morem prehvalt.Za v stanovanje sva se pa odločila za eko umetno usnje v smetanasti barvi, ki je bila samo 200 eur cenejša od usnjene in se mi od nje že rahlo meša.Tale iz eko usnja je imela garancijo na usnje 3 leta.Točno po 3 letih in 1 mesecu je začela na tistih delih na katerih se pogosteje sedi pokati in zgleda kot ribje luske,z nje leti kot prhljaj in kr naprej letam s sesalcem.Po tej, ki jo imamo v hiši se, kr naprej valamo in se na njej res veliko presedi, medtem pa bi za to v stanovanju rekla, da se uporablja mogoče 10-15 ur na teden.Ogrodje je kot novo udobna je še vedno, izgled pa kot, da je dala eno 10 generacij skoz.V glavnem kupujem novo sedežno za stanovanje za barvo se sicer še nisva čisto odločila zagotovo pa vem, da sigurno bo usnjena.Eko gor ali dol ne hvala. sensia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti