Sedežna garnitura

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

tema odprta - 28. jun 2009 10:45 | ogledi: 8.188 | odgovori: 15

Odločamo se za nakup sedežne garniture. Včeraj sem bila med drugim tudi v Natuzzi prodajalni, kjer prodajajo sedežne Italsofa. Cene so ugodne, vendar imam pri vsem tem pomislek. Vedno smo se pogovarjali o vzmetenju sedežne garniture. Te ga nimajo ( so pa zato izredno udobne za sedet). Bega me misel, kaj je s tako sedežno čez dve leti???? Se obnese ali so v njej same luknje? Ima kdo kakšne izkušnje?

sasah

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

28. jun 2009 11:57

Natuzzi ima ugodne cene? No, to pa moram videt. lp, vanjatajnsek

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

28. jun 2009 17:26

V natuzzi- italsofa, da boš prav zastopila sasah

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

28. jun 2009 18:22

Saša, trgovina je od Marosa, prodajajo pa med drugim tudi nattuzija, da ne bo zmešnjave.

Ne vem, zakaj bi morala biti sedežna vzmetena, saj lateks tudi ni. Je pa tako, kolikor denarja, toliko muzike. Italijani so dobri dizajnerji. Sicer pa sedežno ne kupuješ za celo življenje.

Mi smo jo pred nekaj leti kupili pri Bokalu in je res tako narejena, da me že malo skrbi.  Zadnjič, ko je bilo lepo vreme, sem jo očistila s čistilom in je taka kot nova. Je pa enobarvna mikrofibra in kljub vsakodnevni uporabi in "nemerkanju" se ji leta ne poznajo.

Lijana

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. jun 2009 19:23

Moja natuzzijev kavč je star 16 let, imamo ga (na grozo moje mame) za vsakodnevno uporabo in brez kakršnekoli deke za zaščito. Vsako leto enkrat ga pošteno očistim in 2x na leto namažem z neko kremo, da usnje ostaja mehko. Izgleda še vedno zelo lepo. Naročila sem ga z usnjem številka 30 (debelina) in ga ne morem prehvalit. Vsekakor investicija, ki je vredna vsakega centa.

Vanja

mmartama  

član od: 1.10.2009

sporočila: 1

1. okt 2009 14:09

Jaz in moja družina pa uporabljamo tomovo sedežno garnituro že sedem let. To je že moja druga sedežna od Toma. Izgleda še kot nova, čeprav imamo tri žifahne fante, ki jo še najmanj uporabljajo za sedenje. Veliko skačejo po njej, delajo prevale, tako da mora biti konstrukcija res dobra, da to zdrži. Včasih jo uporabijo porišejo- poslikajo, ker pa ima tkanina premaz proti nečistočam, madeže enostavno očistim. Kom bom garnituro menjala, se bom odločila za tomovo. mmartama

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. okt 2009 14:21

Se strinjam mmartamo, podobne izkušnje, Natuzzi je žal predrag. zzak1977

zvezdanko  

član od: 4.8.2009

sporočila: 6

1. okt 2009 14:58

se pridruzujem, da je NATUZZI cisto predrag in cisto prehitro se unici, imamo kar nekaj znancev, ki so zelo nezadovoljni z natuzzijen in ne bi verjela, ce ne bi videla te groze. Mi prisegamo na tomo-vo imamo jo ze 15 let usnje se vedno lepa in vse pohvale nasim proizvajalcem.Osebno zelo zadovoljna in naslednjo zagotovo kupim tomovo. zvezdanko

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. okt 2009 15:50

LIJANA je napisal/a:

Je pa enobarvna mikrofibra in kljub vsakodnevni uporabi in "nemerkanju" se ji leta ne poznajo.

 

Če daš imaš. Lijana mene pa zanima kako vzdržuješ mokrofibro?

A, ja tudi jaz imam Tomovo? A se tako reče? Ker jaz imam od Toma Res smo veliko odšteli, vendar je vredna tistega denarja 

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 01.okt 2009 15:53

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

1. okt 2009 16:12

Anamarija, dele sedežne  na kakšen topel sončen dan odnesemo na dvorišče. V eurospinu kupim čistilo v spreju Dexal scioglimacchia in z njim pošpricam. Čistilo je tako, da se veže z umazanijo. Podrgnem s krtačo, postavim npr. sedalo pokonci, vzamem zalivalno cev in splakujem. Pokonci  zato, da voda odteka. Potem pa še s plastičnim špohtlnom potegnem vzdolžno, da  čimveč vode odteče.  Naša mikrofibra je precej gosta, tako, da voda ne gre  v notranjost. V parih urah je suha.

Mi je soseda lani jamrala, da mora zamenjat sedežno, ker je umazana od vnučkov. Saj vemo kako je s polivanjem par let starih otrok. Sem ji povedala za to čistilo in je tudi krasno očistila, samo, kot sem jo razumela, jo je ona čistila kar v dnevni sobi, mogoče tudi v kopalnici, ker ima manjše dele in povštre. Naša je težka, da morata 2  kar precej močna odnesti sedalo dolgo caa 180 cm, ker je tako težko.

Lijana

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. okt 2009 16:30

Ljiana, hvala za ekspresni odgovor!

lp!

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti