Zapiranje kozarcev-vlaganje

julaj  

član od: 14.6.2009

sporočila: 2

tema odprta - 27. jun 2009 17:23 | ogledi: 8.029 | odgovori: 3

Zanima, me koliko vode treba nalit v kozarec preden ga zapremo! In najboljši način shranjevanja! Kako je v pečici?- hladni kozarci, hladna pečica in koliko časa!

HVALA ZA POMOČ!

julaj

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. jun 2009 18:57

kako to misliš - koliko vode? Kozarci morajo biti čimbolj polni, ker bo tako v njih manj zraka (več je zraka, prej se bo stvar v kozarcih lahko začela kvariti). Zapiraš jih čimbolj vroče, saj je vsebina tako sterilna.... ostalih vprašanj pa žal ne razumem. Lep pozdrav, Sonja

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

27. jun 2009 19:20

Še moj način: vlagam kislo zelenjavo, marmelade ter kompote. Čisto vse na enak način: tekočino segrejem do vretja, jo kolikor se da vročo prelijem v kozarec in to tako, da jo malo ven poteče (tako da vem, da je kozarec poln do vrha), nato obrišem rob kar s papirnato brisačo (obvezno!) in zaprem s pokrovom, v katerem je bil do zadnjega natočen šnopček oz. pri kislih zadevah - vrel kis. Nato jih obrnem naokoli na lesen pult in pokrijem z deko ali več plastmi cunj. Še nikoli se ni nič pokvarilo, postopek pa je enostaven. Kozarcev niti ne segrevam predhodno. Marmelado najlažje vlijem v kozarec z manjšo džezvo, feferone, papriko ipd. prevrem le na hitro; rdečo peso skuham v ekonomu in jo naknadno narežem na lističe. Nato jo pred 'pakiranjem' vržem na kratko v vrel kis, da še enkrat zavre in hitro v kozarce z njo. Vedno vlagam na ta način, saj v pečici namreč nikoli nimam občutka, kdaj je že dovolj vroče za pasterizacijo, ali je že zelenjava kuhana, ali je razkuhana ipd. Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti