Kako shraniti špinačo?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. sep 2011 16:57

Z vretjem ni treba pretiravati, špinačne liste je dovolj blanširati, se pravi, vržeš jih v vrelo vodo in pobereš ven oziroma odcediš, ko uplahnejo (to je približno takrat, ko voda spet zavre).

Kar se melise tiče - ne vem, če jo ima smisel dodajati pred zmrzovanjem, po mojem bo učinek boljši, če jo posebej posušiš in potem dodajaš kot začimbo, dišave namreč med zmrzovanjem oziroma po odtajanju pogosto izgubijo ali pa spremenijo vonj.

Sonja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. sep 2011 17:19

No saj, jaz jih vržem v krop toliko da ovenijo, ker drugače bi imeli celo skrinjo blitve, ki bi jo potem imeli 2x za jest

JJ

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

1. sep 2011 19:56

Po blanširanju jo zmiksam, napolnim v posodico za led in ko se strdi shranim kockice v plastično zip vrečko. Vzame najmanj prostora in lažje prilagajam količino trenutnim potrebam. Zgleda podobno kot kupljena Etina. Začimb, tudi soli pa ne dodajam pred zamrzovanjem, vedno šele med kuhanjem.

OlivaB

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

4. sep 2011 11:10

Pri nas blitvo in špinačo vedno prevremo in jo en del spasiram nadevam v posodice in dam zamrznit, drugi del po pustim v celih kosih in ravno tako roma v skrinjo, tako ponavadi porabim v špinačno sirovem zavitku.

 

marec

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

7. sep 2014 12:01

A je že kdo poskusil shranit špinačo za zimo v kozarce? Nimam več prostora v skrinji, blitve pa za izvoz 

lesnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti