Maturantski izlet

neznan uporabnik

27. jun 2009 11:22

potem pa tako, kot predlaga drejček: naj si istomisleči zorganizirajo svojega maturantca. Je za druženje z vrstniki še dovolj možnosti v življenju, razne obletnice itd. (Pa potem tudi vidiš, kdo je kaj naredil iz sebe in kdo ne). In bodi vesela, da se izogiba alkoholu in cigaretam in da se dolgočasi ob.... ma joj, moje izkušnje s strani opazovalke (ne po svoji volji) so res negativne. Tako kot tudi sicer. Imam privilegij, da stanujem v centru centra, vidim vse sorte, sprašujem se marsikaj.. In tudi ukrepam, seveda, čeprav mi mladi pravijo, da bom dobila eno po ....."cenzura".. Pa dokler sem še v kondiciji se ni za bat! Skratka, pri mladih ljudeh je potrebno biti toliko senzibilen, da vsako še tako neumestno (le po čigavih kriterijih?) vprašanje vzameš zares. Pa magari če se ti tačas golaž prismodi. japaja

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

27. jun 2009 11:38

Jaz nisem bil na maturantskem izletu, ker se nismo mogli zmeniti zanj. V bistvu mi ni bilo žal, ker sem slišal, da se tam samo pije in zganja neumnosti. V bistvu je to res samo do te meje, do katere se spustiš. Če ti ni všeč pitje in žuranje celo noč, ti ni treba. Greš s sošolci po mestu, malo na oglede ob obali in na kakšno pivo. Čez dan imaš pa oglede, če hočeš. Ponavadi tisti, ki ga celo noč žurajo, potem cel dan spijo in nimajo od izleta čisto nič (bi bilo vseeno, če bi bili doma in se ga tam napili, bi bilo cenejše). Bil sem na absolventu in smo se mel res super. Čez dan smo si ogledali vse možne znamenitosti, se kopali in sončili, zvečer pa smo šli po mestu, na kakšno pivo in potem spat. Je pa res, da je to čisto odvisno od sošolcev. Če imaš samo takšne sošolce, ki bi ga stalno žurali in pili, je res kriza. gasperp

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

27. jun 2009 11:46

Evo, še ena izkušnja iz prve roke. Kot ste omenili že mnogi, gre običajno za ""maturantsko ekskurzijo" in ne "maturantski izlet". Naša generacija (in se mnoge druge v zadnjih letih) je bila nagrajena z ekskurzijo na Sicilijo in to z busom. Se pravi celodnevno visenje na avtobusu in vožnja. Priznam da je bilo planiranih kar nekaj zanimivih izletov, vendar me vse to vključno s ceno ni prepričalo da bi na prijavnem listu obkrožil da se bom ekskurzije udeležil. Moje mnenje je bilo da za to ceno lahko dobim kaj več kot le Sicilijo z avtobusom, vsakodnevno hranjenje z makaroni in pitje ter gledanje pijanih osebkov. O moji odločitvi sem se pogovoril tudi z mami in mi je rekla da je to moja osebna odločitev ter da če vem da bo tako po mojem najbolje naj bo tako. Smo pa se že dobro leto prej (v začetku 3. letnika) uprli ter želeli iti sami z agencijo na Krf ampak je vse propadlo zaradi neorganizacije. Me pa v roku nekaj let čaka tudi absolventski izlet, ki bo verjetno planiran nekje v Grčiji, ampak je ponovno vprašanje ali se ga bom udeležil. Razlogi: pijem lahko tudi doma na vrtu. Namesto skupnega absolventa si tako že dobro leto planiram solo absolventa v Severni Evropi, z min alkohola (vsi vemo kakšne so cene tam gor), z ogledi po lastnem izboru ter obiski prijateljev. planet_food

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

27. jun 2009 11:56

Naj še jaz dodam: tudi naš maturant se v preteklem letu ni udeležil maturantskega izleta in to iz povsem istih razlogov, kot ste jih navajali ostali.

Se je pa zbralo par sošolcev (nekateri od njih so kasneje odšli tudi na maturantski) in so za en teden v lastni režiji odpotovali v London. Bili so zelo zadovoljni in pogovarjajo se, da bi tudi letos ponovili zgodbo, seveda ne v London ampak kam drugam.

rrr

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

27. jun 2009 11:59

Po moje pa mora it. Saj, če mu ne paše alkohol ga ne bo nihče silil.da ga mora pit, vsak se sam odloči. Pač nekateri bodo pili, nekateri ne bodo. Vsak se druži s sebi podobnimi, doživetja so na takih izletih so pa vedno nepozabna, tudi brez alkohola! čokobananca

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

27. jun 2009 12:58

Še ena informacija iz prve roke :) Če gre za maturantski izlet, bi jaz svetovala tvojemu sinu, naj ne gre (sploh ker izgleda, da že tako ali tako dvomi). Sama sem bila pred nekaj leti v Španiji, natančneje v Lloret de mar-u na "klasičnem" maturantskem izletu. Klasičnem v smislu pijanke in vodičev, ki jim dol visi :S Bila sem totalno razočarana, ker je vse skupaj izgledalo tako: večina organiziranih aktivnosti je zajemala obiske raznih diskačev po mestu (taki in drugačni party-ji), potem so bile tu še viteške igre (ki si jih večina itak zapomni po zastonj vinu), pa obisk Barcelone v največji vročini, obisk vinske kleti (spet nadvse primerno za maturante)... in to je bilo bolj ali manj vse. Za tiste, ki se niso udeležili izletkov, je bilo poskrbljeno zelo slabo oz. sploh nikakor, večino časa smo bili prepuščeni sami sebi - saj kaj pa naj bi drugega pričakovali od vodičev, ki so bili par let starejši od nas in so šli zraven samo zato, da bojo lahko zastonj žurali... V glavnem katastrofa. Meni je žal denarja in časa, ki sem ga porabila tam, saj - kot je nekdo že omenil - napiješ se ga lahko tudi doma. Pa pride veliko ceneje. Zato tudi nisem šla na absolventski izlet in sem si raje za ta denar splanirala potovanje po Škotski in Irski. Glede maturantskih ekskurzij pa tole: pri nas smo imeli v 4. letniku poleg maturantskega izleta (ki smo si ga organizirali preko agencije in neodvisno od šole) tudi štiridnevno ekskurzijo po slovenski meji, ki pa je potekala v okviru gimnazije - se pravi, da so šli tudi profesorji z nami. To je bilo pa čisto nekaj drugega :) Videli in slišali smo marsikaj, od zgodovine do geografije. Meni se je to zdelo neprimerljivo boljše od maturanca, saj je bilo poleg izobraževalnega dela še vedno dovolj časa (in svobode) tudi za večerne žure. Tako da če ima sin na voljo kaj takšnega, vsekakor priporočam, v primeru navadnega maturantskega izleta pa bi mu svetovala, naj raje zbere nekaj prijateljev in se sami odpravijo v kakšno državo, ki se jim zdi zanimiva - ali pa na morje. Sem prepričana, da jim bo veliko lepše. Pa lep zaključek šolskega leta :) MancaS

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

27. jun 2009 14:48

Mi smo šli na maturantski izlet. Pa vendar ni bilo nobenega dvoma, bil je organiziran s strani šole, z nami sta šli razredničarka in še ena profesorica, ki smo jo imeli zelo radi. Imeli smo se super. Destinacija je bila Toskana z Elbo. Ogledali smo si mnogo stvari, zvedeli marsikaj novega. Večerne zabave so bile prepuščene lastni izbiri. In čeprav si tega nihče ni predstavljal smo se vsi v razredu držali skupaj. Pridružil se nam je tudi sosednji razred. Zvečer smo zasedli plažo, sošolca sta na plano povlekla kitari in smo do jutra prepevali in igrali na plaži. (Pa to no tako daleč nazaj, samo 3 leta ). Seveda je bil prisoten alkohol, ampak je vsak vedel kje je njegova meja. Tako, da nismo imeli nobenih nevšečnosti. Na koncu pa smo še profesorjem kupili (sladke) dude, ker so bili tako pridni . Ob začetku večera so se nam včasih pridružili, smo kako rekli, zapeli, potem pa so oni odšli, mi pa se zabavali dalje. Izbira destinacije ni bila zelo velik problem, sej je bila velika večina za Toskano in Elbo. Odšli smo vsi, razen ene sošolke, ki je šla s fantom ravno takrat na morje. Še danes pravi, da ji je zelo žal, da ni šla z nami. Petya Sporočilo je spremenil(a) Petya dne 27. 2009 14:49

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

27. jun 2009 16:28

Masters, predlagam, da sina podpreš pri odločitvi, da se maturantskega izleta ne udeleži. Rimljanka, praviš, da bi moral biti maturant dovolj zrel, da se sam odloči ne glede na mnenje sošolcev, ampak ti povem, da je to zelo težko... posebej še, ker se o tem sploh ne odločaš kot maturant, ampak že cca 2 leti prej... večina gre na maturantski izlet namreč v počitnicah po 3. letniku, agencije pa delajo reklame po šolah še na koncu 2. letnika in vsaj pri nas je bilo tako, da smo se za maturantski izlet odločali in morali prijaviti konec drugega letnika... s 16 leti nekako. In ja, meni sploh ni bilo do 1-tedenskega pijančevanja v Grčiji za Xxx eur, se imam za zelo pokončno osebo, ampak mi je vseeno takrat zelo pomagalo jasno stališče staršev, da mi izlet odsvetujejo. In mi niti slučajno ni žal, da nisem šla! Zdaj, tri leta kasneje (eno leto po maturi) pa bi se sigurno za to lahko odločila brez podpore staršev, a pri 16ih letih sem jo potrebovala. In če otrok vpraša starša, ali naj gre na maturanca pa da saj on v bistvu sploh ne bi šel, ker ga misel na enotedensko pijančevanje dolgočasi, SIGURNO pričakuje oz. upa na podporo v njegovem razmišlanju. Lp.

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

27. jun 2009 20:40

če ima pomisleke, verjetno nima velike želje in je popolnoma jasno, da naj ne gre. Take stvari si je treba zelooo želeti, danes pa so otroci tako razvajeni, da se že zmrdujejo , če bi sploh nekam šli. Pa to je luksus, da gre lahko na izlet , marsikdo si ga ne more privoščiti in bo zato ostal doma. Če je na maturanskem izletu v programu dovolj ogledov, bo imel marsikaj od tega. Če pa mu ni všeč družba, je pa to druga stvar. LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

27. jun 2009 22:30

Kot so mnogi moji predhodniki že povedali nekatere srednje šole organizirajo maturantsko ekskurzijo. Hčerka je bila na eni taki ekskurziji pred dvema letoma v Grčiji. Organizirala jo je gimnazija, spremljali so jih profesorji in vi osmih dneh so videli kar lep del Grčije, zadnje tri dni pa so imeli bolj prosto ob morju. Bili so zelo zadovoljni, saj so se s profesorji, ki so jih spremljali odlično razumeli. Že jeseni smo imeli starši roditeljski sestanek, kjer so nam razložili kam bodo potovali, kdo bo šel z njimi, kako bo vse organizirano.... Povedali so nam tudi, da šola ni dolžna organizirati maturantskega izleta, da pa po dosedanjih dobrih izkušnjah, to rade volje naredijo, čeprav je to tudi zanje velika odgovornost. Povedano je bilo tudi, da ne bodo težili zaradi enega piva li podobnega, če pa se bodo dijaki opili in počeli neumnosti, bodo te razgrajače pospremili na najbližje letališče in jih poslali domov - kar pa doslej tudi še nikoli ni bilo potrebno. Pojasnili so nam tudi, da bodo na šolo prihajale razne ponudbe potovalnih agencij, naj pa se dijaki sami odločijo kaj želijo. Približno tretjina razreda se je odločila tako za izlet v režiji šole. Hčerka je bila izredno zadovoljna, ker so veliko videli, ker so se imeli lepo, ker jim profesorji niso težili, ker so bili tako v zadnjem letniku pred maturo še toliko bolj povezani. Vse je odvisno od družbe s katero bodo potovali na maturanca. Če se sin ne počuti, da bi šel, če mu pijanska družba ne ugaja, ga jaz čisto razumem, da ne bi šel na izlet. Odloči naj se sam, saj izlet ne stane malo in za ta denar si lahko privošči kakšno drugo potepanje, za katero ve, da mu vo všeč. Meni je predlog ribaracarakice zelo všeč. Še nekaj somišljenikov in naj si sami organizirajo izlet, na katerem se bodo imeli lepo, nepozabno. Če je letos premalo časa pa mogoče naslednje leto, po maturi. Veliko sreče pri odločitvi. tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti