Maturantski izlet

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

tema odprta - 27. jun 2009 9:12 | ogledi: 3.943 | odgovori: 38

Pozdravljeni!

Sin se odloča ali bi šel ali ne na maturanski izlet. vVprašal me je za mnjenje jaz pa mu ne vem kaj svetovati. Moti ga predvsem to, da bo dal kar veliko vsoto denarja, dobil pa bo samo disko in pijančevanje, videl pa ne bo skoraj nič Kakšne so vaše izkušnje oz. izkušnje vaših otrok?

masters

neznan uporabnik

27. jun 2009 9:29

Težka dilema! po eni strani je lepo, da nekako zaključiš neko obdobje tudi na način, ko se ti ketne dol snamejo... Pred leti sem bila v Španiji ravno takrat, ko so naši vrli mladinci proslavljali neko kao zrelost. Bilo me je sram zaradi vsega, kar so počenjali. Bila sem v Grčiji, tudi tam me je bilo sram, bohpomagi! Mojima otrokoma sem malo manj kot tiščala ušesa, da ne bi slišali vseh slovenskojezičnih vulgarnosti, ki so jih (predvsem dekleta!) trosila okrog. Resnično eno samo pijančevanje že od jutranjih ur oziroma še od "včeraj".. Naj me kdo popravi, če nimam prav. Moja dva nista šla na maturantca iz istih razlogov, kot jih je navedel tvoj sin, masters. Jaz sem ju v tem podprla, seveda šele potem, ko sta sama izrazila nek dvom o vsej zadevi. Preveč denarja za nič. napiješ se ga lahko tudi z bistveno manjšimi stroški, če je že edino to cilj neke zabave.. Po drugi strani je pa težko ne biti v koraku s svojo generacijo.. ne vem, tako kot sem rekla, težka dilema. japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 27. 2009 09:31

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. jun 2009 9:39

Masters, to pač NI maturantski izlet. To je to, kar je rekel sin...... Na nekaterih šolah obstajajo maturantske EKSKURZIJE, ki so organizirane pod okriljem šole, učitelji so spremljevalci, izpeljejo se po pravilih šolskega reda........vidi se veliko, časa za druženje in zabavo je pa tudi zadosti. Ampak, tako pač ni na vseh šolah...... Kaj ti svetovati? Res ne vem.............

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

27. jun 2009 9:55

Sem še enkrat premislila. Če bi bilo sinu veliko oz. dovolj do tega, da gre na tega maturantca, bi šel. Ker pa te je vprašal za mnenje, razmišljam, da bi rad zgolj potrditev svoje odločitve? Ker biti "izobčen" ni kar tako. In se spominjam neke oddaje Oprah v zvezi z mamili: otroci se težko zamerijo svojim vrstnikom, zato jim je3 včasih dobrodošlo, da jim "starši ne dovolijo", imajo krasen izgovor. Skratka, jaz bi bila oz. sem tudi bila vesela, ko so moji otroci kritično zavzeli stališče. Je pa tudi tako, kot je rekla Rimljanka, nekje je zabava povezana z dodano vrednostjo. Če tega ni...? japaja

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

27. jun 2009 9:58

Jaz nisem šla na maturantski izlet prav zaradi tega. Pa nisem bila edina v razredu, ki je imela tako mnenje. JIh je šla samo polovica od 30 dijakov. Mi smo se pa lepo odpravili na morje v apartma na hrvaškem in se tam imeli fajn, pa ne v tem smislu, da smo ga pili. Pa je bilo prav tako dobro. LP mina20

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. jun 2009 9:59

No, nekdo, ki je maturant, ima lahko toliko samozavesti in samoodločanja, da se bo odločil ne glede na mnenje sošolcev. A ni povsem enako z alkoholom, opojnimi substancami drugih sort, cigaerti,....konec koncev z izbiro študija,.....

Če se pri teh letih ne znaš odločiti brez odločujočega vpliva sošolcev ali siceršnje družbe in za odločitvijo stati, še nisi odrasel. Čeprav se strinjam, da je pogosot  to težko. Ampak, ko se, si odrasel in zrel.

rimljanka - zasebno mnenje

ewschy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 21

27. jun 2009 10:09

Mi smo šli na ekskurzijo, kot je rimljanka rekla, pod okvirom šole. Povabili smo s seboj 2 učitelja, ki smo ju imeli zelo radi in smo se razumeli. Imeli smo organiziran program kaj bomo počeli tisti teden v Grčiji. Seveda smo šli v disko in smo spili kakšn koktejl, nekateri več. A vsak se je lahko odločil ali bo v disko šel ali gre raje spat ali gre raje igrati biljard. Zjutraj smo vsak dan po zajtrku imeli organizirane oglede. Včasih v mesto, včasih le na plaže. Incidentov s popivanjem razen z enim sošolcem eno noč nismo imeli, ker je vsak poznal svojo mejo. Pa učitelja nista nikogar "nazaj držala". Res pa je, da nekaj sošolcev z nami ni šlo ravno zaradi tega, ker je bilo vsekupaj kot ekskurzija. Tisti ki smo šli, smo se imeli res super in bi šla takoj še enkrat tja. ewschy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jun 2009 10:26

Nekako tako, kot piše ewschy, je bilo tudi na maturantskih izletih mojih otrok. Na predstavitvi v šoli smo od petih ponujenih programov različnih agencij izbrali takšnega, ki je imel nekaj ogledov, tudi voženj z busi, da so bili malce zdelani, in je bilo samo dva dni bivanja na istem mestu, v hotelu ob obali. Bilo je nekaj pitja, a ne pretirano, nobenega incidenta in tudi profesorji, ki so jih spremljali, so po vrnitvi povedali, da so se imeli lepo. Je odvisno tudi od vsakega razreda. Mamamia mamamia

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

27. jun 2009 10:26

Tudi jaz sem imel organizirano maturantsko ekskurzijo namesto klasičnega maturantskega izleta, s seboj smo imeli dva profesorja, od katerih je bil eden naš razrednik, ki je bil ravno 4 leta po diplomi, in ga je žural z nami in na trenutke bil še bolj odbit kot mi Je pa vedno vedel, kaj se dogaja in da je vse v mejah normale za tak izlet.

Iz istega razloga, kot ga navajaš, pa sem izpustil absolventa, ker mi je bilo škoda denarja za pijančevanje in orgije v Bolgariji, pa še prave družbe ni bilo. Takrat sem tisti denar vložil v 14 dni morja s punco, ob čemer je bila pomembnost absolvenca minorna.

Zato bi tukaj svoje mnenje oblikoval nekako takole: vkolikor je zadeva v lastni organizaciji, naj se vpraša, če ima še kakšnega somišljenika/co, in naj se naberejo v klapo, ki bo ločeno od ostalih poiskala nekaj, kar ji bo ustrezalo. Posledično se bodo stkale vezi, ki se ohranijo kasneje v življenju, zatorej tudi teza, da bi moral biti maturantski izlet skupaj za vse ne glede na dogajanje, ne zdrži vode.

 

LP

Andrej

Drejček

Sporočilo je spremenil(a) drejcek dne 27. 2009 10:27

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

27. jun 2009 10:58

njemu se predvsem zdi , da se bo dolgočasil, ko bodo drugi pijančevali, ker na splošno se izogiba alkoholu, cigaretam &co.. Kot sem pa nekje brala na maturantskem razen tega ne delaš skoraj nič(na žalost). Ko so zbirali mnenja v razredu je predlaga, da bi naredili tak maturantski, da bi nekaj dni namenili ogledom, nekaj pa obisku diskov in ostalega kar spada zreven, vendar so se ostale predlogu bolj kot ne smejali. masters

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

27. jun 2009 11:11

sama sem bila vedno menja, da je maturantski izlet nekaj česar ne smeš izpustiti, prav tako kot je to maturantski ples. res je, da sem pod pojmom maturantski izlet poznala le možnost vodene in organizirane ekskurzije, ki bodisi vsebuje veliko ogledov, bodisi pa bolj malo, odvisno pač od lokacije in kaj le ta ponuja. na naši gimnaziji so se ti izleti vedno organizirali prek šole, imeli smo tudi spremljevalce-učitelje. v glavnem, hočem povedati, da se mi je to zdela neka izkušnja, recimo sama se šla prvič v grčijo, in prvič s takšno ladjo, imeli smo tudi veliko ogledov, seveda pa tudi veliko zabave. vendar to pijančevanje in zabavo zvečer bi lahko brez problema izpustili vsi tisti (mislim tudi da nekaj je bilo takšnih) ki jim pač do tega ni, ker to se je dogajalo itak samo zvečer, čez dan smo imeli oglede ali pa se prevažali iz enega kraja v drugega. pomembno pri vsem pa je, da imaš vsaj še eno osebo da se nekako z njo družiš. se pravi, sošolci ki jim zabava ni dišala (odhodi v disko) so se nabrali na kup in nekako skupaj preživljali čas (vsaj ob večerih). namreč zna biti neprijetno da si ob tem sam (vsaj meni bi bilo)... če upoštevam vaše opise očitno današnjih maturantskih izletov (pa sama niti nisem stara), se pa res vprašam ali ima smisel iti nekomu, ki mu tovrstne zadeve ne dišijo? verjetno ne... še enkrat, naj premisli, če ima še kakega sošolca, da se izoblikuje pač neka družba, ker je res težko če si sam med množico in si edini, ki nočeš tega kar hočejo ostali. mislim namreč, da če jih bi bilo več, bi se tudi na takem izletu lahko imeli fino, bi si pač čas razporejali po svoje... vendar pa nekaj po sili, samo zato da se gre, pa nima smisla..naj ta denar v takem primeru zapravi za kaj njemu bolj koristnega... ursulinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti