Vlaganje marelic

barbi 2  

član od: 23.9.2004

sporočila: 11

tema odprta - 25. jun 2009 10:23 | ogledi: 20.222 | odgovori: 3

Pozdravljene,

vlagala bi mareilice. Ali je postopek isti enaka količina vode sladkorja, luplenje, kot pri breskvah??imate kak dober recept, če je drugačen od tistega za breskve...

Hvala

barbi 2

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

25. jun 2009 20:58

jaz sem delala tako in je super: 2l vode 1 kg sladkorja to sem zavrela in to vodo sem vlila v napolnjene kozarce z marelicam,kar surove sm dala v kozarec.potem pa sem pasterizirala v pečici na 100°C 1 uro.in to je to.marelic pa daš v kozarec kolk želiš.lp jagodna pita

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

27. jun 2009 22:43

Vse kompote vlagam enako - v 3 l vode raztopim 1 kg sladkorja in dodam 1 žlico citronke. S to tekočino zalijem sadje zloženo v kozarce. Ta količina zadostuje za 12-14 kozarcev. Nato pa zaprte kozarde s sadjem še pasteriziram. Nikoli se mi še ni nič pokvarilo - kompoti zdržijo tudi dve sezoni, če ostanejo. Tudi sadje ohrani lepo barvo zaradi citronske kisline. Na tak način niti kuhinje pretirano ne umažemo, je pa tudi zelo zelo enostavno. Sadja pa načeloma ne lupim, ker naših to ne moti. Mislim pa da je smiselno lupiti mogoče samo breskve, marelice bi se po moje preveč spackale. l.p. tedyka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jul 2013 15:51

Živijo

ne gre ravno za doma vložene. Zanima me namreč katere ( od katere firme in trgovca) marelice v konzervi so najmanjse. Enkrat sem mela res take male pikice vendar ne vem vec cigave so bile :s za eno pecivo bi pa ravno te potrebovala.

 

hvala!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti