Odtajevanje žemelj

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

tema odprta - 4. jun 2003 8:11 | ogledi: 4.930 | odgovori: 5

Včeraj sem spekla nekaj polnozrnatih žemljic in ker pri nas tak kruh jem samo jaz, sem jih nekaj tudi zamrznila. Zanima me, kako vi odmrzujete žemlje? Dobila sem sicer že nekaj nasvetov, npr. da naj jih odmrznem v mikrovalovki, v pečici ali pa naj jih kar pustim čez noč zunaj, da se odtajajo, ampak jaz rabim bolj podrobna navodila. Torej če v MV - koliko časa pri kakšni moči in ali je treba kruh predtem zaviti v krpo ali ne. Enako me zanima tudi za navadno pečico. In če bi ga odtajevala kar zunaj na pultu, ali potem kruh ne bo premoker?

Hvala za odgovore.

Irena

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

4. jun 2003 10:38

Jaz sicer žemljic ne pečem sama, ampak če dam kupljene žemlje zmrznit, jih dam potem odtalit na sobno temperaturo. So kot sveže, res, nisem verjela, dokler nisem probala in tudi niso mokre. lenka

MICI  

član od: 6.5.2002

sporočila: 22

4. jun 2003 11:14

Odvisno od velikosti žemljic, vendar menim, da bo 1 min v MV na programu za tajanje čisto dovolj. Odvisno od tega, ali imaš rada še tople ali mrzle pa čas ustrezno podaljšaš ali skrajšaš. MICI

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. jun 2003 15:07

Nevarnost pri odtajevanju žemljic v mikrovalovki je ta, da potem ko se ohladijo zelo hitro postanejo trde in suhe (tudi če jih pokriješ z vlažno krpo ko se tajajo.) Najboljše so lepo počasi odtajane na zraku, pokrite z malo !!! vlažno krpo. Če pa želite jesti tople, potem bo tudi MW v redu. Enako se mi dogaja pri francoskih štrucah - užitne so samo, če jih odtajam na zraku, sicer so ko čigumi znotraj in čez nekaj minut kot kamen suhe. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

5. jun 2003 12:57

Jaz žemlje in na splošno ves kruh odtajam v ventilatorski pečici na hladen zrak. Jih pa dam v PVC vrečko in nato v pečico, da se ne posušijo. Lp

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

7. jun 2003 10:11

Najboljše so najbolj enostavne stvari: žemlje iz zmrzovalnika, v vrečki in zaprte na sobno temeperaturo, po kakih 2 urah so kot sveže! Dober tek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti