Biskvit za torto v pekaču premera 30 cm

kozamurnik

sporočila: 2311

27. jun 2009 15:45

Tak biskvit pride res zelo dober, ampak ima pri tolikih jajcih tudi okus po njih. Jaz dam zmeraj malo limonovega soka in naribano lupinico,tudi pomarančno,če je le pri roki, ali malo vanilije, sicer bi ga ne jedli.Pri nas ne prenesmo okusa po jajcih,sploh kupljenih. kozamurnik

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. jun 2009 18:52

Takole - moja mami je rekla, da še nikoli ni imela tako dobre torte za rojstni dan - kozamurnik, sicer ne vem, na kateri recept letijo tvoje besede, sem delala po Goljatovi predlogi (knjiga Čokolada) in biskvit ni imel nobenega okusa po jajcih (no, sem pa uporabila domača jajca). Loni Makaroni

kozamurnik

sporočila: 2311

28. jun 2009 19:41

Loni, na katerikoli,kjer je zelo veliko(predvsem kupljenih) jajc. Nedavno sem bila z mami v enih toplicah,kjer so imeli odlične sladice iz hotelske kuhinje, ampak z eno napako ,vse so imele vonj po jajcih.Tega vonja tudi ne vem kako dobra krema ne nevtralizira. To je moje mnenje in ga ne vsiljujem nikomur,ampak dodatek limone ,vanilije,ali kapljica dobrega likerja ne pokvari biskvita, vonj pa polnoma spremeni. kozamurnik

danica38  

član od: 23.6.2011

sporočila: 3

13. apr 2012 11:13

OJLA

A IMA KATERA RECEPT ZA  BISKVITNO TORTO KI SE STEPA NAD SOPARU SKUPAJ JAJCE IN SLADKOR PROSILA BI ZA TA RECEPT HVALA



danica38

Sporočilo je spremenil(a) danica38 dne 13. 2012 11:14

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. apr 2012 12:43

A stepaš maso za biskvit ali kremo? Samo firbcam.

Drugače me pa kar malo srce boli na tem pisanjem, predvsem nad kričanjem, slovnico lahko še nekako odmislim.

Loni Makaroni

nejap  

član od: 29.3.2013

sporočila: 7

24. jan 2015 15:45

vem da je tema že stara, je pa ravno to kar potrebujem :)

 

koliko časa pa naj pečem tak biskvit? (teta torta- 9 jajc,300 g sladkor, 220 moke,) -naj dodam tudi olje?

 

zanima me tudi za biskvit za torto nutela za premer 30 cm. kako naj prilagodim sestavine za biskvit in koliko časa naj pečem?

 

v soboto bomo praznovali rojstni dan in želim narediti tako kot je prav;) navadno biskvite kar kupim, sedaj pa je končno čas da jih začnem peči sama.

 

hvala!

 

 

nejap

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

24. jan 2015 16:47

Jaz bi spekla " biskvit za vse priložnosti" iz baze. Je ravno dovolj za premer 30cm. Tega sem ravnokar spekla in mi je zelo vredu. Spečeš lahko po navodilu v receptu-sama sem ga pekla na 170 40 min, ker mi pečica zelo močno dela. Lahko del moke zamenjaš s kakavom. Ker pečem dostikrat torte naredim ponavadi en model s svetlim biskvitom in en model s temnim. Polovico, ki je ne potrebujem zamrznem in se odmrznjenega uporabi kot svežega.

Edino jaz dam 1 pecilni ne 2.

branka

nejap  

član od: 29.3.2013

sporočila: 7

24. jan 2015 21:00

o super! Branka, hvale za vse nasvete!

lp

nejap

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

25. jan 2015 9:07

Pa, saj vem, da veš ampak ne pozabit namočit, je sicer sočen biskvit, ampak ga vedno malo namočim s kakim kompotom od sadja, če delam sadno torto ali pa kar vam je všeč.

branka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti