Kokos čips pražen

šmorn1a  

član od: 23.6.2009

sporočila: 1

tema odprta - 23. jun 2009 21:54 | ogledi: 7.132 | odgovori: 8

V trgovini sem kupil KOKOS ČIPS (pražen), uvoz iz Nemčije.

Seveda je dober za hrustanje, vendar me zanima, če ima kdo kakšno idejo,

kako uporabiti tak čips za izdelavo neke sladice.

Meni je prišlo na misel, da bi čips primešal k testu za palačinke.

Ima kdo še kakšen dober predlog?

Lep pozdrav in hvala, če imate odgovor.

šmorn1a

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. jun 2009 22:28

Si ga zamešam v mislije. Mi pa manjka kokos v kockah, tisti brez dodanega sladkorja, na Dunaju si ga kupim na zalogo. Pri nas prodajajo samo sladkanega, ki kar zgubi na okusu. Letos sem z Dunaja prišla z nekaj kg raznoraznega posušenega sadja. Loni Makaroni

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. jun 2009 22:46

js sem pa iskala kje bi tole dobila, ker je v receptih od marthe stewart omenjen bannanna_v_slo ;)

sifaka  

član od: 19.4.2009

sporočila: 6

2. jul 2009 17:17

zdravo tudi jaz zelo rada uporabljam ta kokos čips v muslijih, jogurtnih, na palačinkah z nutello, na sladoledu ali kar tako iz vrečke v usta. za Loni; a mi lahko prosim poveš o kakšnih kokos kockah govoriš in kje na Dunaju se da to nabavit. Kar v navadni trgovini?Ker obožujem kokos in te kocke mi že skačejo pred očmi hvala in lp sifaka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. jul 2009 21:33

Na Naschmarktu, nesladkane kocke so precej dražje, a tudi bolj okusne. Verjatno jih imajo tudi v bio trgovinah. Izgledajo pa nekako tako /pol manjše od te jumbo variante/ Loni Makaroni

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

3. jul 2009 12:34

Nekaj takega imajo tudi v Hoferju, ne vem pa, ali imajo dodan sladkor ali ne. So pa menda božansko dobre, vendar jim jih vedno, ko pridem tja, zmanjka, tako da mi jih še ni uspelo poskusiti. pi.kica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. jul 2009 14:47

Okus je čisto drug, po pravici povedano. Iz Hoferja sem probala še posušen mango, tega sem si ravno tako prinesla z Dunaja. Ni ta pravo. Drugače imajo kokosove kocke na vago oziroma so jih imeli tudi pri suhem sadju, npr. v Maxiju, videla sem jih na tržnici... Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti