Kaj vse jedo vaši kužki

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

29. jun 2009 13:06

Da ne odpiram nove teme,bi kar tukaj povprašala če kdo ve za kakšno hrano,ki posebej dobro vpliva na dlako.Kot sem že napisala imamo pri nas francoskega buldoga,ki NOOOROOO pušča dlako.Moram priznati,da sem že tako jezna zaradi te dlake,ki ji ni videti konca. Ko smo izbirali psa,smo prebrali ogromno literature in se pozanimali o tej pasmi.Nikjer ni bilo zabeleženo,da mu tako odpada dlaka (le en prijatelj je omenil,da njegov prijatelj oddaja 2 leti starega psa ravno zradi tega).Pričelo se je na spomlad in smo mislili,da tako je tudi prav.Vendar se ni končalo,pa je že druga pomlad mimo.Pri veterinarju smo dobili neko olje,ki ga pije.Kupujemo baje zelo kvalitetno hrano,češemo jo lahko 2krat na dan,pri kopanju ostane za pest dlake,ko jo božaš kar frči po zraku,tudi VMP tabletke jemo,pa B-kompleks... Naj napišem še to,da smo poskusili tudi z drugo varjanto (mislili smo,da je tako zaradi prekomernega česanja) in jo en mesec pustili pri miru,brez česanja,kopanja.. pa nič ne pomaga. Za vsak nasvet se zahvaljujem. ATNES

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

29. jun 2009 13:30

Kaj pa FURminator? Sicer je kar precej drag, ampak lastniki kratkodlakih psov so z njim zelo zadovoljni. Baje, da je dlak tričetrt manj... Še filmček: http://www.youtube.com/watch?v=jVmcpHZ7bR8 Vprašaj v kakšni trgovini za male živali, če imajo testnega, pa ga preizkusi. Jaz tudi razmišljam, da bi ga nabavila, ampak moj peso ima daljšo dlako. Bomo videli, LP nina _

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

29. jun 2009 14:47

Tole je pa zelo zanimivo. Me malce skrbi ker noben kuža ni imel tako kratke dlake kot jo ima naš. Mogoče zato,da so lahko bolje prikazali. Jutri grem v dve pasji trgovini povprašat. Hvala ATNES

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

29. jun 2009 14:56

Riddle je napisal/a:
pe3ca, moj je nor na ribe, sem zadnič pozabila povedat hehe ampak psu dajat pomije je pa bolano...pač moje mnenje...pa nekateri tudi zmotno mislijo, da je kost za psa hrana... da dam primer - od mojga cukra stara teta psu vsak dan skuha pomije, noter vrže kako kost, in pes naj bi bil sit...poboža ga nikoli, kaj šele da bi kuža vedel, kaj je to krtača za česanje ali sprehod...ima privezanega na ketni pred hišo, in pričakuje, da ji bo čuval dom...ženska je bolana v glavi...a ne ve, da se dobro z dobrim vrača?!?! da ne omenjam, kak sem jo nahrulila, ker je dala uspavat brateca od mojega psa samo zato, ker kao ni bil čuvaj (mimogrede - v leglu je bilo 8 mladičev, samo ta dva sta preživela, tudi mama je poginila, saj jih je imel nek pijanček, ki mu je bila pomembnejša flaša od skrbi zase in za žival)...psička, malega, starega nekaj tednov (ja, prekmalu je bil vzet od samičke, ampak to je bil edini način, da preživi) mi je prinesla sestrična od mojga. izbrala je najlepšega (tega ne podpiram, psa se izbira po karakterju - kolikor se ga pač pri mladičku lahko razbere), ga nesla pokazat oni stari teti, zato je tudi ona hotela enega. največja piz**** je ratala, ko je teta izvedela, da je naš čuvaj, čeprav ga nismo učili, in je od sestrične zahtevala, da nam psa vzame in ga prinese njej...men je kar pokrov dvignilo :S sem ji povedala svoje, dodala pa še to, da zanjo ni niti plišast pes, ker z živalmi dela kot z zadnjim drekom... se opravičujem, da sem se razpisala, hotela sem samo povedati, da niso prav vsi ljudje na svetu sposobni in željni skrbeti za žival, ji dajati pozornost, ljubezen in skrb...pričakovanja pa imajo vnebovhodna :S Lp od R.
sej ne da bi ji dali pomije za jest. Ko ji dajo njeno hrano je še kar lačna. In, če pride slučajno do pomij, ki jih imajo za pujse (solatko od kosila, krompir, olupke...) še te "napade". Prava požrešnica je. pe3ca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. jun 2009 15:02

Naša princesa je samo brikete brez pšenice, ker ta zelo pogosto povzroča alergije. Velikokrat dodam žlico jogurta ali čiste juhe. Drugače dobi še kakšen pasji kolaček, včasih malo sira in kakšen košček sadja.

 

 

 

Vanja

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

29. jun 2009 21:03

nina _ je napisal/a:
Kaj pa FURminator? Sicer je kar precej drag, ampak lastniki kratkodlakih psov so z njim zelo zadovoljni. Baje, da je dlak tričetrt manj... Še filmček: http://www.youtube.com/watch?v=jVmcpHZ7bR8 Vprašaj v kakšni trgovini za male živali, če imajo testnega, pa ga preizkusi. Jaz tudi razmišljam, da bi ga nabavila, ampak moj peso ima daljšo dlako. Bomo videli, LP nina _
Ali mogoče kdo ve kje ga spolh prodajajo(LJ), sem že spraševala, ampak povsod imajo samo čisto navadne krtače. lp, anitram1

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

30. jun 2009 21:14

Evo ga!! Danes smo nabavili v celjski trgovini Zootic zelo podobno zadevo kot je Furminator-ponaredek,pol cenejši. Baje sproti prodajo kar dobijo. Smo že sprobali. Dlaka je res šla dol v velikih količinah,vendar po sklepih ne gre,pa še ko se ji koža naguba morš bit previdn,ker zaboli. Zaenkrat smo zadovoljni.Hvala za posredovane informacije ATNES

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti