Kaj vse jedo vaši kužki

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

25. jun 2009 14:00

Loni, pa jogurt je nebeški posladek za mojga štrukla...pa skuto in smetano ma tud zelo rad...sicer pa sem ravno včeraj raztresla jabolka, in jih nisem dovolj hitro pobrala...je eno "žogico" takoj ujel in snedel hehehe Očitno mu takšna hrana odgovarja, saj v svojih devetih letih ni enkrat zbolel, dlaka se mu zelo sveti (dobro, redno ga krtačim, ker ima na prednjih tačkah zelo dolgo dlako, slinček je tudi zelo kosmat, pa hlačke ima zelo povdarjene) in je zelo energičen - sploh če ga zmoti kakšna muha...ga ne ustavi živa sila...pa si predstavljajte, da se na vas z viška vrže 65 kil :S Sicer pa je prijazen, socializiran in navajen na mačke in pse, saj je bilo to nujno, ker živim v naselju z veliko psov, mačk in otrok. Bom še slikco nalimala, sam najti in zmanjšati jo moram ;) Lp od R. edit: slikce od mojga kužga...sicer je tu star le kako leto, sam se ni velik spremenu...sam zrastu je še :D http://img155.imageshack.us/img155/434/mojtimi.jpg http://img151.imageshack.us/img151/2323/timi.jpg Sporočilo je spremenil(a) Riddle dne 25. 2009 14:57

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

25. jun 2009 18:05

Naši pesiki (francoski buldog) pa ne gre tako dobro kot nekaterim. Za jest dobi samo brikete Almo nature,ali Fitnnes za spremembo. Pa še to le toliko gramov kot piše na embalaži. 1x na teden dobi eno jajčko čez brikete,1x jabolko,1xpol konzerve pasje tune in 1xnavadni jogurt. V bistvu sploh ne ve kaj mi jemo in nikoli nas ne gleda s tistim prosečim pogledom. Je pa kot mini avtomatski sesalnik,saj se vklopi vedno ko zadnji odide od mize in prevoha in počisti,če je komu slučajno kaj padlo z mize. ATNES

kozamurnik

sporočila: 2311

26. jun 2009 5:32

Ridlle, krasen pes! Atnes, bodi malo bolj "usmiljena" s tvojo pesiko,no. Red je sicer OK,ampak kak prekršek lahko kdaj pa kdaj vseeno narediš.Saj ga tudi sebi privoščiš,kajne? Da ne bo od "lakote" kdaj popadla tebe,namesto da bi čistila po stanovanju. Jaz se ne bi dobesedno držala tega kar piše na embalaži. Tudi psi so kot ljudje, nekateri potrebujejo malo hrane,drugim jedo kar naprej,pa vseeno niso debeli.Pretiravanja, pa naj si bo v eno ali drugo skrajnost, niso dobra. . kozamurnik

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. jun 2009 7:52

Red mora biti, naš nikoli ničesar ne dobi od mize, vedno v svoji posodi in vedno ob urah. Sploh so pa psi na pol slepi, toliko o tistem prosečem pogledu. Našima obema se cedi slina v hektolitrih, sicer vse z varnostne razdalje, zanimivo, da se v 9 letih nista naučila, da od mize ne bo nič padlo. Loni Makaroni

neznan uporabnik

26. jun 2009 8:40

Tudi jaz sem zoprna, kar se tiče reda. Se mi zdi, da je treba živali dopustiti, da je žival in jo imeti rad na temu primeren način. Saj ljubezen, tista prava, je pravzaprav to, da upoštevaš, kaj je za ljubljenega dobro in ne samo kaj je tebi všeč. Pri moji teti so imeli psičko, ki je bila širša kot daljša in so jo morali po stopnicah nositi. Na koncu jo je izdalo srce, ker je bila predebela. A med sabo so kar tekmovali, kdo ji bo pod mizo stisnil slajši zalogaj in koga bo zaradi tega imela rajši. Kadar sem prišla na obisk in nisem hotela Bibi ničesar dati z mize, me je tetica prav grdo nadrla, da sem brezčutna in da ne maram živali. Sem jo vprašala, kdo ima žival rajši, tisti, ki jo s svojo "ljubeznijo" ubija ali tisti, ki je na prvi pogled brezčuten? Razen prekomernega futranja in nujnih sprehodov se z njo niso kaj dosti ukvarjali. Jaz rajši psa čoham, češem, mu mečem žogo, se magari pogovarjam z njim kot pa da bi se ukvarjala samo s prehranjevanjem. Pa takih mojih tetic je kar dosti. Pes bi pa še strup požrl iz človekove roke, na žalost. japaja

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

26. jun 2009 13:38

japaja, pod tvoje sporočilo se pa podpišem tudi jaz. Tudi sama poznam primerek - tu pri nas, pa pred leti še enega...psička Miša je bila tako debela, da se je bolj kotalila, kot hodila...sama pravim, da žival ni koš za odpadke, glede sladkarij je pa tako - naš dobi jogurt in mlečne zadeve, kar je zanj isto, kot za otroka kup čokolade. Sicer pa so na voljo raznovrstni prigrizki za pse (tudi za mačke in ostale kosmatince), ki naj bi bili razviti in ustvarjeni s tem namenom, da se žival posladka, hkrati pa dobi potrebne minerale in vitamine. Naš poleti dobi tudi sladoled, vendar v omejenih količinah, od mize pa tako in tako ne dobi nič. Pa naj še tako prosi...no, moram reči, da se je v skoraj 9-ih letih naučil, da nima smisla fehtat, in družinska kosila in večerje gladko presmrči hehe Srečo pa imamo, da od človeka izven naše družine ne bi vzel niti klobase, zrezka ali pač karkoli že. Navajali smo ga namreč, da od tujcev ne jemlje hrane. Lp od R.

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

26. jun 2009 18:46

družinska kosila in večerje gladko presmrči hehe Srečo pa imamo, da od človeka izven naše družine ne bi vzel niti klobase, zrezka ali pač karkoli že. Navajali smo ga namreč, da od tujcev ne jemlje hrane. Riddle, kako pa vam je to uspelo?? anitram1

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

26. jun 2009 21:20

anitram1, pač sem ga vsakič, ko je kaj hotel, močno okregala - žuganje s prstom, povzdignjen glas...tepla ga nisem... obstaja pa še en način, ki je po moje grozen...pač nekomu daš neko stvar, ki jo ima pes rad, pa da mu jo ponudi...trik je v tem, da je ta prigrizek malenkost namazan s čilijem ali čim podobnim, in to naj bi psa kao izučilo, da se to ne dela...ampak po moje je to mučenje...če ne želite, da pes sprejema hrano od drugih, ga imejte zunaj na povodcu, in je problem rešen ;) saj tudi nam ne paše pekoče, a ne? no, ja...meni zelo, ampak men moj pravi, da tak nisem člouk okol tega lol Lp od R.

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

27. jun 2009 13:01

Ojoj!Vaši psi jedo sadje in zalenjavo? Ziher je nekaj narobe z njimi :D. Naša Tara ne je niti S od sadja in niti Z od zelenjave. Samoooo meso...pa sladoled tudi ima rada. Pravijo, da bi jo morali izstradati, da bi potem vse jedla. Ampak se mami takoooo smili, da ji tega ne more naredit. Pa brikete absolutno samo mačje je. Vem, da ni vredu, ampak naši mami to dopovedat... Kolegicina zlata prinašalka pa še pomije poje, tako da morajo vse skrivati...ampak si potem pride na račun pri sosedih :D. pe3ca

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

28. jun 2009 12:32

pe3ca, moj je nor na ribe, sem zadnič pozabila povedat hehe ampak psu dajat pomije je pa bolano...pač moje mnenje...pa nekateri tudi zmotno mislijo, da je kost za psa hrana... da dam primer - od mojga cukra stara teta psu vsak dan skuha pomije, noter vrže kako kost, in pes naj bi bil sit...poboža ga nikoli, kaj šele da bi kuža vedel, kaj je to krtača za česanje ali sprehod...ima privezanega na ketni pred hišo, in pričakuje, da ji bo čuval dom...ženska je bolana v glavi...a ne ve, da se dobro z dobrim vrača?!?! da ne omenjam, kak sem jo nahrulila, ker je dala uspavat brateca od mojega psa samo zato, ker kao ni bil čuvaj (mimogrede - v leglu je bilo 8 mladičev, samo ta dva sta preživela, tudi mama je poginila, saj jih je imel nek pijanček, ki mu je bila pomembnejša flaša od skrbi zase in za žival)...psička, malega, starega nekaj tednov (ja, prekmalu je bil vzet od samičke, ampak to je bil edini način, da preživi) mi je prinesla sestrična od mojga. izbrala je najlepšega (tega ne podpiram, psa se izbira po karakterju - kolikor se ga pač pri mladičku lahko razbere), ga nesla pokazat oni stari teti, zato je tudi ona hotela enega. največja piz**** je ratala, ko je teta izvedela, da je naš čuvaj, čeprav ga nismo učili, in je od sestrične zahtevala, da nam psa vzame in ga prinese njej...men je kar pokrov dvignilo :S sem ji povedala svoje, dodala pa še to, da zanjo ni niti plišast pes, ker z živalmi dela kot z zadnjim drekom... se opravičujem, da sem se razpisala, hotela sem samo povedati, da niso prav vsi ljudje na svetu sposobni in željni skrbeti za žival, ji dajati pozornost, ljubezen in skrb...pričakovanja pa imajo vnebovhodna :S Lp od R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti