Kaj vse jedo vaši kužki

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

tema odprta - 23. jun 2009 19:55 | ogledi: 6.037 | odgovori: 45

Oj!

Že nekaj časa se navdušujem nad tem, da naša psica (grebenarka) tako rada je sadje, in svežo zelenjavo! Poleg briketov, Hills, zelo rada je sadje vsak dan :) Me je zadnjič čisto presenetila, je pri babici na vrtu obrala cel ribez :) je pa odkrila češnje letos, ki jih ima res zelo rada :) rada pa je, mandarine, ananas, pomaranče, sweety, jabolka, hruške, breskve, marelice, banane, češnje, ribez, lubenico, sveže korenje, paradižnik - tega ima še posebaj rada, pa še kaj bi se našlo :)

No..kaj pa vaši psički?

LP

meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

23. jun 2009 21:12

O ja...našo moramo prav nazaj držat, kr nam poje vse jagode :) pa te dni je tud največ pod češnj presedela, da smo se je usmilli in ji nabrali pravi zalogaj.. ja naša je nora na sadje..prav tako na zelenjavo. Je tudi solato, vendar mora biti fajn kisana :) sa_ sha

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

23. jun 2009 21:21

Naša je take pasme, da požre (dobesedno) vse. Ne bi naštevala primerov, ker ne pašejo na kulinarični forum (bi lahko komu vzelo tek).

tulka

verjana  

član od: 6.3.2009

sporočila: 21

23. jun 2009 22:15

Tudi mi imamo psičko, ki bi - če bi ji seveda dovolili - pojedla prav vse, kar ni pribito , privezano ali zakopano. Žal pa ji moramo vse preprečevati, ker imamo potem le mi hude težave z njenimi prebavnimi težavami.Seveda pa včasih kakšen greh tudi mora biti. verjana verjana

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

23. jun 2009 23:08

Kaj ni hecno, da imajo psi tako radi sadje :) No ja tud naša pobere kaj takega na sprehodu..kar ne paše na tale forum :) meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

24. jun 2009 1:25

Morda mi ve kdo svetovat količino hrane (doma pripravljene iz 1/3 mesa, 1/3 zelenjave in 1/3 ogljikovih hidratov in razni ostali dodatki) ki naj bi jo dokaj aktiven 10 kg pes dnevno zaužil?  Moj Žak je pred dvema ali tremi meseci imel neko težavo na koži,ki si jo je spraskal do živega in kljub antibiotiku in antiseptičnem šamponu je šlo zelo počasi na bolje. ker sem sumila, da je lahko vzrok hrana ( briketirana in konzerve), sem se odločila, da mu jo pripravljam sama.

Za razmerja vem še iz časov njegovega predhodnika, ko briketirana hrana še ni obstajala, ne vem pa kakšno količino take hrane naj bi dnevno zaužil. Moram povedat da jo zmaše s takim apetitom in tako naglo, da mi njegov apetit ne more biti orientir.

Malo sem skrenila s teme, zato prosim za komentarje le če veste odgovor. Že vnaprej sem vam hvaležna.

  

Aki

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. jun 2009 1:44

Moj pes ni ješč. Bil je že tako suh, da me je prav zaskrbelo. Že meso komaj povoha, kaj šele kaj drugega. Koliko hrane sem stran zmetala, ker je bila v posodici tako dolgo. Je samo eno vrsto briketov iz Hoferja, ki so smešno poceni, pa kaj čem. Sprobala sem že od A-Ž, bila pri veterinarju in specializiranih prodajalnah, pa smo potem spet na tem pristali. Sedaj je prišel k sebi, čeprav poje eno skodelico v približno dveh dneh. Sem vesela, da je vsaj to, prej tudi po 3 dni ni NIČ jedel. Tudi, ko je v varstvu, pri rejcu, je ista pesem.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

kozamurnik

sporočila: 2311

24. jun 2009 4:58

Katka,hrane ne pusti nikoli v posodici! Daj mu dvakrat(trikrat) na dan hrano, po desetih minutah pa odstrani kar ne poje! Poskusi mu kuhati sama ,jej tudi ti kak grižljaj, da te vidi(rad posnema gospodarja) ko je on svojo hrano.Hrano pripravi sama.Tudi pri briketih se delaj,kot da jih "kuhaš",nam so tako svetovali,ko smo pred leti imeli podoben problem. Za neješče pse je pomembno da je lastnik zraven,nikakor pa ne sili vanj. Poskusi obiskat kakega drugega veterinarja,da izključi bolezenske motnje.Nam je slednji ugotovil bolezen,ki jo prvi veterinar izključil.Tudi to se dogaja! Sicer pa moja dva psa nista izbirčna in jesta vse,najraje sladoled. kozamurnik

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

24. jun 2009 7:53

Aki,obrni se na veterinarja, ki ti bo dal najboljši odgovor glede hrane. Drugače je briketirana hrana, če je kvalitetna, kar prava rešitev. Mi smo kupovali striktno samo Eukanubo ali pa pripravljali hrano sami, seveda brez soli in drugih začimb. Drugače pa je naša lepotička zelo rada jedla banane, jabolka in hruške in je za posladek vsak dan dobila tudi kos sadja. Druge "človeške" hrane ji nikoli nismo dajali. (Pišem v pretekliku, ker smo našo sončico pred nekaj tedni zaradi bolezni žal uspavali.) Velikokrat pa so lahko težave s kožo tudi posledica uporabe pralnih praškov, s katerimi čistimo pasje ležišče ali pa pršice. "Posteljnino" na pasjem ležišču sem menjala 2x tedensko, prala na 90 z zelo malo praška in z dodatkom kisa.Pa globinski sesalec, če je žival v stanovanju/hiši in izogibanje kupljenim čistilom (kis, sol, voda, limona in soda bikarbona so dovolj za uspešno dezinfekcijo in čistočo). Upam, da bosta z Žakom uspešno rešila težavo! Počohaj svojega fanta v mojem imenu! P.S. Prejšnja psička pa je zelo rada ležala v gozdu, s sprednjimi tacami držala grmiček in veselo zobal borovnice! fresh Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 24. 2009 07:54

neznan uporabnik

24. jun 2009 9:00

Da ne bom odpirala nove teme, bom kar tu vprašala: Kako pogosto pa kopate vaše pse? Sama nisem zagovornica pretiranega kopanja, razen kadar je to nujno potrebno (spomladanska razmočena zemlja, valjanje v kakšnih kupih gnoja na njivah ipd.), sem jih pa redno česala in tudi tace pred vstopom v stanovanje eno za drugo namočila v lavor, obrisala do suhega in to je bilo to. Kolikor je psov v moji bližini, jih kar pogosto šamponirajo, tuširajo, fenajo.. Trenutno nimamo psa, imamo zajca čuvaja (brez heca, z vrta prežene mačke, odpodi pasje obiskovalce, nepoznane ljudi, ki grejo čez njegov teritorij..) Kar se tiče neješčnosti pri psu: se strinjam, potrebno je ponuditi hrano in po 10 - 15 minutah hrano pospraviti proč. Preverjeno. Pri nas je trajalo nekaj dolgih dni, žival se mi je smilila, najraje bi jo na silo futrala, da reva ne bo shirala, ampak smo zdržali in potem je bil red in vsi zadovoljni. Na pogled so mi všeč pasemski psi (no, ne vsi, eni so res tako sforsirani, da se ti kar zasmilijo), če pa bi izbirala, bi se odločila za mešanca. So posebne vrste zmagovalci, se mi zdi. (Aja, tole je iz druge teme..) japaja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. jun 2009 9:32

aki, naša mrcina je imela podobne težave s kožo, staknil je eno infekcijo, bilo je potrebno tudi operativno čiščenje kože. So po nekih testih ugotovili, da je dobil eno bakterijo v vodi, tako da ni bil problem v hrani. Se mu je še enkrat ponovilo, samo pri nas ga je bilo potrebno potem rediti nazaj, ker je s svojih običajnih 33 kg padel na 29. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti