Sem pa očitno res malo čudna...

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. jun 2009 6:34

Jaz posode ne splahujem preden jo dam v stroj saj je ni treba, če bi to delala potem je brezveze, da ga imam.

jade

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jun 2009 7:22

Točno tako, jaz samo z enim priborom postrgam kake večje ostanke v koš, na primer kosti od piščanca, kaki list solate ali rezanec...

Kyara

neznan uporabnik

25. jun 2009 8:15

Umazano posodo lahko dajemo v novejše pomivalne stroje, pri starejših je pa potrebno dobro splaknit, sicer ne pomije dobro. Tudi jaz mimogrede pomivam posodo sproti ko kuham in stroja ne bi pogrešala. V moji matični družini smo pomivanje posode jemali kot družabni dogodek, eden je pomival, drugi je brisal, vmes smo se pogovarjali.. so vsa dela zabavna, če pristopiš z veseljem. In jaz osebno rajši vstanem izza mize, da se ne zasedim in se malo razmigam. Kavico spijemo z užitkom po opravljen delu. He he, sem se spomnila stare šale, ko pravi mož: "Pri nas je super, žena pomije posodo, jaz jo pa pobrišem. Ven." No, druga pesem je, kadar imaš goste in je posode veliko. Takrat stroj dela, mi pa uživamo. Mi pa ob vseh teh pripomočkih v življenju nekaj vendarle ne da miru. kako to, da vsi jambramo o pomanjkanju časa, ko pa stroji naredijo večino dela namesto nas? japaja

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

25. jun 2009 8:20

Tudi jaz si ne predstavljam, da bi bila brez pomivalnega stroja. Pomiva mi vsaj 3x v dveh dneh, tako da o kakem shranjevanju umazane posode ni govora. Posode nikoli prej ne splaknem, pač postrgam večje ostanke. V 14 letih, kar ga imam, sem samo 1x imela take skodelice za kavo, ki so postale bele, ker je šla barva dol. Posoda se niti najmanj ne uničuje, pa še kakih kozarcev in skodelic se pobije precej manj.

Pomivanje posode na roke je bilo vedno eno mojih najbolj zoprnih opravil, zato je bil pomivalni stroj moja velika želja že od kar pomnim, glede na to, da me običajno čaka po službi še kuhanje kosila, pa popoldansko delo v domači delavnici (vsaj do časa recesije me je), pa tudi nujna potreba, saj že tako vedno zmanjka časa.

 

Nena

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

25. jun 2009 9:14

Tudi jaz posodo,preden jo dam v pomivalni stroj,obvezno prej splahnem.Da ne gredo v pomivalni stroj ostanki hrane.Ker to se z časoma zabije v cevi v pomivalnem stroju,in stroj enostavne neha delat.Sploh tisti,bolj moderni,z popolnim senzorskim delovanjem.Poznam enga serviserja,ko popravlja belo tehniko Bosch&Siemens.Je reku kaj vse vidiš ko stroj razdreš,da glava boli.Pol pa stranke rečejo da je stroj zanč itd.Ko pa vidijo,en kup pomija v stroju,sam utihnejo in baje rečejo.Od zdej naprej bomo splahnjevali posodo. Sam jo zato zmeri splahnjujem,ker sem preveč drago plačal stroj,da bi pomival posodo z ostanki hrane.Pa tud posodo vsak dan pomijem,pa tud če nimam polnega stroja.Čistoča in Higiena more bit.Je pa tko narejen,da sam prepozna kok ima posode v stroju,kok je umazana in na osnovi tega določi,sam program,al bo potrebno daljši čas pomivanja al krajši.Porabi pa itak 0,9 litrov vode,0,95 energije.42 db je glasen.Tih kot miška Lp Miele Miele

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

25. jun 2009 12:25

Simona84 se strinjam z teboj,tudi jaz ne dam pomivalca,ko pa bo ta spustil dušico pa hitro po novega,ker na roke nikoli ne umiješ posode tako kot jo umije stroj,ker ne moremo držati rok v vodi,ki ima 60 ali več stopinj,tako,da jaz sem in bom ostala pristaš pomivalnega stroja,aja pa še manj vode porabi kot,če se umiva na roke pa lp nicol

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

25. jun 2009 13:06

Jaz pa pomivalca ne bi imela za nič na svetu...sem take sorte človek, ki se sprosti ob kuhanju, čeprav umažem goro posode...pomivanje mi je kot nek zaključek obreda...pač me tudi pomivanje posode sprosti. Me pa izživcira, če mi kdo v pomivalno korito naloži piramido krožnikov in ostalih stvari...grrrrrrr Lp od R.

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. jun 2009 15:47

Jaz tudi nimam pomivalnega stroja in mi je čisto vredu brez njega.Kolikor se da pomijem kar sproti pri kuhanju,po obedu mi pa vzame največ petnajst minut,pa je posoda pomita in pospravljena. Naj vsak dan bo s soncem obsijan

daby  

član od: 7.2.2008

sporočila: 73

25. jun 2009 18:14

Jaz pa ga imam in ga tudi ne bi dala za nič na svetu............je preveč lepo, ko imaš posodo pomito v petih minutah ( mislim pospravljeno, da ne bo pomote )...............ko bo ta crknil, pa takoj po novega Lep pozdrav daby

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

26. jun 2009 8:39

Sem tud sam takega mišljenja.Ko bo pomivalni stroj odslužil svoje.Še tisti dan grem po novga in ga priključim.Bom pa tud kupil dražjega,kot sem tega,ker se res splača in ponuja tist kar plačaš.Bom pa izbiral med znamkami,Bosch,Siemens,Aeg,Miele.Zdej mam Bosch,samostoječega v inox izvedbi ,model:SGS09T05EU.Več kot odlična zadeva.Dela kot urca,neslišen,lahko komot pomivam posodo ponoči.Že 5 let,brez servisnega posega. Lp Miele Miele

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti