Sem pa očitno res malo čudna...

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

24. jun 2009 10:02

Novejši pomivalni stroji porabijo vsaj za 50% manj vode kot se je porabi pri ročnem pomivanju posode - za tiste, ki se ne odločite zanj zaradi porabe vode! čokobananca

rumenka  

član od: 28.3.2009

sporočila: 15

24. jun 2009 10:03

Vsak ima svoj prav in nisi čisto nič čudna,če ga nimaš.Zase pa vem,da bi brez njega težko zdržala,saj si moja gospoda za vsak požirek vode vzame drug kozarec,da o gori posode ne govorim.Všeč mi je,ker ni potrebno brisati posode,je pa res,da se s časom posoda uniči.Tako imam pa vsaj razlog,da si kaj novega kupim. rumenka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. jun 2009 10:15

Simona84 je napisal/a:

Mojega pomivalnega ne dam... N I K O L I! In ko bo za na odpis, bom stisnila vsak cent, da lahko kupim novega. Ker bolj čiste posode kot je, na roke nebi nikoli imeli (vem kako je bilo prej in kako je sedaj, ko imamo pomivalca).

Lep dan in veliko se smejte

 

Tako je. Morala bi dati odpoved, ker bi nonstop pomivala posodo, če ne bi imela pomivalnega stroja... 

Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 24. 2009 10:16

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

24. jun 2009 10:17

Pozdravljeni Živim sam,in imam pomivalni stroj širine 60cm.Ne znam si predstavljat brez njega.Ni lepšega kot po kosilu,zložit posodo v stroj,in je kuhinja pospravljena v parih minutah.Med tem časom,ko se pomiva posoda,pa jaz ležim na kavču,gledam tv,in poleg uživam ob kavi. Sem pa takrat kupo od Boscha.Star je 5 let deluje brezhibno,šepetajoče tiho komi 42 db.0,95 poraba energije,in 9 litrov vode.Več kot varčen.Ga tud neb dal za noben denar.Sem mislo kupit malega širine 45,pa me je trgovc prepričal,da je hiter poln,večjih kosov posode ne spraviš noter,tako da mi ni žal da sem se za tega odloču. Sem pa takrat plačal za njega 270.000 sit starih.In se ti zleti splača in povrne,ker je varčen in ni velik porabnik. Lp Miele Miele

Irena54  

član od: 16.4.2007

sporočila: 97

24. jun 2009 10:30

Tudi jaz sem bila proti pomivalcu, češ saj sproti pomijem in take "neumnost". Ko pa sem dobila novo kuhinjo, ga je mož kupil in montiral (brez moje vednosti). Po začetnem negodovanju z moje strani sem ugotovila, da je pomivalec super zadeva in ga ne dam iz kuhinje. Posoda se lepo sveti, kozarci tudi, edino kristal obvezno perem na roke, ker postane moten. Lepo se imejte Irena54

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. jun 2009 10:34

Irena54 je napisal/a:
Tudi jaz sem bila proti pomivalcu, češ saj sproti pomijem in take "neumnost". Ko pa sem dobila novo kuhinjo, ga je mož kupil in montiral (brez moje vednosti). Po začetnem negodovanju z moje strani sem ugotovila, da je pomivalec super zadeva in ga ne dam iz kuhinje. Posoda se lepo sveti, kozarci tudi, edino kristal obvezno perem na roke, ker postane moten.Lepo se imejteIrena54

Irena, fajn moža imaš!

Atina

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

24. jun 2009 10:39

Atina je napisal/a:

[p>

Irena, fajn moža imaš!

Atina
Ampak mož od moje žene, ta je šele fajn.

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

24. jun 2009 10:43

Pri običajnem pomivanju gre kar okoli 30l vode. Če nisi varčen, pa še več.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

24. jun 2009 10:57

Tudi mi nimamo stroja, ga nismo niti načrtovali. Od nekdaj pomivamo na roko. Nam nekako ne sede. Treba je vse splakniti, potem postaviti v stroj, potem se tam nabira in ko želiš kaj uporabiti nimaš, potem se pere in uničuje posoda (vidim pri mami kakšno ima od stroja), zaseda prostor, lahko spusti vodo (tudi že doživeli pri bližnjih sorodnikih)...

Morda zato ker smo trije, če bi nas bilo več bi bilo morda drugače. Čeprav mislim da ne, pač en krožnik več

Verjetno stvar navade ali ga imaš ali ne.

Jernej - zasebno mnenje

neznan uporabnik

24. jun 2009 11:05

Če ne drugega, je pomivalni stroj veliko bolj higieničen. Človeška roka ne more pomivati posode pri tako visoki temperaturi kot stroj. To je še posebej pomembno, če kdo pri hiši zboli, pa je treba vso posodo, ki jo bolnik uporablja, pomiti na visoki temperaturi. Kozarci, ki jih operemo na roko, niso nikoli tako svetleči, ko tisti iz stroja. Je pa treba uporabiti res kakvostni detergent. Tudi moja mama se je izogibala stroju dolga leta. V kuhinji je imela raje prazen prostor in niti slišati ni hotela za stroj. Ker imamo 2 kuhinji, je v manjši vedno pomivala na roke, sproti. Sedaj nosi posodo iz manjše kuhinje 2 nadstropji višje v pomivalni stroj. In sploh ne ve, kako da je tako dolgo preživela brez njega. V bloku, ker živim, ni toplovoda, pa imam samo en majhen bojlerček pod koritom ... če bi vse pomivala na roke, bi trajalo par ur, predem bi vse oprala. Če nam znanost in tehnologija nudita naprave za lajšanje gospodinjskih opravil, jih sprejmem z odprtimi rokami. Razmišljam tudi o nakupu robotskega sesalca. jancka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti