Sem pa očitno res malo čudna...

naj  

član od: 21.12.2007

sporočila: 69

24. jun 2009 8:29

Tudi pri nas nimamo pomivalnega stroja. Sploh ga ne pogrešam ker rada pomivam posodo. Kak dan pa jo namesto mene pomije partner naj naj

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

24. jun 2009 8:46

Midva imava zaenkrat še skupno kuhinjo s taščo in tastom. Predlani smo ji za rojstni dan kupili pomivalni stroj. Najprej ni bila navdušena nad njim, saj ne mara nobenih strojčkov, niti mikserja ali mlinčka za kavo. Ker pa kuhamo dvojno kosilo (jaz ne smem jesti masti, oni pa večinoma z njo kuhajo) se kar pozna. Po kosilu je vedno stroj ''nabit'' ostane le kakšna večja kozica, ki jo raje operem na roke, da gredo ostale drobnarije notri. Kar se krožnikov tiče, pri nas so malo sprani, to pa zato, ker niso narejeni za pomivanje v pomivalnem stroju. Ko pa bova z mojim imela kuhinjo, bo pomivalni stroj definitivno zraven. Pa še vsi ostali drugi strojčki, ki jih že veselo nakupujem, da ne bo na koncu prevelik zalogaj. Lp mina20

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

24. jun 2009 8:50

Tudi sam sem še pred časom trdil, da pomivalni stroj ni potreben in da ga nikoli ne bomo imeli. Nekako je naneslo, da smo pred slabim mesecem dobili nov gorenjev pomivalni stroj. V petdesetih minutah pomije vsaj tako dobro kot če bi pomivali ročno, kozarci in pribor so brez vodnih madežev, poraba vode in energije pa bi naj bila manjša kot pri ročnem pomivanju posode. Skratka z njim smo zelo zadovoljni in ga od hiše ne damo! lp Vlado

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

24. jun 2009 8:59

Tudi jaz sem bila mnenja da ga ne potrebujem, dokler ga nisem dobila. Sedaj ga ne dam stran za nič na svetu. Umazano posodo lahko zlagam noter, kuhinja je po kosilu pospravljena v 5, 10 minutah. Skratka točno to kar je napisal moj predhodnik! Je zlata vreden! Lizzie

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

24. jun 2009 9:10

Še anekdota, nekje v sedemdesetih je oče kupi enega prvih pomivalnih strojev kar se jih je dalo dobiti. Bil je tako glasen, da se v kuhinji sploh ni dalo pogovarjeti. Posode pa tudi ni umil. Po nekaj tednih je dal v časopis oglas: Menjam pomivalni stroj za gajbo krompirja. In tako smo ostali brez stroja ampak s čisto posodo. Od tod tudi moja averzija do pomivalnih strojev. Ampak, kot sem že napisal, brez potrebe. Ta je komaj slišen in celo posodo opere. lp Vlado

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

24. jun 2009 9:20

Mi imamo v 17 letih že drugi pomivalni stroj in ko se je pokvaril prvi stroj ravno za božič, sva sklenila da drugega ne bova še kupila. Bili so prazniki, bili so kozarci, bilo je kup posode. Šla sva ga kupit 31.decembra ob 5. popoldne in takoj montirala v kuhinjo. Sedaj celo razmišljam, če bi imela odtok in prostor v kuhinji, bi nabavila še enega. Smo petčlanska družina in v soboto in nedeljo, ko smo vsi doma, je po 3 stroje posode ali še več na dan. Če je za nekatere luksus, potem je to tudi pralni stroj, likalnik in še kaj drugega. Ti stroji so za to, da nam olajšajo delo in čas lahko porabimo za recimo sprehod pred kavč ali kam drugam. Malčica Sporočilo je spremenil(a) MALČICA dne 24. 2009 09:21

bluoka  

član od: 21.8.2007

sporočila: 42

24. jun 2009 9:23

Zanimivo, tudi jaz sem se branila pomivalnega stroja in vsem dopovedovala da ga ne rabim, da rada pomivam, da hitro pomijem, bla bla bla bla bla. Dve leti ga imam in ga ne dam od hiše za noben denar več. Čas ki mi ostane ker ne rabim pomivati, raje porabim za klepet z otroci, za kavico..... Pa če se ne napolni v enem dnevu, se pa v dveh. Vsaj tako je pri meni. Če pa slučajno zmanjkajo kakšne vilice, jih pa pomijem, saj to še znam. Tako kot je ena že prej napisala, tisti ki ga nimajo, sploh ne vejo kaj zamujajo. bluoka

ČRNICA  

član od: 9.7.2008

sporočila: 85

24. jun 2009 9:26

Teka, ne sploh nisi čudna, če ga nimaš. Jaz sem ga imela prej v stanovanju, pa se nisem mogla navadit nanj,in zdaj v hiši v novi kuhinji ga nimam.So se čudili vsi električar, pa vodovodar, kar vsi so mi hoteli delat priključke,ampak jaz sem vstrajala pri svojem. Resnično ga ne potrebujem, ko kuham pomivam sproti, po kosilu vedno pomije partner(zato večkrat v šali rečem, da ne rabim dveh pomivalcev), res se mi zdi neumno, da bom rabila elektriko in vodo, da mi pomivalc pomiva 1,-1,5 h.Saj že vse pospravim do takrat in zložim posodo nazaj v omare. Bluoka, saj se lahko pogovarjaš z otroci tudi ko pomivaš posodo, ali še bolje vključi otroke da ti pri delu pomagajo, se boste tudi fino imeli. Črnica Sporočilo je spremenil(a) ČRNICA dne 24. 2009 09:28

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

24. jun 2009 9:32

Mojega pomivalnega ne dam... N I K O L I! In ko bo za na odpis, bom stisnila vsak cent, da lahko kupim novega. Ker bolj čiste posode kot je, na roke nebi nikoli imeli (vem kako je bilo prej in kako je sedaj, ko imamo pomivalca).

Lep dan in veliko se smejte

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

24. jun 2009 9:57

Katka, midva živiva sama, čez teden sva cele dneve z doma (zaradi služb) in doma ne kuhava, pa imava pomivalni stroj in moram reč, da mi je kar praktično. Saj ne, da brez njega ne bi zmogla, ampak tako mi zvečer, ko pridem domov ni potrebno pomit jutranjih skodelic od kave, kozarcev in drugih malenkosti, ki se naberejo zjutraj in zvečer. Preprosto sproti zlagamo v pomivalni. Da bi pa puščala umazano posodo več dni v lijaku (pa tudi če samo šalce in kozarce) pa mi ni všeč, ker imam rada pospravljeno. Vključiva ga pa večinoma samo čez vikend, ker se takrat napolni. carli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti