Sem pa očitno res malo čudna...

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 23. jun 2009 18:52 | ogledi: 3.620 | odgovori: 72

...al je še kdo takega mnenja?

Namreč nimam pomivalnega stroja, nita ga ne želim imeti. Je to res takooooo čudno? Nisem staramodna, še manj stara... Vsak se čudi, ko povem da nimam tega "čuda".

Ga pa ima tašča v spodnjem štuku, tako da sem videla kako stroj pomije in kaj z posodo naredi. Ima že drug pomivalni stroj, kupuje kvaliteten prašek in sol. Rosfrajeva posoda pomita v stroju je mavrična, kozarci zdrsani, iz krožnikov so se sprale vse rožice. Jaz pa pomivam ročno in imam po več letih še vedno lepo posodo. Ravno to me odvrača od nakupa le tega. Edina stvar, ki pa mi je pri tej stvari super všeč je, da lahko umazano posodo sproti zlagaš v stroj in je nimaš po celem pultu in v lijaku.

Kaj pa ve...........?

Teka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

23. jun 2009 19:08

Ojoj, jaz ga ne zamenjam za nič na svetu. Da bi ob vsem delu s službo in družino še na roke pomivala... Posodo pa res uniči

Ampak jaz imam zelo občutljive roke, službo pa tako, da imam ves čas rokavice gor in vmes razkužilo, tako da če pomijem posodo na roke, so takoj čisto hrapave, nobena krema ne pomaga. In če dam to dvoje na tehtnico- rajši uničena posoda, kot roke.

Imam pa kolegico, ki prav rada pomiva posodo, tako da jo pomiva ročno, čeprav ima pomivalni stroj... Sto ljudi, sto čudi...

čoko

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. jun 2009 19:13

ma nisi čudna. mi imamo stroj in operemo v njem enkrat na teden.. naša naslednja pridobitev bo globlji umivalnik in potem bomo morda še redkeje pomivali v stroju. bannanna_v_slo ;)

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. jun 2009 19:40

Sevede nisi čudna,marsigdo ga še nima.Moja hči ga ima ,pa nima priključenega na vodo....Jaz pa ne morem brez njega...vse pomivam ,še jogurt kozarčke včasih če je prostor.Je pa vse odvisno od kvalitete posode.

 

lp goga

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. jun 2009 20:00

Imam pomivalni stroj dve leti, prej še slišat nisem marala o njem, potem pa me je mož kar pred dejstvo postavil. In mi ni žal. Se mi zdi, da se posoda veliko lepše pomije, posebno okrog ročajev, najbolj sem pa vesela, da zdaj vse ta velike lonce zložim lepo noter in nimam okoli pomivalnega korita vse mokro - to sem namreč imela, ko sem ta velike lonce pomivala in splakovala. Meni se ne zdi, da je posoda zdrsana, edino en sam kozarec je moten - je pa res, da kozarce velikokrat kar na roko pomijem oz., če jih je veliko, uporabim program za pranje kozarcev. Poraba vode in elektrike se ni povečala.

Rostfrej posoda je taka kot prej, porcelan pa tudi - ne opazim nobene ocufanosti. Torej, po vsem naštetem - zelo sem zadovoljna z njim in bi težko preklopila spet na ročno pomivanje.

lp

cervus

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

23. jun 2009 20:10

Zakaj bi bila čudna? Tudi jaz ga nimam in ga zaenkrat niti ne nameravam nabaviti. Posodo vedno pomivam sproti med kuhanjem in se mi nikoli ne nabere polno korito. angie

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. jun 2009 20:34

Imam pomivalni stroj, pri nas je zolooo v uporabi, ker na roke sploh ne pomivam. Nisem opazila, da bi uničeval posodo, meni se prej razbije kot spere...

jade

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. jun 2009 20:47

Tudi jaz ga nimam. Enostavno ga nismo načrtovali, ko smo delali kuhinjo in zdaj, tudi če bi ga hotela, zanj nimam prostora (kuhinja je pač doma narejena, zidana). Posodo pomivamo sproti (največ seveda jaz), po kosilu, pa tudi med samo pripravo hrane sem navajena sproti pomivati in spravljati posodo, ker mi gre na živce, da mi karkoli krade prostor na pultu medtem, ko nekaj sekljam itd.

Seveda včasih pomislim, da morda ne bi bilo slabo imeti stroja, vendar je to v glavnem po raznih žurih, ko se nabere po 30 krožnikov in kozarcev, ki bi jih bilo ob koncu večera prav fino "skriti" v pomovalca. Če pa realno pogledam na vsakdanjo porabo posode za mojo 4- člansko družino, se mi zdi, da stroja kak dan niti ne bi napolnili do konca (kuhamo samo kosilo, večerja je bolj hitra - skratka ni nekih novih umazanih loncev in krožnikov, od zajtrka so skodele za čaj, kavo oz. čokolino)... in potem pomislim, da bi mi kuhinjskega pribora kar hitro zmanjkalo, če ne bi stroja "zalaufala" vsak dan.

Bi se pa odločila za nakup pomivalnega stroja zaradi manjše porabe vode, to pa vsekakor. Sicer pa me ročno pranje niti ne obremenjuje - itak imam še tri pomočnike doma, ki jih je treba redno vključevati v gospodinjstvo, da se jim življenje ne zdi preveč preprosto

Mojca

macek muri  

član od: 5.11.2008

sporočila: 107

23. jun 2009 21:07

Tudi pri nas ga nimamo ker jo pomijem na roke hitreje od vsakega stroja. Res pa je da pomivam sproti tako da nakoncu nevem kaj bi dala v stroj.Včasih jo pomije tudi mož ker sem v službi tudi ob sobotah in nedeljah takrat tudi skuha (ga moram malo pohvaliti ) macek muri

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

23. jun 2009 21:08

Ne ,nisi čudna ,pač stvar okusa ali navade.Jast osebno sem kar tečna zaradi pospravljanja,sploh pa pri mojih treh dedcih,je vreden zlata.Vsakič posebej drug kozarec in vse kar spada zraven.....Ko bi prišla domov zvečer verjetno ne bi videla pulta ,tako bi bil "obložen",tudi pipa bi bila "skrita",tako se pa lepo skriva v pomivalni stroj.Koza cela ,volk pa sit,ha ha . Se kar bojim ko bo gagnil,da bom morala na roke pomivat.Glede zdrsanih kozarcev je pa važna kvaliteta,ostalo posodo imam pa belo iz akropala (se mi zdi ,da je ta materijal).Pribor pa vsake toliko časa zribam z Arfom,da se kar posveti ko odpreš ladlc (predal),takrat ugasnemo luči v kuhinji tako je svetlo .Jast ga ne dam!!!!! jampina

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

23. jun 2009 21:15

Jaz ga tudi nimam, iz istega razloga kot mamaF, pred 17 leti, ko smo opremljali kuhinjo, ga nismo kupili in zanj bi zdaj težko našla prostor. Tudi jaz pri kuhi kar sproti pomivam, na koncu pa mobiliziram pomočnike:). Včasih ga pogrešam, ampak ne pretirano, a ko bo nova kuhinja (btw, mamaF, tvoja je fenomenalna, čeprav v moje stanovanje ne bi pasala), bomo verjetno vključili vanjo tudi pomivalca. Mi je pa pred nekaj leti prijateljica, ki je zbolela in tudi umrla za rakom povedala, da ji je zdravnica odsvetovala uporabo pomivalnega stroja. Zakaj to, se nisem kaj dosti poglabljala, ker ga nimam, a je katera že kaj podobnega slišala? korenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti